Skocz do zawartości

Stout z dodatkiem płatków owsianych


kosimazaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do uwarzenia stouta w oparciu o zestaw z piwodzieja:

 

 

Skład zestawu (deklarowane blg to ok 12)

 

- Château Pale Ale 3,8kg

- Château Czekoladowy 0,2kg

- Château Jęczmień palony 0,3kg

- Château Cara Blond 30g

- Fuggles 35g

- Target 35g

- Drożdże suche US-05

 

Chciałem zmodyfikować przepis, przez dodanie błyskawicznych płatków owsianych, tak żeby przekształcić stouta w oatmeal stouta :) Szybkie pytanie do kolegów piwowarów w jaki sposób zmodyfikować powyższy przepis? Czy zastąpić część słodu Pale Ale płatkami błyskawicznymi? (jeżeli tak, to jaką część i czy w proporcji 1:1?). Czy po prostu dorzucić do przepisu płatki owsiane, godząc się na nieco wyższe blg początkowe i większy woltaż produktu końcowego? (nie wiem jaka jest ekstraktywność płatków owsianych...).

 

Druga kwestia - zastanawiam się nad zastąpieniem drożdży US-05 przez S-04. Co o tym myślicie?

 

Prośba o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S04 sa dobre do stoutow.

Mozesz dodać płatki w ilości do 0.5kg (5-10% zasypu). Albo zamienić pół kg to zależy jaki % piwo chcesz. Pamiętaj o tym że do mocniejszego wypadałoby sypnąć odrobine więcej chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem do końca w jakich proporcjach dokonywać ewentualnych "zamian". Powiedzmy, że chciałbym pozostać przy blg 12. Czy ktoś się orientuje, czy ekstraktywność płatków owsianych jest porównywalna z ekstraktywnością słodu jęczmiennego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli żeby pozostać jak najbliżej pierwotnego blg zamieniam 0.5kg słodu pale na 0.5kg płatków owsianych błyskawicznych. Zakładam też, że nie muszę zmieniać nic w przebiegu procesu zacierania z przepisu (jakikolwiek by on nie był). Zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie do Oatmeal Stouta dobrze jest dać znacznie mniej jęczmienia palonego niż do "regularnego" Stouta (chociaż trochę jęczmienia palonego jest konieczne). 125-150g jest chyba w sam raz. Inaczej owies zrobi to piwo zbyt ciężkie w smakach i "trudno-pijalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiedzcie mi, jak najłatwiej filtrować zacier oatmeal stouta? Kupiłem w tym roku zestaw w BA i filtrator z oplotu zatkał się natychmiast, a wydaje mi się że zacierałem zgodnie z instrukcją.

Musiałem wyjąć wszystko z pojemnika filtracyjnego i przecedzić przez niezbyt gęste płótno, skuteczność procesu raczej wątpliwa i obawiam się że w brzeczce znalazło się trochę "gęstego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Na dniach będę zacierał tego oatmeal stouta i też miałem zamiar użyć do filtrowania filtratora z oplotu. Rozumiem, że może być ciężko?

 

Oatmeal stouta jeszcze nie robiłem, choć jeszcze w tym roku zamierzam, ale do wita dodaję łuskę gryki - wspomaga filtrację. Do tego stouta też dodam jakieś 300 g.

 

Czy to nie wpływa na smak piwa?

Edytowane przez kosimazaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak najłatwiej filtrować zacier oatmeal stouta? Kupiłem w tym roku zestaw w BA i filtrator z oplotu zatkał się natychmiast, a wydaje mi się że zacierałem zgodnie z instrukcją.

Musiałem wyjąć wszystko z pojemnika filtracyjnego i przecedzić przez niezbyt gęste płótno, skuteczność procesu raczej wątpliwa i obawiam się że w brzeczce znalazło się trochę "gęstego"

Powodów utrudnionej lub zatkanej filtracji może być kilka (grubość śruty, rodzaj surowca, ułożenie filtratora, temperatura, itp) . Próbowałeś ponacinać wierzch młóta nożem, przecinając się przez górną warstwę zasklepionego błotka (skorupę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - jak dotąd "owsianka" filtrowała mi się najgorzej ze wszystkich dotąd. Chociaż może to być wina śrutowania (1-szy raz na własnym śrutowniku - to i może za drobno)...

 

P.S.

Nic nie pomagało - żadne nacinania - tylko cierpliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak najłatwiej filtrować zacier oatmeal stouta? Kupiłem w tym roku zestaw w BA i filtrator z oplotu zatkał się natychmiast, a wydaje mi się że zacierałem zgodnie z instrukcją.

Musiałem wyjąć wszystko z pojemnika filtracyjnego i przecedzić przez niezbyt gęste płótno, skuteczność procesu raczej wątpliwa i obawiam się że w brzeczce znalazło się trochę "gęstego"

Powodów utrudnionej lub zatkanej filtracji może być kilka (grubość śruty, rodzaj surowca, ułożenie filtratora, temperatura, itp) . Próbowałeś ponacinać wierzch młóta nożem, przecinając się przez górną warstwę zasklepionego błotka (skorupę)?

Nie nacinałem, nad górną warstwą młóta było jeszcze trochę wody

Na temat śrutowania trudno mi się wypowiedzieć, to był gotowy zestaw z BA. Z drugiej strony zestaw BA na pilznera w ogóle nie chciał klarowny lecieć mimo zwracania kilku litrów filtratu. Przedtem kupowałem ześrutowane słody z homebrewing.pl i z filtracją nie było żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.