Skocz do zawartości

Abbey Malt vs Biscuit


gagarin

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje warzenie kolejnej warki właśnie z użyciem Abbey malt.. na stronach piszą, że jest to odpowiednik Biscuita, przy czym zalecenia do stosowania biscuita są, aby stanowił do 10% zasypu, a przy Abbeyu, że do 50%.. Planowałem użyć 40% słodu Abbey.. nie do końca wiem jakie efekty smakowe daje.. zastanawiam się czy zastosowanie takiej ilości słodu specjalnego nie sprawi, że piwo bedzie np. mdłe.. Macie może jakieś rady dla mnie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abbey z jednego ze sklepów internetowych

Belgijski słód "bursztynowy" palony w wyżych temperaturach niż słody podstawowe, nadaje brzeczce nuty chleba, orzechów i owoców. Gorzki charakter słodu zmniejsza sie wraz z czasem, początkowo może być intensywny.

 

Użycie: Do 20% zasypu

Barwa EBC: 45

Zastosowanie: Piwa w stylu angielskim, Trappist, Bruin, Blonde, Amber, Belgian Ale, Dubbel, Tripel, Lambic a także do piw owocowych

Producent: CastleMalting Belgia

a tu inny sklep

Słód specjalny, odpowiednik "Biscuit Malt", polecany do piw belgijskich. m.in.: Trappist, Blonde, Bruin, Amber, Belgian Ale, Dubbel, Tripel, Lambic a także do piw owocowych.

Słód Abbey Malt® może stanowić do 50% podczas zacierania.

Efekt: wybitnie wyrazisty aromat słodowy, kolor piwa od bursztynowego do czerwono-brązow ego. Barwa: 40-50 EBC, 16-19 Lovibond.

Producent: Weyermann® (Bamberg, Niemcy).

 

skąd te rozbieżności??

I jak właściwie robi się słód Biscuit i Abbey, jakie są między nimi różnice?

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier wszystko wytrzyma, podejrzewam, że wyliczyli siłę diastatyczną zasypu i wyszło, że przy 50% zasypu też się zatrze.

 

Za dużo słodów "super-monachijskich" wniesie za dużo melanoidyn do piwia - kapuściany, podobny do DMS aromat i cierpki posmak przypalonej skórki ciemnego chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem że Biscuit jest podobny do Abby Malt (nie warzę dużo piw belgijskich), ale wiem że Biscuit jest podobny do Victory, i ja go używam do Amber Ale i Pumpkin Ale ok 5% i do Nut Brown Ale ok 20%, z bardzo bobrymi rezultatami (Victory/Buiscuit właśnie daje różnicę między Brown Ale i Nut Brown Ale).

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.