Skocz do zawartości

Dziwny smak blonda


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sprawdzaliśmy naszą blondynę, oczywiście próbka została skonsumowana :)

 

Tylko mocno zapodaje alkoholem. To pierwsze nasze mocne piwko (wg wzoru 7,5 ABV). Do tego ma jakiś taki chemiczno - słodkawy zapach. Coś źle, czy tak ma być? Przejdzie mu po cichej i odleżakowaniu? Drożdże zadane były 30.08 wieczorem, więc już jakiś czas temu...

Czy Ardennes zjeżdżają do 2,5 Blg? Nigdy mi nic tak nisko nie zeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w pierwszej fazie, czyli do ułożenia smaków to zapach etanolu może Ci dominować - tak przynajmniej jest często przy mocniejszych winach. Potem to się ładnie układa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to BPA jakie ma ABV? W sumie trochę smak/zapach kojarzy mi się z Primatorem double (24 blg, chyba 10-11 abv)

primator na pewno nie ma chemicznego smaku/zapachu... słodki tak... daj mu się ułożyć - takie wysokie blg początkowe wymaga dłuższego leżakowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPA miało 14 blg, dzisiaj przeleję na cichą to sprawdzę do ilu odfermentowało. Wydaje mi się jednak że nie są to drożdże z gatunku śmierdzących przy fermentacji. Przy piwach mocniejszych normalne jest, że na początku są alkoholowe. Z czasem to mija i wszystko się układa jak należy. Mój BGSA dopiero po pół roku przestał walić etanolem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój BGSA dopiero po pół roku przestał walić etanolem...

 

I to jest rozwiązanie jedynie słuszne problemu, tych piw /mocnych belgijskich/ n ie należy ruszać wcześniej. Wiadomo niektóre mogą ułożyć się wcześniej, ba miałem kiedyś fajnego tripla który smakował już po 3 miesiącach , wydawało mi się że jest doskonały. Kiedy po pół roku spróbowałem jedną z ostatnich butelek żałowałem że jest tego tak mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.