Skocz do zawartości

Gdzie najtaniej taborek, garnek, zestaw podłączeniowy, butla?


madonny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od października zamierzam zacząć warzyć piwo. Z wstępnego kosztorysu wyszło mi, że muszę wyłożyć ok. 600 zł (zestaw startowy z Centrum Piwowarstwa, dwa zestawy surowców, taboret, zestaw podłączeniowy, garnek, butla gazowa) ... troszkę przydużo. Najbardziej martwią mnie 4 ostatnie pozycje. Niestety nie dysponuję garnkiem, a moja kuchenka nie nadaje się do "noszenia" dużych garnków.

Moje pytanie brzmi czy ktoś z was wie gdzie można aktualnie tanio dostać ww. przedmioty? Z mojego wstępnego rekonesansu znalazłem:

http://allegro.pl/ga...2671580602.html

http://allegro.pl/ta...2633543238.html

http://allegro.pl/ze...2668021589.html

 

Może ktoś z was ma któreś z tych na sprzedaż?

 

Oprócz tego czy wiecie gdzie najlepiej zamówić brać butlę gazową w Warszawie?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Nie byłem pewien czy temat bardziej pasuje tu czy do działu sprzęt.

Edytowane przez madonny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej chyba już nie znajdziesz, niż w linkach które podałeś. (co do taboretu, to polecam ten sklep - kupowałem dużo u nich). Z rynku wtórnego będzie Ci ciężko coś odkupić, bo akurat te produkty rzadko się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A garnek to chyba emalia olkusz najtańsze jak podałeś , sam taki kupiłem póki co, a też zaczynam. Aż tak masz małą kuchenkę? ja działałem na starej ewie wrozamet i poszło sprawnie.

 

PS. poszukaj dalej tego gara ja go kupiłem za 90pln plus wysyłka wyszło ze sto pare złoty

Edytowane przez mahometus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor z wężem kupisz trochę taniej (no i bez wysyłek) w marketach budowlanych. Butlę najlepiej kupić na stacji- jak kupisz w markecie nówkę (pustą), to i tak od razu zamienisz ją na pełną na stacji, czy w innym punkcie wymiany butli. Zapłacisz cenę gazu (50-60zł)+ kaucję za butlę (ok. 100zł). W marketach pusta butla kosztuje 20-30zł więcej.

 

Taboretu taniej nie kupisz, a nawet warto też dorzucić kilkadziesiąt złotych i kupić taki z termoparą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię. A ja znalazłem dla Ciebie coś takiego:

 

1. Garnek - a raczej rondel (niższy ale szerszy) - przy taborecie gazowym masz większą powierzchnię grzewczą więc moim zdaniem to lepsze rozwiązanie

 

rondel 30l - firmy OLKUSZ (nie jest napisane że to ta firma ale sam takiego używam i po zamówieniu otrzymałem gar Olkusza):

cena: 94złhttp://www.sklep.eskot.pl/Garnki-emaliowane/Rondel-wysoki-emaliowany-30-l-sr.-40/pid,15622,cid,786523,product.html

 

jeśli chcesz "najtańszy z najtańszych) to może też być ten (tyle ze to już garnek a nie rondel):

cena 82zł

http://www.koliber.sklep.pl/index.php/produkt,230

 

2. Taboret - chyba faktycznie tańszego nie znajdziesz. Ja kupiłem ten poniżej - solidniejsza wersja z kątowników a nie z blachy. Niestety droższa:

http://www.narzedziapolska.pl/taboret-gazowy-najtrwalszy-kuchnia-gazowa-na-gaz-4p01,id4616.html

 

3. Zestaw podłączeń kupisz w każdym markecie - po co płacić za przesyłkę. 2x zaciski po 1zł, 2m węża po jakieś 3zł za metr, i reduktor ciśnienia kosztował mnie niedawno coś koło 15zł

 

w butlach się nie orientuje bo jedną miałem i nie musiałem kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madonny, jeśli garnek chcesz kupić to polecam 40-litrowy, jedyne 10 zł więcej w tej firmie której aukcje pokazałeś - sam u nich kupiłem i jak na razie (2 warki zacierane i chmielone w garze) jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Słabo szukałeś:

http://www.koliber.s...php/produkt,230 (w tej chwili brak, trzeba zadzwonić do sklepu i dowiedzieć się kiedy będzie nowa dostawa)

Jak spojrzysz na allegro to wychodzi jednak taniej z przesyłką. Szczególnie, że w sklepie go nie ma a jak się pojawi cena może być wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przesyłek z allegro i garnków emaliowanych polecam zwrócić na to szczególna uwagę. Sprzedający często oszczędzają na opakowaniu i pakują garnek w zwykły karton bez zabezpieczenia w postaci styro lub folii bąbelkowej, nakleją co prawda uwag szkło, ale wystarczy lekki upadek takiego pudła i emalia odpryskuje (miałem dwa takie przypadki). Oczywiście można reklamować ale straci się czas i kasę bo trzeba odesłać na własny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze powtarzam, że skoro mamy możliwość sprawdzenia paczki przy kurierze to wykorzystajmy to. Już dwa razy miałem sytuacje, że paczki nie odebrałem a za dwa dni miałem nową z towarem sprawnym. Akurat garnek łatwo zweryfikować.

Ale coby na temat to 30 litrów się nie opłaca brać. Każdy to powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że weryfikacja jest łatwa, ale co z tego, towar trzeba zwrocić na własny koszt. Dodatkowo Ci "tańsi" kurierzy potrafią powiedzieć, że nie maja przy sobie druku reklamacji i się umawiają na inny dzień co oczywiście przedłuża czas zwrotu. Dlatego ważne jest jak towar jest zapakowany, jeśli ktoś zrobił to solidnie to paczka może więcej "przetrwać".

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że weryfikacja jest łatwa, ale co z tego, towar trzeba zwrocić na własny koszt. Dodatkowo Ci "tańsi" kurierzy potrafią powiedzieć, że nie maja przy sobie druku reklamacji i się umawiają na inny dzień co oczywiście przedłuża czas zwrotu. Dlatego ważne jest jak towar jest zapakowany, jeśli ktoś zrobił to solidnie to paczka może więcej "przetrwać".

Którzy to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwrócić na własny koszt? Otwierasz paczkę przy kurierze. Towar się nie zgadza lub jest wadliwy to spisujesz protokół i kurier zabiera paczkę z powrotem do nadawcy. W przypadku braku protokołu niby, co Ciebie w ogóle nie interesuje wystarczy zwykłe zaświadczenie kuriera na piśmie.

Przyjmuję takich paczek 2-3 dziennie. Przynajmniej raz w tygodniu towar jest uszkodzony i nigdy nie musiałem płacić za zwrot towaru. Bywało, że faktycznie kurier zostawiał paczkę gdy uszkodzenia nie dało się opisać szybko, ale protokół był podpisany a paczkę odbierał po kilku godzinach lub następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwrócić na własny koszt? Otwierasz paczkę przy kurierze. Towar się nie zgadza lub jest wadliwy to spisujesz protokół i kurier zabiera paczkę z powrotem do nadawcy. W przypadku braku protokołu niby, co Ciebie w ogóle nie interesuje wystarczy zwykłe zaświadczenie kuriera na piśmie.

Przyjmuję takich paczek 2-3 dziennie. Przynajmniej raz w tygodniu towar jest uszkodzony i nigdy nie musiałem płacić za zwrot towaru. Bywało, że faktycznie kurier zostawiał paczkę gdy uszkodzenia nie dało się opisać szybko, ale protokół był podpisany a paczkę odbierał po kilku godzinach lub następnego dnia.

Jaka firma kurierska jest taka łaskawa?Przed podpisaniem odbioru łaskawie pozwalają dostrzec ewentualne uszkodzenia zewnętrzne przesyłki i wtedy spisują protokół.Nie ma szans na otwarcie paczki przed podpisaniem odbioru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda w zasadzie. Jedynym problemem jest jeśli płatność masz za pobraniem wtedy nie możesz ruszyć paczki bez położenia kasy na ladę i to jest jedyny minus, bo tych pieniędzy nie da się już odzyskać nawet jeśli przesyłka jest uszkodzona. Protokół masz wtedy trochę inny, bo dodatkowo dostajesz potwierdzenie zapłaty.

W ciągu czterech lat dwa razy dodatkowo musiałem wzywać policję, gdyż zamiast towaru była cegła. A kurier nie wie czy faktycznie jej nie zamawiałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda w zasadzie. Jedynym problemem jest jeśli płatność masz za pobraniem wtedy nie możesz ruszyć paczki bez położenia kasy na ladę i to jest jedyny minus, bo tych pieniędzy nie da się już odzyskać nawet jeśli przesyłka jest uszkodzona. Protokół masz wtedy trochę inny, bo dodatkowo dostajesz potwierdzenie zapłaty.

W ciągu czterech lat dwa razy dodatkowo musiałem wzywać policję, gdyż zamiast towaru była cegła. A kurier nie wie czy faktycznie jej nie zamawiałeś :)

To masz miłych kurierów. Z każdą paczką, która przywozi kurier jest jakiś problem. Dzwoniłem w wiele miejsc w celu wyjaśnienia sprawy, ale zawsze wychodzi na ich. Kurier tylko wtedy może zgodzić się na otwarcie przesyłki, gdy są zewnętrzne uszkodzenia paczki.

Jeżeli mogę omijam z daleka firmy kurierskie i zamawiam Poczta Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem zaskoczony. Nawet jak zamawiasz w tej chwili coś poprzez sklep internetowy to często masz informację aby pamiętać, że zawartość paczki należy sprawdzić w obecności kuriera, bo inaczej ewentualne reklamacje nie zostaną uwzględnione. No i to logiczne dość, bo potem to sobie możesz powiedzieć, że czegoś nie było.

Ostatnio tak miałem ze skanerem. Zgodnie z radą sklepu paczkę otwarłem przy kurierze i sprawdziłem zawartość. Wszystko wydawało się dobrze, ale dopiero po konkretnych oględzinach okazało się, że brakuje opakowania z jednym programem. Zadzwoniłem do sklepu i wo odpowiedzi napisali, że to muszą wyjaśnić u producenta. Po tygodniu płyta z przeprosinami była u mnie.

Może faktycznie to ja mam tyle szczęścia :)

Można by tą dyskusję wydzielić, bo się wątek zaśmiecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.