Skocz do zawartości

Kiedy mierzyć BLG


Romanos_P

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko nie rozumiem po co otwierać fermentator i się stresować czy wszystko poszło okej... Przestańcie to robić im więcej razy go otwieracie to tym większa szansa na infekcję, a i stresu mniej! Zostawcie tydzień lub półtorej w spokoju potem zróbcie pomiary trzy dni z rzędu jak się nie zmienia do butelek. Zapachy przy fermentacji są różne od siarkowodoru, kanalizacji po zgniłe jaja i inne takie. Nie należy się przejmować zapachami podczas fermentacji!!

 

W sumie masz rację. Winka też nie otwieram co chwilę. Niniejszym oświadczam, że już nigdy nie otworzę fermentatora przed zakończeniem burzliwej:)

 

PS Zapomniałeś o cichej czy nie przeprowadzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Istny festiwal pomyłek ;) Na drugi raz kup słód ześrutowany, ale to już wiesz. Z tego co zrozumiałem, to nie wysładzałeś w ogóle, a do tego miałeś źle ześrutowany słód - dlatego taka niska gęstość początkowa. Co do gotowania - jeżeli miałeś lekkie "bulkanie" podczas gotowania, to termometr źle Ci pokazuje temperaturę wrzenia - tym nie musisz się martwić. Podsumowując - dużo czytania przed Tobą.

Dokładnie, moje podejście pokazuje jak NIE należy podchodzić do warzenia piwa :P Jeśli BLG po dwóch dniach spada o około 0,25-0,5 (ciężko oszacować) to przelewać już na cichą czy jeszcze nie?

 

PS. Jak się usuwa własnego posta?

Edytowane przez arek-lin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli BLG po dwóch dniach spada o około 0,25-0,5 (ciężko oszacować) to przelewać już na cichą czy jeszcze nie?

0,25-0,5 czego? Jeżeli stopnia blg, to tyle można przyjąć jako błąd pomiaru, więc nic nie spadło. Jest jakaś piana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,25-0,5 BLG. Przy pierwszym pomiarze było trochę ponad 5, a teraz jest równo 5BLG, piany nie ma. Znaczy jest baaardzo szczątkowa, kilka "obłoczków" średnicy może 1cm. Zamieszałem dziś fermentatorem i ze dwa razy przez około 5 minut bulknęło w rurce. A zamieszałem jakieś 3 godziny wcześniej

Edytowane przez arek-lin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak to wygląda po drugiej stronie mocy i nie chcę wiedzieć, ale wiem że jak w tym momencie nie skończę robić OT to będę musiał użyć przycisku Zgłoś :lol:

No i znowu trzeba będzie wpaść z miotełką i pozamiatać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mówię, żeby była jasność. Raport jest widoczny dla obsługi forum, czyli Doroty, Arka i mnie. I w zależności od tego kto jest online, to ta osoba się tym zajmuje. Nieraz też dyskutujemy wewnętrznie nad podjęciem danej decyzji, jeżeli nie jest ona jasna lub jednoznaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że po ok 32h od zadania drożdży piana2cm opadła i pozostały teraz tylko małe plamki piany to normalne? Czy jeszcze powinna się zrobić piana na tzw. wysokie krążki?

 

Jak na razie to widzę, że Ale inaczej fermentują niż Pilznery...

 

PS Nie otwierałem, tylko ostatnio zapomniałem o to zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że po ok 32h od zadania drożdży piana2cm opadła i pozostały teraz tylko małe plamki piany to normalne? Czy jeszcze powinna się zrobić piana na tzw. wysokie krążki?

 

Jak na razie to widzę, że Ale inaczej fermentują niż Pilznery...

 

PS Nie otwierałem, tylko ostatnio zapomniałem o to zapytać.

 

 

Po 48h przy 'ale' mozna uzyskac gestosc koncowa ;) Ale piwo potrzebuje troche czasu nad drozdzami z innych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych 3 dniach dalej 6,5 BLG. Jutro mija 7 dni burzliwej. Jutro zlewam na cichą. Tam dofermentuje.

 

PS Czy pomiar blg pobranego piwka z dołu fermentatora (przez kranik) może mieć inną gęstość niż z powierzchni? Mam wrażenie, że jest bardziej mętne u dołu. Przy zlewaniu na cichą sprawdzę u góry BLG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.