Skocz do zawartości

II Szczeciński Konkurs Piw Domowych PIVARIA 2013


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mówili sędziowie, to inwencja w piwach zielonych była spora: było piwo miętowe, chyba dwa w klimacie kiwi, piwa cytrusowe, z trawą żubrową. Całkiem ciekawie, choć wykonanie nie zawsze doskonałe. Kilka piw zielonymi było niestety tylko z wyglądu.

 

Pomysły na pewno lepsze i ciekawsze niż w zeszłym roku. Rozwija się zatem tendencja do eksperymentowania. To cieszy, bo to przecież jest w piwowarstwie najpiękniejsze, kiedy można wykreować coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna lista z podziałem na zajęte miejsca.

 

Piwo Zielone:

 

1. Agnieszka Łopata

2. Andrzej Miler

3. Adam Wróbel

4. Jan Krysiak

5. Jerzy Miler

6. Jacek Stachowski oraz ex aequo

Demon Brew

7. Krzysztof Czekan

8. Bartosz Nowak

9. Grzegorz Pudło

10. Waldemar Pitala

11. Andreas Schwickert

 

Belgijski Tripel:

 

1. Wojciech Bublej

2. Agnieszka Łopata (Marcin Stefaniak)

3. Piotr Kowalski

4. Robert Orszulak

5. Artur Kamiński

6. Tomasz Czaja

7. Waldemar Pitala

8. Stanisław Szeliga oraz ex aequo

Jan Krysiak

9. Andrzej Miler

10. Jacek Głuchowski

11. Jerzy Miler

12. Slawomir Bilski

13. Adam Czogalla

Edytowane przez bimbelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje dla laureatów.

Mnie bardzo ciekawi jakie to były te piwa zielone, które były dostarczone do konkursu, co wygrało i co przegrało.

 

Moje zielone to było American Wheat chmielone na jabłkowo-miętowo-cytrusowo - Citra, Calypso plus Mosaic i Calypso na zimno. Do tego na cichą skórka z limonki wrzucona do spirytusu (gdzieś wyczytałam, że olejki rozpuszczają się lepiej w alkoholu) a potem ten spirytus wlałam do fermentora. Ciekawy efekt - cała zieleń ze skórki przeszła do spirytusu i zrobił się zielony.

 

Dla koloru w planach miałam dodanie likieru blue curaco, ale okazało się, że starczylo mi tylko na jedną butelkę. Z otchłani szafki wygrzebałam likier w kolorze zielonym o smaku melona i tak zabarwiłam piwo. W efekcie wyszedł świeży melon plus cytrusy, jabłka i mięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że bardzo się napracowałaś i zasłużyłaś na wygraną.

Ja zrobiłem jasnego pilsa, do niego wsypałem zielonego proszku. Po paru dniach przyszedł aromat i do kega wsypałem kolejny proszek. I tak powstało zielone piwo z kiwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla laureatów! :beer: Agnieszka faktycznie zapracowałaś na 1 miejsce. :okey:

Moje zielone było "tylko" chmielone zielonym (bez suszenia) chmielem. I gdyby to nie był zielony lubelski, tylko np citra albo cascade to pewnie byłby wyżej. Ale cóż zrobić - mam tylko lubelski. :)

 

No ale wróżyłem mu jedynie jakąś 8 (+-2) lokatę. Ciekawe, czy trafiłem?

Trafiłeś: 8-2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje dla laureatów.

Mnie bardzo ciekawi jakie to były te piwa zielone, które były dostarczone do konkursu, co wygrało i co przegrało.

 

Moje zielone to było American Wheat chmielone na jabłkowo-miętowo-cytrusowo - Citra, Calypso plus Mosaic i Calypso na zimno. Do tego na cichą skórka z limonki wrzucona do spirytusu (gdzieś wyczytałam, że olejki rozpuszczają się lepiej w alkoholu) a potem ten spirytus wlałam do fermentora. Ciekawy efekt - cała zieleń ze skórki przeszła do spirytusu i zrobił się zielony.

 

Dla koloru w planach miałam dodanie likieru blue curaco, ale okazało się, że starczylo mi tylko na jedną butelkę. Z otchłani szafki wygrzebałam likier w kolorze zielonym o smaku melona i tak zabarwiłam piwo. W efekcie wyszedł świeży melon plus cytrusy, jabłka i mięta.

Zaczynam żałować, że nie sędziowałem w "zielonych" :)

 

Przy okazji gratulacje dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.