Skocz do zawartości

Ktoś chętny na tegoroczny chmiel?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podjechałem do jednego chmielarza w okolicach Lublina w celu nabycia szyszek. Efekt bardzo zadowalający: po kilogramie suszonych szyszek marynki i lubelskiego zbierane w zeszłym tygodniu. Przy przewożeniu do domu zapach w samochodzie był niebiański :cool:

Wybieram się jeszcze w przyszłym tygodniu po perle. Ktoś chce sobie zrobić zapasy ww. chmieli? Mogę przywieźć i przekazać w okolicach Lublina, Puław lub Radomia, ew. przechować do lubelskiego zlotu w październiku. Rolnik sprzedaje wszystko po 12-15 zł za kilogram suchej szyszki, alfakwasy oczywiście nieokreślone ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem większej dystrybucji, ale widzę że jest spore zainteresowanie :)

Po pierwsze ustalę, jakie dokładnie ilości będą dostępne. Facet sprzedaje całość uprawy hurtowo i dużą część chmielu ma już spakowaną. Postaram się przywieźć po kilka kilogramów każdej odmiany i mogę wysłać w dwa, trzy miejsca.NIe chcę się bawić w pakowanie i wysyłanie do każdego indywidualnie :P Można się umówić w kilka osób i wtedy wyślę np. trzy kilo w jedno miejsce, a zainteresowani się dzielą lokalnie.

Kamilo, dzięki za plusika. Z Siedlec nie ma aż tak daleko do Lublina, zapraszam na zlot i konkurs w październiku :okey:

pmlody, jak jesteś czasowy to możemy się wybrać razem, będę jechał w poniedziałek albo wtorek. Napisz mi na PW numer do siebie, to dam znać dokładnie kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się umówić w kilka osób i wtedy wyślę np. trzy kilo w jedno miejsce, a zainteresowani się dzielą lokalnie.

Nie chciałbym zniechęcać, ale czy wiesz ile miejsca zajmuje 3kg chmielu w szyszkach? :mad: Duuuże pudło musisz mieć żeby to zapakować i wysłać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się umówić w kilka osób i wtedy wyślę np. trzy kilo w jedno miejsce, a zainteresowani się dzielą lokalnie.

Nie chciałbym zniechęcać, ale czy wiesz ile miejsca zajmuje 3kg chmielu w szyszkach? :mad: Duuuże pudło musisz mieć żeby to zapakować i wysłać. ;)

Na 3 kilo nie wystarczy kartonu po TV 29calowym, kineskpowym.

 

Nie jest tak źle. Właśnie zważyłem worek z chmielem i 700g dobrze wysuszonych szyszek ma objętość ok. 30 litrów, przy czym nie są mocno skompresowane.

Jeśli się je zapakuje w mocny worek i sprasuje to podejrzewam, że kilogram to będzie max. 20l. Chyba że komuś zależy na całych i nie pogniecionych szyszkach :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, przez tydzień nikt się nie odzywał, a dzisiaj się zamówienia posypały ;)

Faktycznie byliśmy dzisiaj po chmiel, uwzględniłem jedynie zamówienie kolegi leszcz007 i chłopaków z Siedlec.

 

Dzisiaj byliśmy po chmiel...

Do soboty chyba tylko jest lubelski, także jeśli kolega będzie chciał jeszcze raz pojechać po większą ilość to proszę się spieszyć :)

 

Trochę się zamieszanie zrobiło. Lubelski będzie do soboty, natomiast reszta jest póki co dostępna. W przyszłym tygodniu będzie jeszcze magnum, a w październiku herkules.

Rozumiem, że zamówienie crosisa i wyverna aktualne?

Edytowane przez gregroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.