Skocz do zawartości

Nowa pozycja literaturowa dotycząca piwa.


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dziś nabyłem książkę pod tytułem "Ilustrowany leksykon piwa" Leszka Rum.

Leksykon wydało wydawnictwo Kurpisz i jest do nabycia za 29,90 na stronie

 

http://www.wysylkowo.pl/product_info.php?products_id=167445

 

Ja kupiłem książkę na dworcu głównym PKP w Poznaniu za 25 zł :/

 

Co do zawartości to:

 

- rozdział "Przez wieki z piwem" traktuje dość szczegółowo o histroii piwa na świecie,rozdział zajmuje 33 strony,

- następny rozdział zajmujący większość wydawnictwa to leksykalny,alfabetyczny spis terminów,browarów i gatunków piw,zajmuje,aż 290 stron,więc informacji jest na prawdę sporo

- w kolejnym rozdziale pt. "Napoje i koktajle z piwem" zawarte są receptury na różne drinki zawierające w swoim składzie piwo :/

- rozdział "Inne piwa" przedstawia receptury dzięki,którym można w sposób ekstremalnie domowy wyprodukować piwo,min. zastępując słód mąką ...

- ostatni rozdział książki to przepisy na zupy,dania mięsne,ryby,warzywa i desery z piwem i "na piwie".

 

W moim odczuciu książka jest warta uwagi i polecenia ze względu na dużą zawartość ciekawych informacji,przepisów i ilustracji i może być niejako kompendium wiedzy o piwie.

 

 

 

Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania dot. tego wydawnictwa proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.