Jump to content

baza surowców, skrypt przeliczający (w formie strony WEB)


Recommended Posts

Cześć.

 

Jako, że trochę siedzę w bazach danych i skrypceniu w PHP, pomyślałem sobie nad stworzeniem bazy surowców z ich parametrami. Dodatkowo mógłbym napisać skryp, który na podstawie danych z bazy przeliczałby wszystko podobnie jak programy qBrew, Brewtarget itp.

 

Baza mogłaby być uzupełniana przez dostawców surowców, wg. tego co posiadają na magazynie. Mielibyśmy zbiór informacji o parametrach poszczególnych surowcach do warzenia.

 

Jest to tylko propozycja, bo może jest gdzies polski produkt, który działa podobnie i nie warto wywarzać otwartych drzwii.

Link to post
Share on other sites

Parametry słodu i chmielu są bardzo zmienne, słodu może trochę mniej, ale partia partii nierówna pod względem koloru i ekstraktu.

 

A chmiel to może mieć bardzo różną zawartość alfa kwasów nawet nie rok do roku, ale i w tym samym roku z różnych plantacji.

 

Biorąc to pod uwagę, takie przeliczenia bazujące na wartościach wprowadzonych przez użytkownika robi już Beer Calculus na hopville.com.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.