Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Lepsze piwo] ABINBEV NAJDROŻSZYM KONCERNEM PIWNYM

Recommended Posts

images.jpg
Instytut Eurobrand opublikował listę 100 przedsiębiorstw, do których należą najdroższe marki świata. Na pierwszym miejscu znalazł się Apple, ale z firm piwowarskich najwyższe 19 miejsce zajął belgijski koncern ABInBev, który w swoim portfolio posiada marki piwne o łącznej wartości 28 miliardów Euro. Drugi światowy koncern piwny  SAB Miller z siedzibą w Wielkiej Brytanii znalazł się na miejscu 32. Do SAB MIller należą m.in. piwa Kompanii Piwowarskiej. Inny brytyjski koncern Diageo - producent głównie alkoholi wysokoprocentowych, ale również właściciel marki Guinness jest na miejscu 40. Dwa miejsca dalej uplasował się Heineken - holding piwny z Holandii, właściciel m.in. Grupy Żywiec. Carlsberga nie ma wśród największych światowych potentatów.
Największy koncern piwny na świecie nie posiada polskich marek. Jego nazwa jest mało wpadająca w ucho. Chcąc ją rozszyfrować trzeba sięgnąć do początków firmy czyli roku 2008, kiedy powstała w wyniku fuzji kilku przedsiębiorstw. Pierwsze dwie litery AB to skrót od amerykańskiego przedsiębiorstwa piwowarskiego Anheuser-Busch, który kupiony został w 2008 r. przez firmę InBev. Nazwa tej firmy to natomiast skrót od byłej belgijskiej grupy Interbrev i brazylijskiej Companhia de Bebidas das Américas należącej do koncernu AmBev (American Beverage Company). Anheuser-Busch InBev ma obecnie siedzibę w Loewen, w Belgii. Do koncernu należy ponad 200 marek piwnych na całym świecie.

ABInBev+Brands.JPG

Z reguły piwosze mają małą świadomość, kto tak naprawdę jest właścicielem poszczególnych marek, i kto decyduje o smaku ich ulubionego piwa. Na zdjęciu powyżej zebrałem najbardziej znane piwa grupy ABInBev. Niektóre chyba wszyscy znają.
4276249601649220395-8292908478494553520?


Czytaj całość na blogu autora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.