Skocz do zawartości

Co z chmielu i jeczmienia?


Tani_Armani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.....

Szaleje po necie w poszukiwaniu fajnego przepisu na warke z naturalnych skladnikow (tj. wlasnej produkcji slodu i chmielu)....

Nie chcialbym jednak swojej pierwszej warki zepsuc na jakims niesprawdzonym przepisie...

Dlatego w tym miejscu zwracam sie z prosba do Was...

Prosze o jakis przepis pt. "co mozna zrobic z jeczmienia i chmielu"...

Licze na wyrozumialosc gdyz tak jak napisalem bedzie to moja pierwsza wycieczka w swiat zoltej, babelkowej ambrozji...

Z gory dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post powinien znaleźć się w piaskownicy.

Z samego jęczmienia i chmielu nic nie zrobisz. Musisz dokupić słód jęczmienny i przynajmniej trochę poczytać forum i wiki. Po poście widzę, że Twoje doświadczenie jest zerowe, dlatego polecam trening na brewkitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post powinien znaleźć się w piaskownicy.

Z samego jęczmienia i chmielu nic nie zrobisz. Musisz dokupić słód jęczmienny i przynajmniej trochę poczytać forum i wiki. Po poście widzę, że Twoje doświadczenie jest zerowe, dlatego polecam trening na brewkitach.

Co do lokalizacji postu to byc moze masz racje, ale po co mi slod jeczmienny jak mam jeczmien??? Sam chce wyprodukowac slod....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodowanie też nie jest łatwe, a jak ci wyjdzie słabej jakości surowiec to trudno o dobre piwo,

Nie bedzie Ci smakowalo i zrazisz się do warzenia piwa, bo nic tak nie demotywuje jak brak dobrych wyników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym jednak swojej pierwszej warki zepsuc na jakims niesprawdzonym przepisie...

..a jednocześnie chcesz sam produkować słód. Takiej możliwości nie ma, żeby nic nie wiedząc wyprodukować słód i jeszcze warki nie zepsuć. Trochę za wcześnie do nas piszesz. Jak to ktoś mądry powiedział- piwowarstwo jest nauką cierpliwości. Więc cierpliwie poczytaj trochę, a potem proś o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam notorycznie.... i nabierzaco....

Pisalem, ze jestem poczatkujacy (nawet bardzo), ale powiem szczerze, ze bardziej od nieudanej warki zniecheca mnie Wasze podejscie....Dlaczego boicie sie o moje umiejetnosci?? moze akurat wszystko wyjdzie?? dajcie mi sie przekonac na wlasnej skorze.... nie bardzo rozumiem....

To moze z innej beczki? Od czego radzicie mi zaczac?? Od brewkitu?

Edytowane przez Tani_Armani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, to jest rozsądne pytanie. Będziesz miał same sprzeczne odpowiedzi ;) Moje zdanie jest takie, że brewkit to najlepszy wybór. Piwo wyjdzie całkiem dobre, stresu przy pierwszym warzeniu jest minimum, a nauczyć się kilku rzeczy można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, to jest rozsądne pytanie. Będziesz miał same sprzeczne odpowiedzi ;) Moje zdanie jest takie, że brewkit to najlepszy wybór. Piwo wyjdzie całkiem dobre, stresu przy pierwszym warzeniu jest minimum, a nauczyć się kilku rzeczy można.

A czy moglbys polecic jakiegos konkretnego brewkit'a??

Najlepiej z lokalizacja miejsca nabycia takowego:P

Edytowane przez Tani_Armani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego radzicie mi zaczac?? Od brewkitu?

 

Ja zacząłem od zacierania od razu.. czyli da rade :) wszystkiego sam nie wyprodukujesz.. trzeba np. kupić drożdże.. Chyba, że wystawisz brzeczke na dwór i będziesz je łapał z powietrza ;)

ja większego pojęcia o słodowaniu nie mam.. ale próbuj.. a jak ci pierwsze piwo nie wyjdzie? to się zniechęcisz na samym początku piwowarskiej przygody :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewkit daje Ci szansę na udane piwo, jednocześnie nabierasz doświadczenia w pracy w swoim browarze. Nie musisz skupiać się na zacieraniu i chmieleniu, skupiasz się na dezynfekcji i przygotowaniu sprzętu. Piszesz, że nie wierzymy w Twoje umiejętności. To Twoja pierwsza warka, a chcesz słodować jęczmień. To trochę tak, jakby początkujący kierowca chciał się uczyć na bolidach. Od razu nie zrobisz dobrego słodu, a z kiepskiego wyjdzie nędzne piwo. Zniechęcisz się i nie poznasz uroków tego hobby. Pisząc takie posty poza piaskownicą narażasz się na ostrą krytykę, bo tak tu już jest. Niemniej jest to przyjazne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, to jest rozsądne pytanie. Będziesz miał same sprzeczne odpowiedzi ;) Moje zdanie jest takie, że brewkit to najlepszy wybór. Piwo wyjdzie całkiem dobre, stresu przy pierwszym warzeniu jest minimum, a nauczyć się kilku rzeczy można.

A czy moglbys polecic jakiegos konkretnego brewkit'a??

Najlepiej z lokalizacja miejsca nabycia takowego:P

http://www.homebrewi...wkity-c-10.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moglbys polecic jakiegos konkretnego brewkit'a??

Najlepiej z lokalizacja miejsca nabycia takowego:P

 

Człowieku, jeżeli ty nie umiesz znaleźć w internecie sklepu internetowego, ba, nie umiesz znaleźć na tym forum reklamy jednego ze sklepów, to o czym my rozmawiamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewkit daje Ci szansę na udane piwo, jednocześnie nabierasz doświadczenia w pracy w swoim browarze. Nie musisz skupiać się na zacieraniu i chmieleniu, skupiasz się na dezynfekcji i przygotowaniu sprzętu. Piszesz, że nie wierzymy w Twoje umiejętności. To Twoja pierwsza warka, a chcesz słodować jęczmień. To trochę tak, jakby początkujący kierowca chciał się uczyć na bolidach. Od razu nie zrobisz dobrego słodu, a z kiepskiego wyjdzie nędzne piwo. Zniechęcisz się i nie poznasz uroków tego hobby. Pisząc takie posty poza piaskownicą narażasz się na ostrą krytykę, bo tak tu już jest. Niemniej jest to przyjazne forum.

 

No niech bedzie... zaczne od brewkitu... ale czuje sie jakby ktos podcial mi skrzydla:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzaj, brewkit na początek nie jest zły ;) Pewnie dużo osób tutaj od niego zaczynało.

 

Zacznij od przeczytania, najlepiej kilka razy, informacji z działu "Zaczynamy warzyć piwo":

http://www.wiki.piwo...g/Strona_główna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie broni słodować ziarna. Słoduj, wątków o słodowaniu jest trochę. Wystarczy czytać. Tylko nie oczekuj, że ktoś cię będzie prowadził za rączkę, a ty nawet nie chcesz zadać sobie trudu aby poczytać i zrozumieć. Nie mamy na to czasu i ochoty. Zadawaj konkretne pytania, na konkretne problemy, których nie rozumiesz.

 

I jeszcze jedno pytanie: ten jęczmień masz browarny czy paszowy? Podejrzewam, że nawet tego nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moglbys polecic jakiegos konkretnego brewkit'a??

Najlepiej z lokalizacja miejsca nabycia takowego:P

 

Człowieku, jeżeli ty nie umiesz znaleźć w internecie sklepu internetowego, ba, nie umiesz znaleźć na tym forum reklamy jednego ze sklepów, to o czym my rozmawiamy?

 

Czlowieku jezeli Ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem to co tutaj robisz!!!??? Napisalem prosbe o polecenie KONKRETNEGO BREWKITU (Z MIEJSCEM LOKALIZACJI)!!!!! chodzilo o jakis szczegolnie smaczny twor....

 

p.s. Jezeli jestes takim doswiadczonym piwowarem to zajmij sie warzeniem, a nie trac czasu na odpisywanie na posty do ktorych nie masz zamiaru wniesc nic konstruktywnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, naukę piwowarstwa chcesz rozpoczynać od studiów doktoranckich, a nie od podstawówki, po prostu tak się nie da.

PS. Zachowujesz się jak prostak, tego tu nie lubimy :monster:

 

 

To prawda, ze chce zaczac od konca, ale czy ktos moze mi tego zabronic??? Napisalem, ze ewentualne niepowodzenie nie sprawi, ze sie zniechece, a tylko zmobilizuje do wiekszego wysilku...

 

p.s. na jakiej podstawie piszesz, ze zachowuje sie jak prostak??? mozesz to wytlumaczyc???

Edytowane przez Tani_Armani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.