Skocz do zawartości

Zacieranie na kuchni indukcyjnej


kfas666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

 

Od jakiegoś czasu mieszkam w bloku, w którym niestety nie ma instalacji gazowej. Moje dotychczasowe warki były robione tylko na bazie brew kitów Coopersa. Kolejne piwo chciałbym zrobić już z zacieraniem i tu pojawia się problem z odpowiednim naczyniem. Zacierałem niedawno słód na whisky z braku dużego gara zmuszony byłem do użycia trzech małych i muszę powiedzieć, że to była masakra :(. Nie wyobrażam sobie żebym w taki sposób miał przeprowadzać jeszcze chmielenie.

Teraz najważniejsze, czy taki garnek nada się na indukcję: http://allegro.pl/garnek-do-piwa-emaliowany-30l-36cm-olkusz-dukat-i2582155873.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, obecnie mam starą kuchenkę elektryczną i planuję kupić nową. Dotychczas robię tylko brewkity i by zacząć zacierać moja kuchenka musi to dogotować. Co radzicie kupić. Małżonka pragnie indukcję. Czy się dla mnie nada ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu a ile czasu potrzeba Ci mniej więcej żeby zagotować taki garnek do chmielenia ?

Na jedynej (jak dotąd) warce z tym garnkiem zacząłem grzać po odfiltrowaniu pierwszych 10l i kontynuowałem wysładzanie. Wg moich notatek od tego momentu do wrzenia całości (24l) zajęło ok 40 minut. Pamiętam, że pierwsza część brzeczki już jakiś czas wrzała, zanim dodałem resztę.

Największy "palnik" ma 3kW i jest to jedyny, który uruchamiam.

Poza tym, z obawy o płytę stosuję taki stelaż, który może w niewielkim stopniu przyczyniać się do niższej efektywności grzania (dno garnka nie przylega ściśle do płyty):

https://lh5.googleus...00/DSC_0148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić taki ze stali nierdzewnej - bo to najtańszy u mnie

kosztuje ok. 35 funt

emaliowany to ok 50 funt

jaka to kuchenka -podaj typ

Kuchenka indukcyjna.

Mój garnek kosztował 97zł i była to najtańsza opcja, a jednocześnie miałem gwarancję, że zadziała na kuchence indykcyjnej.

Nie wiem jak jest z garnkiem ze stali nierdzewnej.

Poza tym, zawsze możesz wspomóc się grzałką, nawet na płycie ceramicznej (nieindukcyjnej): http://www.piwo.org/...ne/#entry160433

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna mała uwaga- czy masz płytę indukcyjną do zabudowy?- chodzi mi tu o wytrzymałość płytki szklanej na obciążenie 20kilku kilogramów? Miałem podobny problem (też indukcja) zanim nie wziąłem się za kociołek z Lidla.

Tak do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.