Skocz do zawartości

Oxi-marki odpowiedników które mogę nabyć w pobliskim sklepie.


pizmak666

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, jest napisane na pudełku, że zawiera nadwęglan sodu...

Nie zobaczyłem bo szukałem na etykietce "skład", a o nadwęglanie sodu było trochę w innym miejscu.

 

No dobrze, z tego co piszecie to się Odplamiacz Oxi Vanish powinien się nadawać, ale raczej trzeba po tym płukać.

To mam jeszcze pytanie: czy płuczenie wodą przegotowaną, czy kranówką? Oczywiście chodzi mi o sterylność.

Tak sobie się zastanawiam, że jeśli miałbym dokładnie płukać przegotowaną fermentory i resztę sprzętu, to musiałbym gotować chyba ze 20 litrów wody. Z drugiej strony jak trzeba to będę gotował. No chyba że nie trzeba...

Jak sądzicie?

 

Robert

Ja kupuję ten "Biedronkowy" i płuczę wodą z kranu. Jak do tej pory ( odpukać) nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja sądzę, że skoro żona już kupiła ten odplamiacz to niech sobie ciuchy tym odplamia. A Ty kup sobie czysty nadwęglan sodu (nawet i na allegro lub w jakimś sklepie dla piwowarów) bez żadnych dodatków zawartych w odplamiaczach to odejdzie Ci problem z płukaniem.

 

Hmmm... czyli po czystym nadwęglanie sodu nie trzeba płukać, tak? To jasne że kupię z 1 kg na Alledrogo.

Czy możesz się podzielić jeszcze wiedzą jak go używasz? Proporcje itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę odbiegnę od tematu ale tyle tu przeczytałem o nadwęglanie sodu... Ja używam piro-siarczan sodu.Czy nadwęglan sodu jest skuteczniejszy od piro? A może któryś z nich jest bardziej szkodliwy dla zdrowia?.Czy jeśli nie stosuje się płukania,obydwa rozkładają się po czasie bez skutków ubocznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę odbiegnę od tematu ale tyle tu przeczytałem o nadwęglanie sodu... Ja używam piro-siarczan sodu.Czy nadwęglan sodu jest skuteczniejszy od piro? A może któryś z nich jest bardziej szkodliwy dla zdrowia?.Czy jeśli nie stosuje się płukania,obydwa rozkładają się po czasie bez skutków ubocznych?

 

Ten temat już był poruszany kilka razy. Nadwęglan sodu jest bezzapachowy, czego nie można powiedzieć pirosiarczanie :ble: . Obydwa są tak samo skuteczne.

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że skoro żona już kupiła ten odplamiacz to niech sobie ciuchy tym odplamia. A Ty kup sobie czysty nadwęglan sodu (nawet i na allegro lub w jakimś sklepie dla piwowarów) bez żadnych dodatków zawartych w odplamiaczach to odejdzie Ci problem z płukaniem.

 

Hmmm... czyli po czystym nadwęglanie sodu nie trzeba płukać, tak? To jasne że kupię z 1 kg na Alledrogo.

Czy możesz się podzielić jeszcze wiedzą jak go używasz? Proporcje itp?

 

Tak jak koledzy pisali- ok 4gr na 1l LETNIEJ wody, czyli 1 łyżeczka/litr. 3-4l roztworu na fermentor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

kupiłem w kauflandzie oxi grand maximo 6zł/750gr 30%nadwęglan sodu ,chciałem "wybielić" fermentor po ciemnych piwach

Dałem 1 miarkę na ok4litry ciepłej wody ,po ok 20 minutach nic nie wybieliło-nie pieni się ale jest bardzo "śliski" ten roztwór w dodatku ma dużo niebieskich cząstek ten oxi-więc bez płukania sie nie obejdzie-używa ktoś taki sam? w jakich proporcjach?

post-2578-0-87188600-1368463891_thumb.jpg

post-2578-0-37816700-1368463944_thumb.jpg

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nabyłem takie OXI w carrefourze i mam pytanie. Jeśli na opakowaniu jest napisane ">30% nadwęglan sodu" to znaczy, że jedna łyżeczka czystego nadwęglanu ma tej substancji czynnej tyle co 3 łyżeczki tego OXI? Zastanawiam się jakie powinno być dawkowanie do dezynfekcji.

 

post-15509-0-91963500-1454779573_thumb.jpg

post-15509-0-98910700-1454779574_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że masz minimum 30% tego co chcesz i resztę chemii która albo nie jest ci potrzebna albo jest wręcz niepożądana. To zależy co tam jeszcze jest musisz dać cały skład, żeby stwierdzić, ale to się raczej nie nadaje. Ile zapłaciłes za to to?

 

Edit:

Na telefonie zdjęcia mi się nie wyświetliły, widzę że nie ma całego składu, ja osobiście bym tego nie używał bo to odplamiacz na bazie nadlenku, a ty chcesz tylko nadtlenek,

Edytowane przez Rocaille'r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład jest wyraźnie podany i jest to tylko >30% nadwęglan (na drugim zdjęciu widać).

 

 

Jak będzie 100% naswęglanu to też będzie na opakowaniu >30%, bo wynika to z przepisów, tak jest np. w Auchanowym Oxi.

Nie widziałem właśnie nigdy na żadnym OXI informacji o 100%. Czy wynika z tego, że ten z Carrefoura podobnie jak z Auchana to czysty nadwęglan?

 

Kosztowało 4,50 za 500g.

Edytowane przez majk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ufałbys temu? :) ja kupiłem czyste oxi 4kg za 36zł z przesyłką, ile ten wybielacz kosztuje że tak warto oszczędzać? Nie używałbym bez płukania.

Tak samo jak mają obowiązek pisać >30% tak samo nie mają obowiązku pisać niczego co nie jest szkodliwe lub substancją uczulającą, o ile się nie mylę, więc nie znaczy to, że nie będzie tam czegoś, czego my nie chcemy.

Nie uwierzę że tak wiele firm wpuszcza czysty nadwęglan i w tak różnych cenach. Pewnie połowa dorzuca coś żeby zwiększyć objętość a zejść ceną, a reszta, żeby skuteczniej wybielać. I jak tu teraz dobrać proporcje...?

 

Ja bym odpuścił, w tym wątku większość i tak mówi, że woli płukać, kupiłem z 0,50zł więcej czysty, więc szczerze mówiąc nawet nie chciałoby mi się tego sprawdzać. Lepiej daj mamie do odplamiania

Edytowane przez Rocaille'r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio kupowałem czysty i raczej nie lubię eksperymentów, ale z racji tego, że akurat widziałem w sklepie po blisku bez zbędnych śmieci w składzie to sie skusiłem. Przynajmniej w środku  nie ma jakiś kolorowych granulek.

 

Jak nikt nie potwierdzi, że można używać bez płukania to sobie odpuszczę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ufałbys temu? :) ja kupiłem czyste oxi 4kg za 36zł z przesyłką, ile ten wybielacz kosztuje że tak warto oszczędzać? Nie używałbym bez płukania.

Tak samo jak mają obowiązek pisać >30% tak samo nie mają obowiązku pisać niczego co nie jest szkodliwe lub substancją uczulającą, o ile się nie mylę, więc nie znaczy to, że nie będzie tam czegoś, czego my nie chcemy.

Nie uwierzę że tak wiele firm wpuszcza czysty nadwęglan i w tak różnych cenach. Pewnie połowa dorzuca coś żeby zwiększyć objętość a zejść ceną, a reszta, żeby skuteczniej wybielać. I jak tu teraz dobrać proporcje...?

 

Ja bym odpuścił, w tym wątku większość i tak mówi, że woli płukać, kupiłem z 0,50zł więcej czysty, więc szczerze mówiąc nawet nie chciałoby mi się tego sprawdzać. Lepiej daj mamie do odplamiania

Kupiłeś czysty? A ufałbyś temu? Nie wiem w czym lepszy/uczciwszy ma być sklep/sprzedawca na allegro od producenta, który pakuje to w opakowanie z tworzywa sztucznego i sprzedaje do marketów? To co producent musi pisać określone jest w "Rozporządzenie (WE) Nr 648/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 31 marca 2004 r. w sprawie detergentów", a dokładniej w załączniku VII lit. A.

 

 

 

@majk

Jakbym miał pod ręką to bym użył, chociaż sam wolę zamawiać większe ilości nadwęglanu i mieć spokój na długi okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłeś czysty? A ufałbyś temu? Nie wiem w czym lepszy/uczciwszy ma być sklep/sprzedawca na allegro od producenta, który pakuje to w opakowanie z tworzywa sztucznego i sprzedaje do marketów? To co producent musi pisać określone jest w "Rozporządzenie (WE) Nr 648/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 31 marca 2004 r. w sprawie detergentów", a dokładniej w załączniku VII lit. A.

 

i tu i tu nie dowiesz się póki nie przeprowadzisz badania składu. Jeśli człowiek na allegro, u którego zaopatrza się połowa tego forum, sprzedaje nadwęglan z dodatkiem to robi to nielegalnie bo łamie prawa konsumenta. wiec ryzykuje, po co? w marketach kupujesz nie nadwęglan, tylko wybielacz na bazie nadwęglanu, w którym mogą być i według mnie powinny nawet być dodatkowe składniki, które mają wspomagać jego zastosowanie - wywabianie plam. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale żadnemu produktowi w markecie nie można ufać :) ponieważ producenci nie muszą pisać pełnego składu i z tego bardzo chętnie korzystają, tymbardziej, że nikt z nich nie założył raczej, że ktoś będzie tego używał do spożywki. gdyby założył, to zakładam, że poszłaby informacja o czystości składu, w koncu to kolejny target. Więc mimo wszystko stoję przy swoim, że wolę ufać gościowi, któremu ufa wielu i jeśli nas robi w bambuko, to łamie też prawo, niż produktowi, który legalnie może zawierać niechciane substancje w składzie i pewnie wielu to robi - czy akurat w tym, o którym pisze kolega - nie mam pojęcia. 

Aczkolwiek podkreślam, że tam nie ma niczego trującego więc generalnie możesz tego użyć :D ale nie rozumiem po co pchać do piwa coś, czego składu i właściwości nie znam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.