Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat ponieważ warzę piwo zacieraniem już jakiś czas (kilka miesięcy) a dopiero jakieś 2 tygodnie temu dowiedziałem się że w Poznaniu jest słodownia w której mogę kupić słód dużo taniej niż w sklepach internetowych, i najważniejsze że bez kosztów wysyłki.

 

Proszę o zamieszczanie w temacie stron internetowych (lub danych tele-adresowych) do słodowni prowadzących sprzedaż detaliczną z wraz z informacją koło jakiego większego miasta się mieści w celu wprowadzenia lepszej orientacji przestrzennej dla przeglądających temat. Można też umieścić informację Być może to komuś pomoże zaoszczędzić kilka groszy choćby na słodach podstawowych. Jeśli słodownia nie prowadzi sprzedaży detalicznej, proszę ją zamieścić ze stosowną notatką:

 

Postaram się windować wątki na pierwszą stronę żeby temat był czytelny

 

 

Poznań:

 

Słodownia OPTIMA - niewielka ilość słodów w ofercie, ale ceny atrakcyjne. W ofercie również śrutowanie zakupionego słodu. Sprzedaż detaliczna z opcją wysyłki.

http://optimaslodownia.pl/polski.html

 

Słodownia Sufflet Polska - niestety brak danych na temat sprzedaży detalicznej. Wysłałem zapytanie - jak na tą chwilę brak odpowiedzi

http://www.soufflet-group.pol.pl/

 

 

 

Strzegom

Tej słodowni chyba przedstawiać nie trzeba

http://www.dmgp.pl/pl_strzegom.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej wyszukiwarki użyć?

Jeśli chodzi o wyszukiwarkę to, przynajmniej w Poznaniu, jest problem że mamy Pub słodownia i praktycznie całe główne pozycjonowanie w google zabiera ten Pub - bez konkretnen nazwy trzeba się trochę naklikać zanim się coś znajdzie. A po za tym to lepiej mieć coś pod ręką niż wyszukiwać za każdym razem jakiś informacji. Po za tym jak ktoś mieszka choćby w Krakowie, a jakaś słodownia w okolicach, lecz nie w samym krakowie, to wujek google jest gotów tego nie znaleźć.

 

Informacji o Optimie jak i o Strzegomiu jest na tym forum bardzo dużo.

Nie chodzi tutaj o informacje o tych słodowniach - tylko o skrótowce dotyczące słodowni. Temat ma być "szybką zakładką" do wyszukania słodowni w okolicy. Jak ktoś będzie potrzebował więcej informacji to zapewne je znajdzie już na samej stronie konkretnej słodowni.

Edytowane przez VeryBerry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupimi postami? Jak Admin uznaje, że temat jest warty tego by być na pierwszej stronie, to ma na to lepsze sposoby.

 

Nie chodzi o windowanie tematu na pierwsze strony forum, tylko o sporządzenie spisu treści w pierwszym poście.

 

ps. Pytanie do Admina.

Czy mógłbyś zwracać nieco większą uwagę na niemerytoryczne posty w tematach? Niestety w każdym temacie, nie tylko tym, zamieszczane są jakieś obiekcje, niepotrzebne uwagi i inne tego typu niepotrzebne informacje. Otrzymujemy później temat w którym 90% treści to śmieci których jedyna funkcją jest chyba tylko utrudnianie w wyszukiwaniu potrzebnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie zrozumiałem Cię. Żebyś nie mówił, że Ci tylko śmiecę: w Głubczycach nie prowadzą sprzedaży detalicznej, w Goświnowicach - słodownia, która należy do Głubczyc - od pewnego czasu nie słodują w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Pytanie do Admina.

Czy mógłbyś zwracać nieco większą uwagę na niemerytoryczne posty w tematach? Niestety w każdym temacie, nie tylko tym, zamieszczane są jakieś obiekcje, niepotrzebne uwagi i inne tego typu niepotrzebne informacje. Otrzymujemy później temat w którym 90% treści to śmieci których jedyna funkcją jest chyba tylko utrudnianie w wyszukiwaniu potrzebnych informacji.

 

A jak wg Ciebie mam reagować? Kasować te które uważam za niemerytoryczne (a co jak się pomylę, albo mam inne zdanie?), karać użytkowników, czy stosować inne sankcje. Mogę też zamykać takie tematy. Chętnie wysłucham konkretnych rad :)

 

Wbrew Twojej sugestii zwracam uwagę na 99% wątków na forum, w większości je również czytam i w gronie moderacyjnym często reagujemy. Nie licz jednak na to, że będę wszędzie interweniował, jesteśmy dorosłymi ludźmi, nie dziećmi, żeby prowadzić za rękę. Co do interwencji, to stosuj, jeżeli uważasz, że powinniśmy działać, link "Zgłoś" i opisz problem. W sytuacjach nie jasnych, mamy wewnętrzny system komunikacji z moderatorami i wybieramy najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wg Ciebie mam reagować? Kasować te które uważam za niemerytoryczne (a co jak się pomylę, albo mam inne zdanie?), karać użytkowników, czy stosować inne sankcje. Mogę też zamykać takie tematy. Chętnie wysłucham konkretnych rad

 

Moim zdaniem ewentualne kasowanie niektórych postów było by całkiem dobrym rozwiązaniem. A jak się nie pomylić? Kasować te które zupełnie nie mają sensu np. "bo boże, a po co", "i znowu to samo"; "uczył ktoś Cię ortografii?", "idę się ogolić", "ręce opadają", "kupiłem sobie psa", itp. Nie chodzi o kasowanie postów które wyrażają jakąś opinie w danym temacie bo to jest jak najbardziej merytoryczne, a że kogoś może nie zadowalać odpowiedź jaka padnie to już inna sprawa. Moim zdaniem takie "wtrącenia" wpływają na jakość zawartych informacji i poziom forum. Oczywiście to nie moje forum i nie ja je moderuje, więc zrobisz jak uważasz za stosowne.

Karanie użytkowników, czy zamykanie tematów wg. mnie było by zbyt daleko posuniętą konsekwencją, szczególnie w drugim przypadku bo dlaczego temat miałby być zamknięty bo ktoś zaczyna w nim lać wodę (zakładając że to nie "właściciel" tematu) - w takim wypadku to nie osoba wrzucająca niemerytoryczne treści poniosła by konsekwencje, ale osoba która chciała coś wnieść do forum zakładając jakiś temat.

 

1. i na koniec żeby nie było, że "jeśli Ci się nie podoba to dlaczego tu siedzisz" - forum bardzo mi się podoba. Idzie tu znaleźć wiele pożytecznych informacji, a praktycznie każde zadane pytanie szybko znajduje odpowiedź, dzięki użytkownikom bardziej i mniej zaawansowanym którzy chcą angażować się w "życie" forum. Atmosfera która tu panuje też jest całkiem przyjemna. Tylko po co te dziwne odzywki, i brak merytorycznych odpowiedzi, które pojawiają się praktycznie z dnia na dzień? To pytanie niech zostanie bez odpowiedzi.

2. Proszę użytkowników którzy zawierali głos w tym temacie żeby nie brali tego personalnie, bo to co pisałem dotyczy obrazu ogólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.