Skocz do zawartości

beer king


pepe11

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem jakiś czas temu ustrojstwo do chłodzenia i wyszynku piwa , była tam informacja że pasuja do tego puszki 5l , Maszyna jest na nabój co2 16g. Mam pytanie , czy ktoś miał styczność z piwem do tych urządzeń ? czy jest nagazowane ? pytam dla tego że podłączyłem pod nią puszkę z moim piwem ( do nagazowania dałem tylko ok. 20gram glukozy ) i efektu zero , nabój nie dał rady , sprzęt niby szczelny a piwo nie chce lecieć .

Edytowane przez pepe11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego ale innej firmy, używam do wypchnięcia piwa gazu z normalnej butli co2 z reduktorem poprzez wytoczoną przez znajomego tokarza końcówką. Nakręcam ją w miejsce przykręcenia zasobnika z nabojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego i miałem te same problemy. Nie wiem gdzie jest haczyk. Podejrzewam, że minimum trzy naboje trzeba użyć na beczkę(dwa nic nie zmieniają, sprawdziłem). Radzę sobie w prosty sposób. Po prostu nagazowuję piwo normalnie. W ten sposób w ogóle nie używam naboju, a piwo leci tak jakby nabój był.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego i miałem te same problemy. Nie wiem gdzie jest haczyk. Podejrzewam, że minimum trzy naboje trzeba użyć na beczkę(dwa nic nie zmieniają, sprawdziłem). Radzę sobie w prosty sposób. Po prostu nagazowuję piwo normalnie. W ten sposób w ogóle nie używam naboju, a piwo leci tak jakby nabój był.

jest kwestia osadu z nagazowania , przejrzałem całą instalację i nic , co do trzech naboi to wydaje mi się że na stronie Browamatora , taki nabój obsługuje corneliusa 19l !

Edytowane przez pepe11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego ale innej firmy, używam do wypchnięcia piwa gazu z normalnej butli co2 z reduktorem poprzez wytoczoną przez znajomego tokarza końcówką. Nakręcam ją w miejsce przykręcenia zasobnika z nabojem.

montować obok butlę w kuchni to porażka w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam, kupilem na próbę i jestem (póki co) zadowolony. Cukru do refermentacji daje tylko nieco (10-20%) mniej niż do butelek i na początku leci nawet bez "dogazowywania" z naboju. Co jakiś czas trzeba więcej odkręcić zaworek i dopuścić CO2. Leci dobrze - to znaczy nie zatyka się i nie brakuje mu gazu, bo chciałbym żeby leciało mniej "entuzjastycznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego ale innej firmy, używam do wypchnięcia piwa gazu z normalnej butli co2 z reduktorem poprzez wytoczoną przez znajomego tokarza końcówką. Nakręcam ją w miejsce przykręcenia zasobnika z nabojem.

montować obok butlę w kuchni to porażka w moim przypadku

Można zainwestować w butlę (np taką http://allegro.pl/butla-12oz-on-off-i2669288501.html) do paintballa, był już kiedyś taki temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego ale innej firmy, używam do wypchnięcia piwa gazu z normalnej butli co2 z reduktorem poprzez wytoczoną przez znajomego tokarza końcówką. Nakręcam ją w miejsce przykręcenia zasobnika z nabojem.

montować obok butlę w kuchni to porażka w moim przypadku

Można zainwestować w butlę (np taką http://allegro.pl/bu...2669288501.html) do paintballa, był już kiedyś taki temat.

jak mocujesz reduktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam, kupilem na próbę i jestem (póki co) zadowolony. Cukru do refermentacji daje tylko nieco (10-20%) mniej niż do butelek i na początku leci nawet bez "dogazowywania" z naboju. Co jakiś czas trzeba więcej odkręcić zaworek i dopuścić CO2. Leci dobrze - to znaczy nie zatyka się i nie brakuje mu gazu, bo chciałbym żeby leciało mniej "entuzjastycznie"

co to znaczy odkręcić zaworek ? u mnie jest uchwyt w który wkładam nabój i pokrętło nagazowania na płycie czołowej , z jednego naboju ledwo pokal napełniłem i dalej stop

Edytowane przez pepe11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam, kupilem na próbę i jestem (póki co) zadowolony. Cukru do refermentacji daje tylko nieco (10-20%) mniej niż do butelek i na początku leci nawet bez "dogazowywania" z naboju. Co jakiś czas trzeba więcej odkręcić zaworek i dopuścić CO2. Leci dobrze - to znaczy nie zatyka się i nie brakuje mu gazu, bo chciałbym żeby leciało mniej "entuzjastycznie"

co to znaczy odkręcić zaworek ? u mnie jest uchwyt w który wkładam nabój i pokrętło nagazowania na płycie czołowej , z jednego naboju ledwo pokal napełniłem i dalej stop

jeśli dajesz tyle cukru to pewnie leci ,, siłą '' z puchy , też tak zrobię , ciekawe jak nagazowane są puchy specjalnie dedykowane do tego ustrojstwa , może ktoś kupował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mocujesz reduktor?

Poprzez małą przetoczkę do paintballa, ale myslę że dla kogoś kto się w to nie bawi lepszym rozwiązaniem będzie od razu zakup małej butli np z takie aukcji jak podałeś http://allegro.pl/butla-co2-0-3-kg-akawrium-krewetkarium-i2662610783.html. Ewentualnie wyposażenie butli do paintballa w taki zawór.

Edytowane przez Magneto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe11 - no najwyraźniej moc nagazowania ma tu duze znaczenie. U mnie pierwszy kufelek schodzi przy zakreconym pokrętle potem dopiero odkręcam po trochu co dwa kufelki nieco więcej. Zajrzawszy do notatek stwierdzam że piwko, które miałem w beczułce było nagazowane mocno: około 170g na 20L do beczek i około 200g na 20L do butelek. Ale myślę ze w beczułce spokojnie dałoby rade połowa tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe11 - no najwyraźniej moc nagazowania ma tu duze znaczenie. U mnie pierwszy kufelek schodzi przy zakreconym pokrętle potem dopiero odkręcam po trochu co dwa kufelki nieco więcej. Zajrzawszy do notatek stwierdzam że piwko, które miałem w beczułce było nagazowane mocno: około 170g na 20L do beczek i około 200g na 20L do butelek. Ale myślę ze w beczułce spokojnie dałoby rade połowa tego.

zrobie test , jedno mnie zastanawia na stronie sklepu Browamator jest taki sprzęt montowany na corneliusie 19l ciekawe czy piwo jest z zadane czymś do re fermentacji

bo 5l a 19 to jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.