Skocz do zawartości

Gdzie w Krakowie dostanę chmiel Hallertau Spalt select?


Rageofhonor

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie będę robił piwo i potrzebny mi będzie chmiel Hallertau Spalt Select. Niestety mam go o ok 21 g za mało. Czy jest w Krakowie jakiś sklep piwowarski który by miał taki chmiel na stanie? Następne duże zamówienie będę robił później a nie chcę 2 razy płacić za wysyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie nie ma takiego sklepu. Może jakiś piwowar Ci pomoże, ja niestety nie mam takiego. Ale jakbyś się zdecydował na zakup w sklepie to ja potrzebuje drożdże. Złożymy się na paczkę

 

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja bym chętnie słód wziął i może wiadro :] także jest nas już 3, nie wiem czy Wam się spieszy, ale Piotrek z alepiwo.pl pisał mi że będzie chyba 19-20 w Krakowie, także jeśli znajdziecie coś u niego w sklepie to przywozi ze sobą i koszt transportu odpada, ale jeśli byście coś zamawiali gdzie indziej to dajcie znać proszę to może i ja bym się dopiął :]

 

W Krakowie nie ma takiego sklepu. Może jakiś piwowar Ci pomoże, ja niestety nie mam takiego. Ale jakbyś się zdecydował na zakup w sklepie to ja potrzebuje drożdże. Złożymy się na paczkę

 

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podstawowym problemem jest że w Krakowie nie ma sklepu piwowarskiego bo został zlikwidowany. Szkoda że Dori gdy przejęła Homebreiwng.pl nie zostawiła tego małego oddziału w Krakowie. Brakuje mi trochę tego sklepu tutaj bo zamówione produkty można było odbierać też w „Strefie Piwa”.

 

Nie wiem kiedy będę robił kolejne zamówienie ale prawdopodobnie przesyłka będzie ważyła z 30 kg. Czyli ciężko będzie coś jeszcze zmieścić. Ostatnio aż trzeba było ważyć przesyłkę przed wysyłką bo kalkulator wyliczył że trzeba będzie dopłacić za nadmiarową wagę. Całe szczęście tak nie było i było prawie 30 kg. Z tego wyszło słodu + dodatki na 6 warek. 5 zrobiłem a słodu zostało mi jeszcze na 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś w trochę lepszej sytuacji bo drożdże też można wysłać listem. Cena u konkurencji 3.50 PLN za list przy przedpłacie. Chmiel to już inna sprawa listem będzie trudno wysłać. Normalnie przesyłka pobraniowa wynosi 18 PLN (kurier do 30 kg). Dlatego jak już składam zamówienie to staram się zrobić sobie duży zapas by nie musieć składać go często. Może napisz jakie drożdże potrzebujesz. Może ktoś z Krakowa ma na stanie i pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiel to już inna sprawa listem będzie trudno wysłać

 

Ale przecież nie będziesz kupował kilogramów tego chmielu. Kiedyś kupowałem chyba 100g chmielu i bez problemu dało się ustalić przesyłkę listową poleconą za kilka zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś w trochę lepszej sytuacji bo drożdże też można wysłać listem. Cena u konkurencji 3.50 PLN za list przy przedpłacie. Chmiel to już inna sprawa listem będzie trudno wysłać. Normalnie przesyłka pobraniowa wynosi 18 PLN (kurier do 30 kg). Dlatego jak już składam zamówienie to staram się zrobić sobie duży zapas by nie musieć składać go często. Może napisz jakie drożdże potrzebujesz. Może ktoś z Krakowa ma na stanie i pomoże.

 

Coś do Belgian Blond Ale

 

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.