Skocz do zawartości

jak wydostac piwo z keg-a


raffe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Kilka dni temu probowalem wydostac piwo z beczki korneliuszowej.

I niestety nie wyszlo mi jak powinno...

Tzn leci powoli zegar jest zaly zamarzniety i w ogole cos jest nie tak...

O co w tym chodzi mam beczke polaczona jednym wezykiem z kranikiem i drugim polaczony z butla CO2 6 kg.

Dodam ze sprzet kupilem uzywany,ale facet mowi ze dzialalo wszystko jak trzeba...

O co w tym chodzi???

 

dziekuje i pozdrawiam raffe:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie!

Kilka dni temu probowalem wydostac piwo z beczki korneliuszowej.

I niestety nie wyszlo mi jak powinno...

Tzn leci powoli zegar jest zaly zamarzniety i w ogole cos jest nie tak...

O co w tym chodzi mam beczke polaczona jednym wezykiem z kranikiem i drugim polaczony z butla CO2 6 kg.

Dodam ze sprzet kupilem uzywany,ale facet mowi ze dzialalo wszystko jak trzeba...

O co w tym chodzi???

 

dziekuje i pozdrawiam raffe:beer:

Dziwne że się zamroził. To jest efekt sporego przepływu CO2 przez reduktor. Samo nasycenie piwa dwutlenkiem nie wywołuje na tyle sporego przepływu by go zamrozić. Nie ulatnia się gdzieś dwutlenek na dziko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka!

 

Niestety dzis nie dalem rady nic zrobic. Jutro tez nie moge odezwe sie na temat w czasie weekendu.Czy gaz mi sie ulatnia tez juz tak myslalem... byc moze ze gdzies na uszczelce,ale okiem nie widze po jakis kilku minutach po prostu zegary sa zamarzniete.

podejzewam ze problem jest szczegolowy typu zle zamontowaby osprzet lub ktoras uszczelka.

 

Dziekuje

 

:):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka!

 

Czy gaz mi sie ulatnia tez juz tak myslalem... byc moze ze gdzies na uszczelce,ale okiem nie widze po jakis kilku minutach po prostu zegary sa zamarzniete.

podejzewam ze problem jest szczegolowy typu zle zamontowaby osprzet lub ktoras uszczelka.

Dziwne że się zamroził. To jest efekt sporego przepływu CO2 przez reduktor. Samo nasycenie piwa dwutlenkiem nie wywołuje na tyle sporego przepływu by go zamrozić. Nie ulatnia się gdzieś dwutlenek na dziko ?

jak już pisał thobeta gdyby się ulatniał w taki sposób że zamraża zegary to napewno byś zauważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witka serdeczna!!!

 

Udalo mi sie poraz pierwszy wydostac piwsko pieknie do szklaneczki:beer:

Pomogl mi troche starszy kolega,a wiec rozlozylismy wszystko od poczatku dolozylem jedna uszczelke(ta mala ktora jest na gwincie musiala wypasc jakos gdzy sciagalem zlaczke) i generalnie nie wiem jakim cudem ,ale pieknie leci...

Zdjec nie dalem rady nie wiem sam jestem zalatany, ale musze wrzucic bo zegary mi faktycznie sie ciagle mroza -osobiscie mysle ze to kiedy jest za duze cisnienie to bezpiecznik oddaje nadmiar CO2 do zegarow i strzela.

Generalnie jestem zadowolony,bo juz bylem troszke podlamany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Podłaczę się pod wątek z podobnym pytaniem:

 

W piwnicy leżakuje mi keg, piwo w nim gazuje się normalnie, surowcem do refermentacji. Podłączyłem dziś do niego kranik piknikowy, żeby spróbować piwa, bez podłaczania butli do wyszynku, i ze środka wyciekło raptem 1/4 szklanki. Czy to normalne, że bez butli nic nie chce ze środka wyjść?

 

Piwo ma pianę i wygląda na przyzwoicie nasycone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nalałem dla spróbowania 0,5l piwa po odłączeniu butli z kega, ciśnienie było 1,5 Bar Leciało bez problemu i nie wyglądało, że skończy lecieć. Jeśli to ci coś da. :) Ps. Tydzień refermetnacji podłączyłem butle wczoraj wieczorem. Keg pełny, więc dużo CO2 nad lustrem piwa nie ma.

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.