Skocz do zawartości

Oxi-marki odpowiedników które mogę nabyć w pobliskim sklepie.


pizmak666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zakupilem ten odkarzacz ostatnio. Czy wie ktoś z Was, czy Oxi chemipro można przechowywać w formie roztworu, czy trzeba roztwór zużyć od razu, bo traci właściwości?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ten odkarzacz ostatnio. Czy wie ktoś z Was, czy Oxi chemipro można przechowywać w formie roztworu, czy trzeba roztwór zużyć od razu, bo traci właściwości?..

Kiedyś przechowywałem w butelce PET roztwór, jednak biorąc pod uwagę cenę proszku, przestałem to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najłatwiej sprawdzić to porównując składy, w necie masz skład oxi z biedry więc sprawdź czy są takie same. W sumie jak płuczesz butelki po oxi to możesz go spokojnie używać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OXY odplamiacz, Biedronka przy ul Sienkiewicza :smilies:

Na OXY z Biedronki jest w składzie rozjaśniacz optyczny- czy to nie jest nic szkodliwego dla naszych celów? Rozumiem, że ten preparat z Biedronki również nie wymaga płukania?

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozjaśniacze optyczne (helifory) to substancje fluoryzujące, które nie mają atestu do kontaktu z żywnością i do tego mogą być toksyczne, także nie korzystał bym bez płukania. Nie jest to regułą, musiał być podać który dokładnie heliofor został użyty w tym wybielaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Wspominacie na różnych wątkach o Oxi z Biedronki.

Przy okazji wpisałem na listę zakupów żonie i mi kupiła.

 

Ale czy to na pewno ten, o którym Wy wspominaliście, czy on się nadaje?

Poniżej zdjęcia, jest tam też załączony skład. To co budzi moją ewentualne podejrzenia to nazwa Vanish. Z drugiej strony to w składzie 30% związki na bazie tlenu, czyli chyba to co powinno być.

 

Pozdrowienia,

Robert

post-1402-0-18069100-1351491525_thumb.jpg

post-1402-0-20624200-1351491526_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemia, jak każda inna. Na pewno się nadaje. Związki powierzchniowo czynne jak w płynie do mycia naczyń i nadwęglan sodu. Musisz tylko dobrze przepłukać.

 

Opłaca się kupować czyste związki na allegro, czy w jakiś innych sklepach chemicznych. Dla przykładu czysty nadwęglan sodu to jakieś 5 zł za 1 kg. Starcza naprawdę na długo, i dobrze odkaża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na alledrogo i wyszło 7 zł +11 przesyłka za Kilogram nadwęglan sodu, Ja jestem bardzo zadowolony z PIRO ale ten zapach jak masz trochę więcej niż 20 butelek do odkażenia to po prostu ból głowy murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czemu piszecie nadwęglan sodu skoro nie ma go wypisanego w składzie tego mojego środka? No chyba, że "nadwęglan sodu" i "związki na bazie tlenu" to jest to samo.

A taki Oxi piwowarski to jest właśnie czysty nadwęglan sodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wspominacie na różnych wątkach o Oxi z Biedronki.

Przy okazji wpisałem na listę zakupów żonie i mi kupiła.

 

Ale czy to na pewno ten, o którym Wy wspominaliście, czy on się nadaje?

Poniżej zdjęcia, jest tam też załączony skład. To co budzi moją ewentualne podejrzenia to nazwa Vanish. Z drugiej strony to w składzie 30% związki na bazie tlenu, czyli chyba to co powinno być.

 

Pozdrowienia,

Robert

 

Z tego co pamiętam to biedronkowe oxy wyglądało inaczej i nie miało napisu vanish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wspominacie na różnych wątkach o Oxi z Biedronki.

Przy okazji wpisałem na listę zakupów żonie i mi kupiła.

 

Ale czy to na pewno ten, o którym Wy wspominaliście, czy on się nadaje?

Poniżej zdjęcia, jest tam też załączony skład. To co budzi moją ewentualne podejrzenia to nazwa Vanish. Z drugiej strony to w składzie 30% związki na bazie tlenu, czyli chyba to co powinno być.

 

Pozdrowienia,

Robert

 

Z tego co pamiętam to biedronkowe oxy wyglądało inaczej i nie miało napisu vanish.

W Biedronce też kupisz odplamiacz "Vanish'a" jest tylko droższy a także często reklamowany stąd zakup żony.Następnym razem wytłumacz żonie ,że potrzebujesz mniej markowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest napisane na pudełku, że zawiera nadwęglan sodu...

Nie zobaczyłem bo szukałem na etykietce "skład", a o nadwęglanie sodu było trochę w innym miejscu.

 

No dobrze, z tego co piszecie to się Odplamiacz Oxi Vanish powinien się nadawać, ale raczej trzeba po tym płukać.

To mam jeszcze pytanie: czy płuczenie wodą przegotowaną, czy kranówką? Oczywiście chodzi mi o sterylność.

Tak sobie się zastanawiam, że jeśli miałbym dokładnie płukać przegotowaną fermentory i resztę sprzętu, to musiałbym gotować chyba ze 20 litrów wody. Z drugiej strony jak trzeba to będę gotował. No chyba że nie trzeba...

Jak sądzicie?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest napisane na pudełku, że zawiera nadwęglan sodu...

Nie zobaczyłem bo szukałem na etykietce "skład", a o nadwęglanie sodu było trochę w innym miejscu.

 

No dobrze, z tego co piszecie to się Odplamiacz Oxi Vanish powinien się nadawać, ale raczej trzeba po tym płukać.

To mam jeszcze pytanie: czy płuczenie wodą przegotowaną, czy kranówką? Oczywiście chodzi mi o sterylność.

Tak sobie się zastanawiam, że jeśli miałbym dokładnie płukać przegotowaną fermentory i resztę sprzętu, to musiałbym gotować chyba ze 20 litrów wody. Z drugiej strony jak trzeba to będę gotował. No chyba że nie trzeba...

Jak sądzicie?

 

Robert

 

Ja sądzę, że skoro żona już kupiła ten odplamiacz to niech sobie ciuchy tym odplamia. A Ty kup sobie czysty nadwęglan sodu (nawet i na allegro lub w jakimś sklepie dla piwowarów) bez żadnych dodatków zawartych w odplamiaczach to odejdzie Ci problem z płukaniem.

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.