Jump to content

Słody z WES

elroy
 Share

Recommended Posts

W www.wes.com.pl są dostępne słody w kilku odmianach (pomijając Weyermanna). Próbowałem zakupić je z upustem do dalszej odsprzedaży na potrzeby homebrewing.pl, ale panuje pod tym kątem zmowa milczenia :P Nigdy nie otrzymałem odpowiedzi co do ceny i producenta, więc dalej już ich już nie męczę.

Może Wam udało się dowiedzieć z 100% pewnością z jakiej słodowni je biorą ? Stawiam na Strzegom..

Guest n-krzychu

A może "Optima" Poznań? Coś mi tak po głowie chodzi, ale w żadnym wypadku się nie upieram.

No tak ale to ewentualnie tylko pilsneński.

Edited by n-krzychu

Z jakiej słodowni słód biorą tego nie wiem, ale wiem jedno kiedyś u nich taki słód zakupiłam na tak zwanych aukcjach testowych, co prawda po atrakcyjnych cenach, ale słód był bardzo kiepskiej jakości. Chyba bardzo zleżały, nie chciał się scukrzać - czas scukrzania około 90 minut :P

Stawia więc opłacalność takiego zakupu pod znakiem zapytania. Szkoda, bo jeśli chodzi o ekstrakty współpraca jest wzorowa.

Ja mogłam po prostu źle trafić. Pewnie słód zalegał im na magazynie, więc wyprzedawali po niskich cenach. Mógł to być tylko incydent.

PS

... i napisałam 10 000 posta :P

Moi koledzy pracują w Optimie więc jutro zapytam i dam znać czy od nich biorą.

Nie trzeba uprawiać aż takiego szpiegostwa przemysłowego :P Jeżeli nie mam oficjalnego stanowiska, to i tak nie podziałam.

Z jakiej słodowni słód biorą tego nie wiem, ale wiem jedno kiedyś u nich taki słód zakupiłam na tak zwanych aukcjach testowych, co prawda po atrakcyjnych cenach, ale słód był bardzo kiepskiej jakości. Chyba bardzo zleżały, nie chciał się scukrzać - czas scukrzania około 90 minut :P

WES to moje główne zródło zaopatrzenia w słody i jestem zadowolony ze słodów i współpracy

to pisałem ja anteks piwowar III kategorii :P

• 3 weeks later...

Ktoś na forum browar.biz swojego czasu pisał, że otrzymał od WESa informację mailem, że słody ma ze Strzegomia.

Dori, jeśli brałaś od nich słód z 2007 roku to potwierdzam, był fatalnej jakości. Tegoroczny jest bardzo OK.

Recesja daje się we znaki i piwowarom. Różnica w cenie BA od grudnia na 5kg. pilzeńskiego to 3,60zł.

A z innej beczki to Marusia ma plusa za "Marusia Początkujący, Ilość warek: 108" ;) i życzę następnych 1008 udanych warek.

A z innej beczki to Marusia ma plusa za "Marusia Początkujący, Ilość warek: 108" ;) i życzę następnych 1008 udanych warek.

Cholera, zapomniałam zaktualizować - obecnie jest 120:D Tak jest - w warzeniu jest tyle niespodzianek, że człowiek jest wiecznie początkujący.

No, ale nie zaśmiecajmy tematu, ceny w Browamatorze też nie są przedmiotem niniejszej rozmowy:)