Skocz do zawartości

DIY - pudło izolacyjne na fermentor


kosimazaki

Rekomendowane odpowiedzi

A to takie skomplikowane? O_o Wystarczy nóż kuchenny, linijka i całe 30min wolnego czasu. Oczywiście można wydać więcej i mieć gotowe, jak kto woli.

P.S Ten wątek to DIY czyli zrób to sam :P

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nawet zastanawiam. Byłem dzisiaj w Leroy Merlin i najtańszy styropian był w pakiecie za 45 zł.

 

EDIT: Czytanie ze zrozumieniem się u mnie kłania, do Poznania mam jednak spory kawałek :)

Edytowane przez Lary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czytam was i nie mogę wyjść z podziwu, jak bardzo można sobie życie utrudniać :)

http://tablica.pl/of...html#aa22a0ffbb

Powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Jak ładnie poprosicie, to sprzedający wyśle kurierem :)

 

Trochę odkopię i zdementuję - pytałem i nie ma możliwości wysłania lub przysłania swojego kuriera. A w Poznaniu to też na Szczepankowie, więc bez samochodu ani rusz.

Za to wczoraj zmontowałem skrzynię według instrukcji kolegi kosimazaki z pierwszego postu - w Castoramie za trzy płyty styropianu podłogowego 100x50x5 i dwa kołki drewniane 8mm x 1m dałem około 26zł. Zmontowanie zajęło 20 minut, a to też tylko dlatego, że kołki ciąłem nożem bo nie miałem piły/brzeszczotu :)

Edytowane przez Alfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem całe opakowanie styropianu w wymiarach 100x50x5cm sztuk 12. Zakładając że potrzebuję trzech, mam 9 do oddania. Chętnych z Warszawy i okolic zapraszam na prv. A poza tym pomysł MISTRZ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołki jakby nie trzymają dobrze i się kruszy z tego przy rozkładaniu. Zastosowałem po nich długie wkręty i raz , że się nie kruszy to ładnie styropiany do siebie przylegają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam u siebie skrzynię wykonaną z jakiś płyt chyba podłogowych, czy boazeryjnych ocieploną jakimś granulatem. Stosował ją PRZEMYSs, ale wszedł na wyższy poziom i ma dużą lodówkę. Z tego co mówił działo to super. Chętnego proszę na PW. Odbiór najlepiej osobisty w Chorzowie za jakieś symboliczne dobre piwa.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zgrabna i stylowa konstrukcja! Gdyby miał na taką miejsce, już bym myślał o deskach!

Dla mnie super realizacja :)

 

A dla chcących ciąć równo styropian i bez szczepienia się po cięciu. Polecam zrobić sobie elektryczny nóż do styropianu.

 

Tu można zobaczyć takie przykładowe ramy do cięcia:

 

http://www.rcclub.eu/viewtopic.php?f=28&t=4948

 

Niektóre są to wersje delux. Ale w sumie wystarczą trzy listewki, dwie śruby, gumka i drut oporowy (do dostanie w klepach ze złomem elektronicznym, na necie, lub kupić można spiralę do bojlera/piecyka do kupienia w tak zwanych "żelaznych" sklepach - odwinąć, wyprostować i gotowe - koszt jak pamiętam coś koło 8zł płaciłem).

Niedawno taką ramę robiłem, to za pałąk wykorzystałem kawałem panelu od podłogi i dwa kawałki aluminiowych profili na poprzeczki Ot to było pod ręką :) Jako zasilacza, pożyczyłem sobie zasilacz od laptopa :)

W sumie co się ma pod ręką :)

Plusem jest to, że tnie się na masło, a linia cięcia jest równa, prosta i się nie kulkuje z niej styropian. Można też sobie zrobić szablon, choć by z kawałka grubszej tekturki i wycinać od razu zakładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie skrzynię wykonaną z jakiś płyt chyba podłogowych, czy boazeryjnych ocieploną jakimś granulatem. Stosował ją PRZEMYSs, ale wszedł na wyższy poziom i ma dużą lodówkę. Z tego co mówił działo to super. Chętnego proszę na PW. Odbiór najlepiej osobisty w Chorzowie za jakieś symboliczne dobre piwa.

 

Janku a jak wielka ta skrzynia jest? Jak na jeden fermentor to biorę. Nawet jutro mogę podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.