Skocz do zawartości

Imię dla córki Piwowara/ki ?


Lusterko87

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając dziś z pracy w Katowicach autobusem linii nr 37 spoglądnałem na wyświetlacz wewnątrz autobusu, tam numer linii nastepny przystanek, data, godzina i kto dziś obchodzi imieniny i najpierw myślałem że to żart a tu jak że piękne damskie imię : SYBILLA :]

 

Sybilla, Sybila, Sybilia – imię żeńskie pochodzenia greckiego; w mitologii greckiej wieszczka przepowiadająca przyszłość.

Pierwsze polskie zapisy tego imienia datowane są na około 1265 roku.

Sybilla imieniny obchodzi 19 marca, 28 kwietnia, 29 kwietnia, 9 października i 20 października.

Sybilia imieniny obchodzi 11 marca.

Sybila imieniny obchodzi 9 października.

 

Chyba wiem jak bym nazwał córeczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodziło o wskazanie że Sybilla to córka piwowara ;) Nie wiem jak Wy ale ja myślałem że Sybilla to nazwa wyłącznie odmiany chmielu - a tu proszę - taka niespodzianka ;)

Wniosek z całej historii jest taki : "Podróże kształcą "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zofia. Tak u mnie ma na imię córka piwowara. I wszyscy to sobie chwalą, łącznie z córką.

 

Nie przesadzajmy, dziecko ma mieć normalne życie w szkole, a te wszystkie waneski to wiecie co... Że zacytuję popularny serial młodzieżowy: "pedałka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym nie kombinował z imieniem dla córki, w liceum mieliśmy Angelikę i żyć jej nie dawaliśmy :) Ja lubię ładne Polskie imiona jak Jagoda itp.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ja też bym nie kombinował z imieniem dla córki, w liceum mieliśmy Angelikę i żyć jej nie dawaliśmy Ja lubię ładne Polskie imiona jak Jagoda itp.

 

No to klasycznie, po słowiańsku :D

Świętożyźń - staropolskie imię żeńskie, złożone z członów Święto- ("święty/a, mocny/a") i -żyźń ("urodzajność, żyzność, życie").

Świętożyźń imieniny obchodzi 12 lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee Jędruś, nie wiem, który jesteś rocznik. Był taki czas, że zakłady Wedla nosiły imię 22 lipca. Do tego piłem :D

Jestem taki rocznik który to pamięta ,a piłem też do tego ,bo jak likwidowali święto 22 lipca to wprowadzili 11 listopada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj rodzice często nie wiadomo czym myślą dając imię dziecku,kiedyś co serial to wysyp,kiedyś u Drzyzgi byli ludzie i pani miał na imię Maja ,wszystko fajnie gdyby nie nazwisko Pszczółka :)

więc myślmy czy dziecku kiedyś to się będzie podobało,mam nadzieję że moja Maria teraz jeszcze Marysia nie będzie miała mi tego za złe bo ja wybrałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.