Skocz do zawartości

Witam wszystkich


roofman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Mam na imię Tomek i jestem czytaczem już od dość dawna, przyszedł jednak czas na rejestrację.

 

2 warki z pancerników już za mną (WES bursztynowe, IPA Coopersa), rozlane dochodzą do siebie w piwnicy.

W planach warka nr3 z ekstraktów słodowych WES (ciemne) dodatkowo chmielona chmielem aromatycznym.

Dość mocno postanowiłem, że nie będe tykał rozlanego piwka przed miesiącem od daty rozlewu... mam nadzieję że dam radę w tym postanowieniu. :lol:

 

Narazie zbieram butelki... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Gratuluje i polecam zacierkę ;)

 

Dość mocno postanowiłem, że nie będe tykał rozlanego piwka przed miesiącem od daty rozlewu

 

Nie wiem po co się tak katujesz :D Jedna butelka na spróbowanie jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;) Poza tym warto poznawać jak piwo z czasem się zmienia, a i nagazowanie trzeba kontrolować! :D

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zacierki napewno też dotrę :)

 

Młode piwko było kosztowane z probówek podczas pomiaru.

O gejzery się raczej nie martwię, przed rozlewem dość dobrze zeszło.

Bursztynowe z 11 blg do 2 blg, IPA z 12 blg do 1.5 blg. Oba pracowały w temperaturze 22-24 stopnie.

 

Do otwarcia pierwszej butelki jeszcze tydzień został więc dam radę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciepłe przywitanie :D

 

Zacieranie zbliża się jeszcze drobnymi kroczkami ;)

Na razie realizacja planów początkowych - przynajmniej jeszcze 2 warki z ekstraktów (inne drożdże niż w zestawie puszkowym, dodatkowe chmielenie).

5 warka może zacierna już będzie :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość mocno postanowiłem, że nie będe tykał rozlanego piwka przed miesiącem od daty rozlewu... mam nadzieję że dam radę w tym postanowieniu. :lol:

 

Witaj! Twardziel jesteś. Jak pomyślałem, że miałbym tak czekać, to zaraz idę do piwniczki... :D Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.