Skocz do zawartości

Szybkie piwo


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obiecałem kumplowi uwarzyć piwo na ślub, z tym, że musi być coś szybkiego bo ślub jest 24.11. Planuję 2 warki, jedna to będzie prawdopodobnie Wit, przy drugiej potrzebuję podpowiedzi bardziej doświadczonych kolegów.

Zatem: coś szybkiego, bez pszenicy (kumplowa nie lubi) i żeby nieuświadomieni nie mówili mi, że to jak piwo nie smakuje.

 

Darz bulk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Coś takiego zrobię, do tego troszkę caraaroma wrzucę. Pilzneński można zamiennie z pale ale dawać? Mam jeszcze 1 kg to bym zutylizował :)

 

No i będę to fermentował suchymi, nie mam gęstwy...

Edytowane przez wyvern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że chyba lepiej kupić piwko. Jeśli je zrobisz to kumpel faktycznie będzie zadowolony, ale goście, którzy zakładam nie są wyedukowani piwowarsko już niekoniecznie. Może się to skończyć tym, że na weselu będzie Ci po prostu przykro, bo wiele butelek zostanie otwartych i porzuconych, ze względu na różnice między nimi a koncerniakami. I to w najlepszym wypadku, bo jest statystyczna szansa, że trafią się tacy ,,smakosze'', którzy będą głośno i niezbyt miło komentować te różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tutaj musze sie zgodzic..niestety..ludzie sa przyzwyczajeni do tego co jest serwowane na polkach sklepowych. Co prawda uwarzylem tylko 11 warek piwa ale zdecydowanie najbardziej chwalone jak do tej pory sa piwa z jak najbardziej przypominajace koncernowe ("smakuje podobnie do..") a co gorsza..najwiecej pochwal zbieraja piwka z..brewkitow :D moze to jest jakis pomysl? :P u mnie chwala Australian Pale Ale Coopersa i Lagera (gornej fermentacji) ktorego robilem jako pierwszego..wszystkie inne sa za gorzkie..za cierpkie a witbier ostatni jest "sfermentowany" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś w stylu brown ale. Będzie "inne" ale takich piw nie ma w sklepach więc nie będą mieli do czego porównać, żeby się czepnąć. ;)

Kiedyś dałem kuzynowi na wesele po skrzynce piw: pils i tmave. Ciemne poszło dużo szybciej. Chyba właśnie ludzie brali z ciekawości bo "inne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne poszło dużo szybciej. Chyba właśnie ludzie brali z ciekawości bo "inne".

A to już inny stereotyp - ciemne znaczy mocne. A na weselu wiadomo ;).

 

Z tym to różnie, ciemne może znaczyć bezalkoholowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował piwo harcerskie 4,5BLG. Zasyp to pół na pół jasny i karmelowy. Zacierane w temp 73* by było jak najmniej cukrów fermentowanych na alkohol.

Autorsko chmielę teraz amerykańskimi cytrusowymi i już na etapie burzliwej chmielę na zimno. Cichej się nie przeprowadza. Bardzo fajne piwo, ma około 1%alko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię po prostu jasne ale na polskich chmielach, może dam lubelski jeszcze na zimno.

Mam jeszcze resztki specjalnych:

caraaroma 150g

carapils 200g

biscuit 400g

palony jeczmien 200g

crystal 500g

 

Myślałem, żeby dać tą caraaromę do powiedzmy 4 kg pilzneńskiego.

 

Drożdże mam s-04 i danstar nottingham.

 

Co Wy na to?

Edytowane przez wyvern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym Ci polecał Polskie Ale na S-04, ale z dodatkiem 10% jasnych słodów karmelowych. Podnoszą treściwość, zaokrąglają smak, kryją wady - 99 % zwykłych piwoszy (przyzwyczajonych do sklepowego pilsa), powie, że właśnie to piwo jest najlepsze, a nie wymyślne browny, portery, wity czy pszenice.

 

Wiem, bo na swoje wesele zabrałem 10 skrzynek, różne warki, wszystko poszło a i tak "ogół" najbardziej chwalił "jasne pełne" w wersji powyższej :)

 

edit: Jeszcze dodam, że większość ludzi i tak wypije to piwo prosto z butelki :)

Edytowane przez Zbyszek T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że większość ludzi i tak wypije to piwo prosto z butelki :)

 

Pewnie tak będzie, na Naszym wyszło 80 but. w 2 godz. większość prosto z komina łącznie z pszenicznym.. Ważne że gościom smakowało :D

Młodzi i goście na pewno docenią piwo domowe, a że może ktoś się znajdzie co będzie nie zadowolony..- życie.

Jeszcze się takie nie uwarzyło co by wszystkim smakowało ... ;) Zrób jakieś etykiety, że piwo domowe/weselne a sukces gwarantowany!

Edytowane przez danielson83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszeniczny 2,0 kg

Pilzneński 0,3 kg

Słód bohemian pilsner 3,3 kg

Lubelski- max 100g

Drożdże S-33

Koniecznie Mech Irlandzki

37°- 30min

50°- 30min

70°- 30min

75°- 30min

Nasycenie 2,9v/v

Powinno wyjść ponad 30l 10-12Blg mocno gazowanego piwa, które szybko dojrzeje (po miesiącu od dnia warzenia będzie dobre) i będzie podobne do tego, do czego ludzie są przyzwyczajeni. Czyli jest szansa, że nosami kręcić nie będą.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.