Skocz do zawartości

Wybuch !


Gość franc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pan Bóg przykazała i 10 przykazań Piwowara po rozlaniu piwa do butelek obróciłem je kilka razy co dziennie już drugi raz !

I nagle BUM ! ! !

Jedna butelka rozerwana ! Nie kapsel tylko poszła butelka !

Powiem że prawdopodobnie udeżyłem butelką o butelkę i myślę że to mogła być przyczyna.

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko moje wrażenie, ale ciężko zrozumieć o co chodzi w tym poście... (ergo, ciężko cokolwiek odpowiedzieć)

 

Tak czy inaczej;

Jeżeli chodzi o wybuchające butelki, same nasuwają się 3 skojarzenia:

 

Niedofermentowane piwo przed rozlewem (warto by coś napisać - co to było? Jakie blg początkowe i końcowe? Czy był robiony test? etc.)

Za dużo surowca do refermentacji (znów nic nie wiemy)

Infekcja (coś, co przyszło z zewnątrz dofermentowało cukry, których drożdże nie były w stanie zjeść)

 

Nie da się nic powiedzieć bez znajomosci przebiegu całego procesu.

 

Poza tym, o co chodzi z tym obracaniem butelek? Po co? Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 przykazań Piwowara po rozlaniu piwa do butelek obróciłem je kilka razy co dziennie

Ja tam nówka w tym temacie jestem, ale powinno się chyba obrócić butelką zaraz po zakapslowaniu w celu rozpuszczenia cukru a później nie ruszać :( Edytowane przez mario633
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek by nie było przyczyną, na Twoim miejscu przeniósłbym butelki ostrożnie w miejsce gdzie kolejny ewentualny wybuch nie spowoduje większych szkód w postaci np. reakcji łancuchowej. I to jak najszybciej.

Standardowa skrzynka na piwo powinna chyba wystarczyć, dodatkowo przykryłbym ją jakimś cięższym kocem/ręcznikiem na wypadek odpadnięcia dna butelki skutkującego pociskiem balistycznym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że gość sypał cukier albo glukozę do butelki bezpośrednio i aby się dobrze rozpuścił po prostu obracał butelką.

Pytanie czy używał jakiejś miarki czy sypał na oko. Jeśli na oko to może być przyczyną przegazowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo roboty - ja wsypuję miarką z lenistwa :rolleyes:

Przecież to tylko moment roboty. Litr wody - do tego odważony cukier. Po gotowaniu ostudzić wlać do fermentora i zdekantować piwo. Dle pewności lekko zamieszać zdezynfekowaną chochelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo roboty - ja wsypuję miarką z lenistwa :rolleyes:

 

Lepiej 40 razy wsypywać cukier, niż 1 raz i wymieszać ?

"Słuchaj! Ty będziesz robił dziadowskie oszczędności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://nomart.pl/art/piw/ jest sporo kwiatków:

Jestem przeciwnikiem "chemikaliów" w produkcji spożywczej tak dalece jak to jest tylko możliwe. W produkcji piwa też nie stosuję odkażalników. Stawiam na gorącą wodę i zwykły płyn do mycia naczyń.

Bo jak wiadomo płyn do mycia naczyń "chemikalimi" nie jest. Niech autor uważa na monotlenek diwodoru:P

 

fermentatora (do którego po umyciu wlewam 5 l zagotowanej wody i nakładam pokrywę bez zatrzaskiwania - parująca woda zapewnia właściwe jego przygotowanie)

 

A jakby mu tak narzędzia chirurgiczne przez zabiegiem sterylizowali?:P

 

 

Wystarczy otworzyć fermentator by sprawdzić, czy na wierzchu jest warstwa piany (piwo wciąż pracuje), przy okazji zamieszać, poruszając osad z dna. Może się zdarzyć, że drożdże stworzą długie i ciężkie łańcuchy, co spowoduje ich opadanie i poważne osłabienie procesu fermentacji. Ostatecznie można użyć areometru w celu sprawdzenia poziomu odfermentowania.

 

Ostateczna ostateczność! Lepiej mieszać osadami, niż zmierzyć odfermentowanie...

 

Natychmiast po napełnieniu butelki trzeba ją zakapslować

 

Albo jeszcze szybciej!

Edytowane przez mrblaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy dodaje się cały kilogram cukru do puszki czy tylko 0,8 kl a resztę wsypuje się do butelek??

Czy cały kilogram a potem do butelek po 4g ?

Nie jestem zwolennikiem sypania cukru dla podniesienia blg.Czy wsypiesz 1 czy 0,8 kg różnica będzie w % :smilies:

Wsyp wszystko do butelek odważysz następny

ps 4g to trochę dużo na 0,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.