Skocz do zawartości

XI Konkurs Piw Domowych Birofilia 2013 w Żywcu


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat zrobilem wedzonego portera i na stroni festiwalu stoi ze przedzial brzeczki nastawnej dla tego stylu wynosi 10 do 13 blg moje piwo wyszlo ok 13.2. Wlasnie wypelniam formularz zgloszeniowy a tam zakres do 12.5 ? Co mam w takiej sytuacji zrobic bo piwo wyszlo swietne i zal go nie wyslac zeby np odpadlo z przyczyn formalnych.

Mam pewien dylemat zrobilem wedzonego portera i na stroni festiwalu stoi ze przedzial brzeczki nastawnej dla tego stylu wynosi 10 do 13 blg moje piwo wyszlo ok 13.2. Wlasnie wypelniam formularz zgloszeniowy a tam zakres do 12.5 ? Co mam w takiej sytuacji zrobic bo piwo wyszlo swietne i zal go nie wyslac zeby np odpadlo z przyczyn formalnych.

 

Ja ostatnio odpuściłem sobie wysyłkę Triple bo miał za wysykie Blg o jeden stopień. Też był super i wyleżakowany (dwa lata).

Regulamin po coś chyba jest ustalany..

.Mówi się trudno i warzy się dalej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam pytanie, czy jest szansa piwo swoje do degustacji na Bibrogdzieś podrzucić? Do Żywca wybieramy się samochodem co prawda, ale na same imprezy już nie bardzo (trzeba się piwa w końcu napić), a kawałek będziemy mieli...

 

Swoją drogą mamy 2 miejsca w samochodzie... gdyby ktoś miał ochotę się zabrać z okolic Katowic, to zapraszamy (tylko klimy w aucie brak) :D

Edytowane przez lkulos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze jednak ze merytoryczna odpowiedz na zadane pytanie jest tutaj nie mozliwa. Moze tak czy ktos z osob odpowiedzialnych za tworzenie kategori wie czy to tylko pomylka edytorska przy tworzeniu regulaminu czy tylko ja jestem osoba ktora sie czepia? Zwracam uwage iz kategorie powstaja w okolicach wrzesnia roku poprzedzajacego a regulamin w kwietniu na 2 miesiace przed konkursem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem o to samo zaraz po tym jak pojawił się regulamin:

Mam taką małą uwagę:

Przy opisie kategorii ogłoszonym we wrześniu na stronie pspd oraz w pdf przy kategorii 2 jest informacja:

Dymiony Porter/Stout (Smoked Porter/Stout) (10-13º Blg)

Natomiast teraz w regulaminie jest:

kategoria II – Dymiony Porter/Stout [10-12,5º Blg]

Różnica o 0,5°Blg - niewiele (i właściwie pewnie do pominięcia ze względu na błędy pomiarów), ale pytanie czy to przeoczenie czy celowe zmniejszenie górnej granicy blg?

I też się nie doczekałem odpowiedzi. Chyba rzeczywiście trzeba było pytać u źródła a nie na forum. Ale myślałem że "źródło" zagląda na forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie forum jest wylacznie dla czlonkow stowarzyszenia a nim jeszcze nie jestem. Dziwi mnie brak jakiejkolwiek informacji gdyz z 300 czlonkow stowarzyszenia co najmniej kilku przeczytalo moja i wczesniejsza uwage Staska...chodzi tylko o ruszenie sprawy przez kompetentna osobe, a mysle ze kazdy z pspd ma taka mozliwosc. np zapytac o to na forum pspd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PSPD jest również zakładka "kontakt". Do wysłania maila nie potrzeba być członkiem PSPD. Mimo wszystko takie postępowanie ma większe szanse powodzenia, niż pytanie na luźno związanym forum.

 

PS: jestem członkiem PSPD ale temat tych rozbieżności zupełnie mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem o to samo zaraz po tym jak pojawił się regulamin:

Mam taką małą uwagę:

Przy opisie kategorii ogłoszonym we wrześniu na stronie pspd oraz w pdf przy kategorii 2 jest informacja:

Dymiony Porter/Stout (Smoked Porter/Stout) (10-13º Blg)

Natomiast teraz w regulaminie jest:

kategoria II – Dymiony Porter/Stout [10-12,5º Blg]

Różnica o 0,5°Blg - niewiele (i właściwie pewnie do pominięcia ze względu na błędy pomiarów), ale pytanie czy to przeoczenie czy celowe zmniejszenie górnej granicy blg?

I też się nie doczekałem odpowiedzi. Chyba rzeczywiście trzeba było pytać u źródła a nie na forum. Ale myślałem że "źródło" zagląda na forum. :)

 

Nie potrafię w tej chwili dojść dlaczego nastąpiła ta różnica. Na Komisji ds Opracowania stylów jest granica do 13 st Blg. W związku z tym, że kategoria ta została stworzona wyłącznie na potrzeby konkursu nie będziemy robić problemów jeżeli piwa będą miały do 13 st Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.chodzi tylko o ruszenie sprawy przez kompetentna osobe,

Nie wiem czy jestem kompetentną osobą w temacie, ale już poinformowałam osobę odpowiedzialną za konkurs.

 

Juz jest odpowiedź :)

Edytowane przez Gabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PSPD jest również zakładka "kontakt". Do wysłania maila nie potrzeba być członkiem PSPD. Mimo wszystko takie postępowanie ma większe szanse powodzenia, niż pytanie na luźno związanym forum.

Wiesz... jakby mi bardzo zależało na odpowiedzi, to pewnie bym drążył temat. :) Ale nie ma co się napinać - browar to nie apteka i jak pisałem te 0,5°Blg to spokojnie mógł być błąd odczytu.

Nie potrafię w tej chwili dojść dlaczego nastąpiła ta różnica. Na Komisji ds Opracowania stylów jest granica do 13 st Blg. W związku z tym, że kategoria ta została stworzona wyłącznie na potrzeby konkursu nie będziemy robić problemów jeżeli piwa będą miały do 13 st Blg.

Dzięki za info. Prawidłowo załatwiona sprawa. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta totalnie masakruje przesyłki, moja poległa, a jak rozmawiałem w piątek z Małgorzatą to w ubiegłym tygodniu jeszcze dwie poległy.

Proszę mi wierzyć że wszystko zależy od zapakowania

ps wiem to z 9 letniego doświadczenia w wysyłce na konkursy i 7 letnie doświadczenie w odbiorze przesyłek konkursowych

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.