Skocz do zawartości

Fermentacja cicha - konieczność czy dodatek?


bajo33

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja. Piwo 11blg drożdże FM wichrowe wzgórza 19 dni we fermentorze. Po zlaniu na cichą, bo do kega nie było szans zastanawiam się czy ta cała teoria ma sens? Proszę o merytoryczny komentarz fotek.

post-96-0-52663400-1433195001_thumb.jpg

post-96-0-49090400-1433195030_thumb.jpg

post-96-0-31454900-1433195093_thumb.jpg

post-96-0-95363100-1433195123_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno bardzo podobną sytuację z drożdżami Gozdawa na szczęście mocne obstukanie wiadra pomogło i drożdże opadły na dno. 

Takie numery to można stosować do US-05, ale do tych i większości belgijskich takie numery nie przechodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem niedawno bardzo podobną sytuację z drożdżami Gozdawa na szczęście mocne obstukanie wiadra pomogło i drożdże opadły na dno. 

Takie numery to można stosować do US-05, ale do tych i większości belgijskich takie numery nie przechodzą.

 

 

jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby "opukanie" nie dało spodziewanego efektu. fakt, nie robię za wiele belgów, ale coś mi ta korelacja nietentego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Ardenach miałem zupełnie odmienną sytuację - wszystkie drożdże już po ok. 10 dniach fermentacji pięknie zbite na dnie fermentora :) Być może zależy od szczepu, a może od innych czynników - tylko jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory miałem tak z 1214, Aredenny zawsze pięknie mi opadały. Co ciekawe, z wiadra ściągnąłem w miarę klarowną brzeczkę do wiadra do butelkowania. Zabutelkowałem, w butelkach podobnie - osad najpierw wchodził na ścianki, ale po pół roku leżakowania dubbla jest już ładnie zbity na dnie. Wniosek? 

 

U mnie w tym przypadku cicha wcale nie była potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie w tym przypadku cicha wcale nie była potrzebna.

Tak samo - ogólnie rzadko robię cichą. Z reguły przedłużona burzliwa i z miejsca w butle :)

Przy Belgian Pale Ale to miałem w ogóle taką sytuację, że brzeczka po filtracji a przed gotowaniem była już prawie tak klarowna, jak gotowe piwo w butelce. Zdziwiłem się, ale stwierdziłem że nie ma się czym martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.