Skocz do zawartości

[piwolog] St.Feuillien Blond, Belgia


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

dsc_9685.jpg?w=640&h=962

29 września ogłoszono kategorie największego w Polsce konkursu piw domowych, który odbywa się corocznie w Żywcu. Nie mam w zwyczaju warzenia piwa specjalnie na konkursy, ale inspirują mnie one czasem do eksperymentowania z nowymi stylami. Taką inspiracją jest tym razem belgijski blond. Nie miałem zbyt wiele do czynienia z komercyjnymi piwami w tym stylu, nigdy też sam nie uwarzyłem blonda. Czas zatem zakasać rękawy i pójść do garów. Nim to nastąpi przydałoby się jednak sprawdzić czy Belgian Blond to piwo, które będzie mi smakować. W lodówce zawsze spore zapasy, znalazło się i coś z Belgii. Zobaczmy co kryje się w tej małej niepozornej buteleczce.

St.Feuillien Blond – Belgian Blond

Ekstrakt nieznany, alkohol 7.5%

Wygląd: jasnozłoty, leciutko opalizujące, mocno musujące. Piana obfita, śnieżnobiała, gruboziarnista (mydlana)
Aromat: przyprawowy, ciasteczkowo-słodowy, kwiatowy, bimbrowy, landrynkowy.
Wysycenie: bardzo wysokie, szampańskie.
Smak: wytrawny, przyprawowo-kwiatowo-alkoholowy z delikatną winną nutą. Goryczka średnio-wysoka, wyraźna, alkoholowa.
Odczucie w ustach: treściwość średnia w kierunku niskiej. Słodkie, ale nie lepkie. Sprawia wrażenie lekkiego, pomimo wysokiej zawartości alkoholu.
Wrażenie ogólne: Mam mieszane uczucie co do tego piwa. Zapach początkowo nie powala, ale już po pierwszym łyku zmienia charakter i czym dalej, tym jest lepiej. Kubki smakowe przyzwyczajają się do alkoholu i udaje się nieco inaczej odebrać ten trunek. Pomimo wyśrubowanych parametrów Blond jest zadziwiająco pijalny. Choć lepiej poprzestać na jednym, bo potrafi nieźle zaszumieć w głowie.
Ocena: 6.5/10


1290 b.gif?host=bimbelt.wordpress.com&blog=17

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.