Skocz do zawartości

Piwo domowe w butelkach PET


radam

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie zastanawia inna kwestia. Są przecież dedykowane do piwa pojemniki PET - butelki dostępne w sklepach czy petainery. Wg. opisu są one z tworzywa nieco zmodyfikowanego, tak aby nie przepuszczało (przepuszczało mniej) tlenu. Są też oczywiście brązowe. I tu zastanawia mnie, czy te cechy są niezależne, a występują razem bo obie są potrzebne przy przechowywaniu piwa, czy też brązowy PET to zawsze taki o mniejszej przepuszczalności.

Mam kilka butelek PET 0.5L po wodach 'mineralnych leczniczych' z Krynicy. Mają tą zaletę że są brązowe. Używam zawsze jednej na warkę do kontroli nagazowania. Pytanie jak będzie z dłuższym przechowywaniem. Teraz idzie sezon grillowo wycieczkowy i waga butelek plastikowych zyskuje na znaczeniu. Z drugiej strony piwa na lato to raczej nie będą to długo leżakowane.

Może pokuszę się o test, z którejś warki zostawię na rok butelkę szklaną, pet brązowy i pet zwykły, a potem sprawdzę czy jest jakaś różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozlewu jedną butelkę leje w PET, brązowy, po piwie, żeby sprawdzać nagazowanie. Fakt, że zawsze jest to końcówka piwa i nie myję ich tak dokładnie jak szklanych (szklane myje sodą kaustyczną, potem do zmywarki, na końcu płukanie StarSanem, PET tylko płukanie nadwęglanem i StarSan), ale zawsze mam wrażenie, że to piwo jest gorsze. Ale wodę mineralną pije z PETów bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już wczoraj pisać tu posta, ale nie mogłem znaleźć "odpowiedniego źródła wiedzy".

 

Temat dotyczy ogólnie plastikowych opakowań, butelek, itp.

 

Gorąco polecam ten artykuł jak i wiele innych opracowań tej autorki :)

 

https://katarzynaswiatkowska.pl/plastic-is-not-fantastic/

Edytowane przez asasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a jak taki chemitrails wpadnie do plastikowej butelki, to już nic, tylko umierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijmy o tym, że „wszystkiemu winni Żydzi, masoni i cykliści” :polew:

Racja. Moje pierwsze piwo w PET nazwałem Zyklon A a drugie Zyklon B i jakoś to drugie było lepsze, może przez to że się Żydzi do niego nie dobrali. :D

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.