Skocz do zawartości

Słody z WES


Rekomendowane odpowiedzi

W www.wes.com.pl są dostępne słody w kilku odmianach (pomijając Weyermanna). Próbowałem zakupić je z upustem do dalszej odsprzedaży na potrzeby homebrewing.pl, ale panuje pod tym kątem zmowa milczenia :P Nigdy nie otrzymałem odpowiedzi co do ceny i producenta, więc dalej już ich już nie męczę.

Może Wam udało się dowiedzieć z 100% pewnością z jakiej słodowni je biorą ? Stawiam na Strzegom..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może "Optima" Poznań? Coś mi tak po głowie chodzi, ale w żadnym wypadku się nie upieram.

 

No tak ale to ewentualnie tylko pilsneński.

Edytowane przez n-krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej słodowni słód biorą tego nie wiem, ale wiem jedno kiedyś u nich taki słód zakupiłam na tak zwanych aukcjach testowych, co prawda po atrakcyjnych cenach, ale słód był bardzo kiepskiej jakości. Chyba bardzo zleżały, nie chciał się scukrzać - czas scukrzania około 90 minut :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawia więc opłacalność takiego zakupu pod znakiem zapytania. Szkoda, bo jeśli chodzi o ekstrakty współpraca jest wzorowa.

Ja mogłam po prostu źle trafić. Pewnie słód zalegał im na magazynie, więc wyprzedawali po niskich cenach. Mógł to być tylko incydent.

 

PS

... i napisałam 10 000 posta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi koledzy pracują w Optimie więc jutro zapytam i dam znać czy od nich biorą.

Nie trzeba uprawiać aż takiego szpiegostwa przemysłowego :P Jeżeli nie mam oficjalnego stanowiska, to i tak nie podziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej słodowni słód biorą tego nie wiem, ale wiem jedno kiedyś u nich taki słód zakupiłam na tak zwanych aukcjach testowych, co prawda po atrakcyjnych cenach, ale słód był bardzo kiepskiej jakości. Chyba bardzo zleżały, nie chciał się scukrzać - czas scukrzania około 90 minut :P

WES to moje główne zródło zaopatrzenia w słody i jestem zadowolony ze słodów i współpracy

 

to pisałem ja anteks piwowar III kategorii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś na forum browar.biz swojego czasu pisał, że otrzymał od WESa informację mailem, że słody ma ze Strzegomia.

 

Dori, jeśli brałaś od nich słód z 2007 roku to potwierdzam, był fatalnej jakości. Tegoroczny jest bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recesja daje się we znaki i piwowarom. Różnica w cenie BA od grudnia na 5kg. pilzeńskiego to 3,60zł.

A z innej beczki to Marusia ma plusa za "Marusia Początkujący, Ilość warek: 108" ;) i życzę następnych 1008 udanych warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki to Marusia ma plusa za "Marusia Początkujący, Ilość warek: 108" ;) i życzę następnych 1008 udanych warek.

Cholera, zapomniałam zaktualizować - obecnie jest 120:D Tak jest - w warzeniu jest tyle niespodzianek, że człowiek jest wiecznie początkujący.

No, ale nie zaśmiecajmy tematu, ceny w Browamatorze też nie są przedmiotem niniejszej rozmowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.