Skocz do zawartości

Pożywka dla drożdży


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z praktyką dodawania do warzenia 1/2 łyżeczki pożywki dla drożdży Wyeast Nutrient Blend, podobno dobrze wpływa na fermentację.

W Polsce nie jest dostępna, ale może którać z wieloskładnikowych pożywek winiarskich byłaby podobna - co wy na to, winiarze?

 

Był już o tym watek na browar.biz:

 

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=75084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Czy ta pożywka faktycznie coś daje? Najbardziej interesowałoby mnie przyspieszenie startu fermentacji lagerów, bo u mnie w 8C startowała ostatnio 2 dni (zadana świeżą gęstwą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pożywka jest szczególnie ważna prze ponownym używaniu gęstwy. Drożdże dostarczone przez producenta mają nagromadzony zapas cynku. Używając gęstwy fermentujemy kolejnymi pokoleniami drożdży, które już potrzebnego cynku nie maja skąd wziąć (w brzeczce jest go niedobór). Jest to główny (poza dostępnością tlenu) czynnik ograniczający potencjał drożdży do namnażania się.

 

Sprawa ważna również przy starterach - tam namnażamy drożdże jeszcze przed właściwą fermentacją - więc jeśli tę chcemy mieć poprawną, warto sypnąć pożywki z cynkiem.

 

Za to wydaje się to zupełnie zbędne podczas warzenia z użyciem drożdży suchych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
jeśli używasz pożywki Wyeasta, to producent sugeruje przy starterach tyle samo pożywki, co dla całej warki, czyli pół łyżeczki (2.2gr)

 

Konsekwencją użycia tej pożywki w starterze będzie jego kwaśny smak - sama pożywka w smaku jest bardzo kwaśna. Piszę o tym bo sam ostatnio, po zadaniu startera, spróbowałem jego resztek i przeraziłem się jego kwaśnym smakiem. Pierwsza myśl - infekcja, ale po chwili namysłu doszedłem do przyczyny tej kwaśności.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka do piwa się nada?

Azotu i fosforu w brzeczce jest wystarczająca ilość.

 

Mam zaplanowane warzenie na ten tydzień, a cała pożywka mi wyszła. Szkoda mi bulić 17 PLN za kuriera i 5 PLN za paczkę pożywki, więc pytanie, czy da się ją czymś innym zastąpić (szerzej dostępny produkt, o podobnym składzie)? W ostateczności po prostu jej nie dodam, świat się nie skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest plan, bo 10 gr. to jednak za mało i potrafi się skończyć w nieoczekiwanym momencie :). Jak to Dagome określił, ilość homeopatyczna. Szkoda, że tylko w CP większe paczki mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testów praktycznych, osoby wspomnianej w opisie, ogólnie wynika, że dzięki niej drożdże szybciej powracają do życia po liofilizacji, są bardziej aktywne, ich kondycja jest lepsza. Ale jaki efekt smakowy, i czy zauważalny, jest na finalnym produkcie (piwie) to już sprawa na czyjeść, dalsze testy.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożywka jest szczególnie ważna prze ponownym używaniu gęstwy

Czy tyczy się to też gęstwy po sucharach?

Logika podpowiada że tak, ale pytam bo to:

 

 

Za to wydaje się to zupełnie zbędne podczas warzenia   fermentacji z użyciem drożdży suchych

zasiało u mnie wątpilwości.

Edytowane przez lukasmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.