Skocz do zawartości

/home/browar yemu


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

Piwko otrzymane kilka dni temu przy okazji wizyty w ww. browarze.

Wiem tylko tyle, że Belg. Mniemam, że receptura rodem z klasztoru.

 

Kolor: jasny, określiłbym na "ciemną słomkę";

Klarowność: bardzo dobra, wręcz wzorcowa (chociaż ta cecha, jak i ww. nie garją pierwszych skrzypiec przy ocenie piw domowych);

Nasycenie: poprawne;

Piana: drobno i średniopęcherzykowa, raczej trwała, kołderka prawie do końca;

Goryczka: Tu miałem pierwszy dylemat... Umiarkowana ale dziwna. Początkowo doszukiwałem się lekkich tanin, jednak jak zacząłem rozbierać dalej to zmieniłem zdanie (patrz niżej);

Zapach: Nie ukrywam, że robi wrażenie. Owocowy sad, kwiaty. Górna fermentacja bez wątpienia! Wg mnie zdecydowanie dominuje jeden z jak najbardziej pożądanych w piwach górnej fermentacji estrów - octan etylu. Ale jest go trochę za dużo... To on wnosi te aromaty, na które zwracałeś uwagę, ale nie jest tak źle!

Smak: Uderzająco owocowy, raczej wytrawny, z lekko goryczkową końcówką. I tu jak sądzę właśnie wychodzi rzeczony esterek. Wprowadza bogactwo owoców i tę (nie nachalną) goryczkę z pogranicza chmielowego i taninowego, która jest wynikiem koincydencji chmielu i octanu etylu.

 

Uwagi:

Przed degustacją nie sugeruj oceny :) . Jak będzie źle to napiszą na PW :D

Zwróć uwagę na temperaturę fermentacji, przebieg burzliwej. Niedługo będę unikał wystawiania w KPD tych stylów, które wyślesz Ty.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz już za mną :-) Uff, dzięki za ocenę.

 

Dodam tylko, że miało być to coś z okolicy Belgian Blonde Ale/ Belgian Golden Strong Ale.

 

Piwo nazwałem "Błazen", trochę na cześć Brugse Zot, a trochę dlatego, że jak się parę wypije to się błaznuje (bo mocne a alkoholu nie czuć - moi znajomi, gdy je testowali pytali, czy w nim w ogóle jest alkohol :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.