Skocz do zawartości

XI Konkurs Piw Domowych Birofilia 2013 w Żywcu


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

a to mnie trochę uspokoiliście bo te piwa warzyłem właśnie pod Birofilię a ekstrakt początkowy na pewno jest ok. Trochę mnie niepokoi tylko to że jak zdobędę GCH to zbadają, bo ja właśnie tam celuję;)

z drugiej strony nie mam jakiegoś profesjonalnego sprzętu do mierzenia zawartości ekstraktu więc możliwe że nawet się zmieściłem a mój wynik to błąd pomiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ichniego kalendarza jest akurat ostatnia chwila. Odpadnę to odpadnę :)

Miałem blonda z sierpnia, ale się wystraszyliśmy, że nie przejdzie i został wypity ten odłożony też :(

A teraz żałuję, bo co jest do stracenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest regulamin i formularz zgłoszeniowy na konkurs w Żywcu.

http://www.pspd.org....wcu-regulamin-1

Mam uwagę do regulaminu. Chodzi o wielkość dostarczanych butelek, w większości konkursów liczy sie ogólna potrzebna ilość, tutaj jedynie IIPA dopuszczona jest w butelkach 0,33l.

Rozumiem że to największy konkurs w Polsce i każda jedna butelka mniej to sukces, ale mimo wszystko można by dopuścić do każdej kategorii butelki również 0,33, 0,6, 0,75, 1l czy też inne niestandardowe /globalnie może by się to wyrównało/ . Np. przy piwach belgijskich 0,33 to standard, ja przynajmniej staram się nie używać większych.

Jak to widzi organizator? :)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uwagę do regulaminu. Chodzi o wielkość dostarczanych butelek, w większości konkursów liczy sie ogólna potrzebna ilość, tutaj jedynie IIPA dopuszczona jest w butelkach 0,33l.

 

Rozumiem że to największy konkurs w Polsce i każda jedna butelka mniej to sukces, ale mimo wszystko można by dopuścić do każdej kategorii butelki również 0,33, 0,6, 0,75, 1l czy też inne niestandardowe /globalnie może by się to wyrównało/ . Np. przy piwach belgijskich 0,33 to standard, ja przynajmniej staram się nie używać większych.

 

Jak to widzi organizator? :)

Dołączam się do zapytania, bo też mam problem.

Chciałem wysłać altbiera, a tu się okazało, że mam tylko 2x0,5 l i reszta w 0,25 (resztki tej warki już) :/ Jak nie da się przeskoczyć, to będzie trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piwa można dostarczać osobiście w godzinach otwarcia Piwiarni żywieckiej czy może musi być tam obecna kompetentna osoba??Chodzi mi o to że w majówke może będę w okolicy i mógłbym podjechać z piwami osobiście ale czy ktoś je przyjmie np. 3maja o godzinie 19??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piwa można dostarczać osobiście w godzinach otwarcia Piwiarni żywieckiej czy może musi być tam obecna kompetentna osoba??

W regulaminie jest numer telefonu do osoby kontaktowej w sprawie przesyłek. Zadzwoń i się dowiedz czy będzie komu je odebrać 3 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piwa można dostarczać osobiście w godzinach otwarcia Piwiarni żywieckiej czy może musi być tam obecna kompetentna osoba??Chodzi mi o to że w majówke może będę w okolicy i mógłbym podjechać z piwami osobiście ale czy ktoś je przyjmie np. 3maja o godzinie 19??

 

Ja zawsze zostawiałem na zapleczu w piwiarni jak dostarczałem w weekend. Potem po weekendzie osobą odpowiedzialna za przyjmowanie paczek ją zabierała, więc myślę że i w tym roku nie będzie problemu, nawet jak była impreza zamknięta to również nie było problemu. będzie weekend majowy, więc taka sytuacja się może również zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uwagę do regulaminu. Chodzi o wielkość dostarczanych butelek, w większości konkursów liczy sie ogólna potrzebna ilość, tutaj jedynie IIPA dopuszczona jest w butelkach 0,33l.

 

Rozumiem że to największy konkurs w Polsce i każda jedna butelka mniej to sukces, ale mimo wszystko można by dopuścić do każdej kategorii butelki również 0,33, 0,6, 0,75, 1l czy też inne niestandardowe /globalnie może by się to wyrównało/ . Np. przy piwach belgijskich 0,33 to standard, ja przynajmniej staram się nie używać większych.

 

Jak to widzi organizator? :)

Z małymi butelkami na konkursie żywieckim jest problem. Na Grand Championa trzeba liczyć 2 małe, na rundę finałową co najmniej 2 (choć przy 5 sędziach i ocenie piany lepiej mieć 3) na eliminacje co najmniej 1 (przy 3 sędziach, bo przy 4 lepiej mieć 2 butelki). A to już 5-6. Więc na razie to my będziemy mieli problem jeżeli któreś piwo w małych butelkach przejedzie do GCh :)

Chcemy, aby konkurs żywiecki był możliwie obiektywny czyli by raczej było więcej sędziów niż mniej. Ale to jest możliwe przy większych butelkach, bo małe są jak najbardziej słuszne przy niektórych stylach, a w konkursie stanowią tylko problem. Dla piwowara, bo musi wysłać więcej butelek, a dla organizatora, bo jeżeli ma ich mniej to musi się ograniczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piwa można dostarczać osobiście w godzinach otwarcia Piwiarni żywieckiej czy może musi być tam obecna kompetentna osoba??Chodzi mi o to że w majówke może będę w okolicy i mógłbym podjechać z piwami osobiście ale czy ktoś je przyjmie np. 3maja o godzinie 19??

Można. Co prawda z ramienia Piwiarni odpowiedzialna za recepcję piw jest p. Małgorzata Mrowiec, ale oczywiście można zostawić paczkę z piwami, bo wszyscy pracownicy wiedzą o co chodzi. Najwyżej dzień później p. Małgorzata otworzy paczkę, skontroluje czy wszystko się zgadza i wyśle potwierdzenie mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No skoro przyszło za wcześnie to choć info "paczki nie przyjęliśmy, piwa nie dopuszczamy, wpłaty nie zwracamy" ;)

 

Edit: Jednak z małym opóźnieniem dotarło potwierdzenie.

Edytowane przez Pietruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat zrobilem wedzonego portera i na stroni festiwalu stoi ze przedzial brzeczki nastawnej dla tego stylu wynosi 10 do 13 blg moje piwo wyszlo ok 13.2. Wlasnie wypelniam formularz zgloszeniowy a tam zakres do 12.5 ? Co mam w takiej sytuacji zrobic bo piwo wyszlo swietne i zal go nie wyslac zeby np odpadlo z przyczyn formalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale wiadomo jak to z kwestia dokladnosci pomiaru. Patrzac na balingomierz bedzie to 13 bo podzialka jest co 0.5 a ze sprawdzalem refraktometrem to niby dokladniej. Regulamin regulaminem ale jak warzylem to piwo to jeszcze nawet nie istnial. Byly tylko wytyczne ze strony festiwalu i inf. z forum a tam jak byk stoi 13 blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.