Skocz do zawartości

Witam


Krzyko

Rekomendowane odpowiedzi

Piwo lubię od zawsze. W dawnych, dawnych czasach, za PRL-u miałem szczęście mieszkać na pograniczu i bez paszportu przekraczać granicę z NRD i Czechosłowacją. A więc wtedy, gdy w polskich sklepach i pijalniach piwa można było co najwyżej nabyć wodnistą berbeluchę, ja piłem piwo u sąsiadów. Teraz jest inny świat - na krajowym rynku każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak postanowiłem sam warzyć piwo. Nie dlatego, że czegoś mi brakuje, ale z czystej ciekawości... Na razie mam pierwszą, nieśmiałą próbę za sobą. Cóż, efekt nie zachwyca :ble:

Ale nie załamuję się. Mam nadzieję znaleźć na tym portalu pomoc w kolejnych próbach.

Tymczasem pozdrawiam wszystkich miłośników piwa :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, powodzenia i cierpliwości w dążeniu do odpowiedniego smaku piwa.

 

Teraz jest inny świat - na krajowym rynku każdy znajdzie coś dla siebie

 

Prawdopodobne jest, że jak już będziesz warzył naprawdę dobre piwo domowe to to co jest na rynku nie będzie Ci już tak smakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum

 

Prawdopodobne jest, że jak już będziesz warzył naprawdę dobre piwo domowe to to co jest na rynku nie będzie Ci już tak smakować.

 

Kurcze ja już robie 2 warki (ipe"brewkit" i cydr"żywe jabłuszka" ) i oszaleje zanim potwierdze Twoje słowa. a tu do zlania do butelek najwczesniej niedziela a musi jeszcze poleżeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą próbą był brewkit - Coopers Lager. Jak wspomniałem nie wyszło to najlepiej - staram się być obiektywny. Zresztą nie oczekiwałem rewelacji z puszki... Na pocieszenie mam fakt, że lubię piwa o zdecydowanym smaku, więc mam namiastkę czegoś takiego ;)

Do sirvantesa: jeśli chodzi o dawne czasy, o których pisałem w powitalnym poście, to pochodzę z Dolnego Śląska, konkretnie z Bogatyni. Obecnie mieszkam na Wybrzeżu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.