Skocz do zawartości

Curacao


Faszysta Rasista Homofob

Rekomendowane odpowiedzi

Co to właściwie jest? Skórki gorzkiej pomarańczy, czy kurkumy, jak piszą tutaj:

 

http://allegro.pl/cu...2631591978.html

 

Czy udało się komuś kupić to w normalnym sklepie typu delikatesy Piotr i Paweł?

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest to samo?Wygląda podobnie... www.browamator.pl/szczegoly.php?Curacao_-_suszone_skorki_gorzkiej_pomaranczy_-_20g&przedm=1456332&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F183110&sortuj=kod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś skopane jest w tej aukcji. Albo opis, albo zdjęcie.

Jeśli jest to rzeczywiście curacao (czyli skórki gorzkiej pomarańczy) to powinno się nadać.

Ale jeśli to kurkuma, to raczej nie... :) Ale kurkuma wygląda jakby trochę inaczej.

 

Nigdy nie widziałem skórki curacao w żadnym zwykłym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak gorzka skórka pomarańczy :) nawet nie tak gorzka jak ta oryginalna i w smaku nawet jakby bardziej pomarańczowa.

Z kurkumą to nie ma nic wspólnego. Tak więc na zakupy :)

 

A gdzie to kupiłeś? Mam ochotę zrobić jutro Witbiera, a mi się skończyło curacao.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to kupiłeś? Mam ochotę zrobić jutro Witbiera, a mi się skończyło curacao.

 

Nie powiem Ci, to leży dosyć długo u mnie z racji że mam otwartą i wykorzystuje obecnie torebkę 400g z curacao.

Jest wysoce prawdopodobne i możliwe że to z allegro właśnie było. :)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to kupiłeś? Mam ochotę zrobić jutro Witbiera, a mi się skończyło curacao.

Jeśli dobrze doczytałem z opakowania to szpieg google wskazuje tylko na tego samego użytkownika co w pierwszym linku

http://allegro.pl/my...=11327345&buy=1

imię, nazwisko i adres chyba się zgadza

Edytowane przez b.dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba coś tu jest nie tak. Myślałem, że do witów używa się skórki pomarańcza "curacao" a nie "łupinki kłącza kurkumy". To jest chyba inna roślina. Ta "kurkuma" to inna roślina z której robi się jakąś indyjską przyprawę.

 

 

 

EDYT: W/g polskiej wikipedii:

 

To jest "kurkuma" (Curcuma longa) z której robi się przprawę u mnie nazywaną "turmeric powder": http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostry%C5%BC_d%C5%82ugi

 

To jest gorzki pomarańcz, (używany w witach) czasami nazywany "curacao" bo rośnie na wyspie o tej nazwie i z ich skórek robi się "koniak" o nazwie Curacao: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomara%C5%84cza_gorzka

 

PS. Do witów NIE musisz koniecznie używać skórki pomarańcza curacao, ja n.p. używam słodkiej skórki pomarańcza valencia (curacao to gorzki pomarańcz), ale przecież możesz używać też inne pomarańcze.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skubi błąd jest na opakowaniu, trudno chyba zresztą o coś takiego jak łupiny kłącza kurkumy ;)

W środku ją najprawdziwsze skórki gorzkiej zielonej pomarańczy, organoleptycznie mogę stwierdzić że całkiem dobrej jakości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzkie pomarańcze (nie wiem czy ta sama odmiana) rosną np. w Maroku na ulicach ,a ich soku używają do czyszczenia mosiężnych i miedziany drzwi których tam nie brakuje ,w piwodzieju też mają skórki słodkiej pomarańczy ale po dodaniu opakowania na 23L jakoś nie czuję go w piwie ,może to wina mojego smaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dywagujecie, a napisał ktoś do sprzedawcy? ;) W sensie ja to już zrobiłem, nie ma pośpiechu ;)

Ja też to zrobiłem już dawno, ale na razie odpowiedzi brak. Zresztą nie bardzo mnie ona interesuje, bo szukałem tylko czy takie coś da się w ogóle kupić poza sklepami piwowarskimi, a jak na Allegro się da, to i jest szansa, że w normalnym sklepie się da.

Opinia Josefika w zupełności mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.