Skocz do zawartości
Pierre Celis

[Lepsze piwo] White House Honey Ale

Rekomendowane odpowiedzi

PIWO Z BIAŁEGO DOMU

 

White House Honey Ale to pierwsze piwo powstałe w styczniu 2011 r. w Białym Domu. Prezydent Barack Obama co prawda sam piwa nie warzy, ale mini-instalację do domowego warzenia piwa zakupił z własnych pieniędzy.

White_House_Honey_Ale.jpg
Official White House Photo by Pete Souza/Wikimedia Common  

Piwo w Białym Domu warzone jest jedynie okazyjnie, ale absolutnie tradycyjnie. Pierwszą okazją do zaserwowania prezydenckiego piwa była uroczystość z okazji Super Bowl, na którą zaproszonych zostało prawie 200 gości, w tym m.in. członkowie Kongresu. Piwo warzone było również na Dzień św. Patryka.

 

W tym roku natomiast powstały w Białym Domu dwa rodzaje piwa White House Honey Blonde Ale czyli jasne piwo miodowe górnej fermentacji i White House Honey Porter - porter miodowy.

Barack_Obama_and_Dakota_Meyer_sharing_a_beer.jpg
Official White House Photo by Pete Souza/Wikimedia Common

Tydzień temu do Białego Domu wpłynęły dwa wnioski od piwowarów domowych z Texasu i Kalifornii z prośbą o ujawnienie receptury piwa Honey Ale. By Obama zareagował potrzeba jednak 25 tys podpisów.

 

Obama nie jest pierwszym prezydentem USA, który degustuje własne piwo. Zakupem własnego mini-browaru nawiązał do Jerzego Waszyngtona, którego zapiski i receptury warzenia piwa zachowały się do dziś. Co prawda nie warzył on w Białym Domu, bo ponad 200 lat temu sam zlecił budowę tego obiektu, ale wiadomo, że warzył piwo u siebie w domu. Z tego powodu Jerzy Waszyngton obwołany został pierwszym piwowarem domowym Ameryki.

Ciekawe, który z prominentnych polityków w Polsce zacznie pierwszy?

4276249601649220395-7915864494349827046?

 

Czytaj całość na blogu autora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×