Skocz do zawartości

Pszeniczne Coopersa nie smakuje jak pszeniczne!


calbaleth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum z racji tego że pierwszy raz zabieram głos, to powiedzieć wypada że od roku zajmuje się piwowarstwem domowym, za mną jest już 8 warek z puchy i dwa razy zacieranie. Ostatnio zrobiłem Pszeniczne z coopersa. To moje pierwsze pszeniczne piwo, rozlałem je 20 sierpnia, skosztowałem wczoraj i niestety jestem zawiedziony. Piwo smakuje tak jakby było rozcieńczone, praktycznie nie wyczuwalna pszenica, lekko cierpkie. Kolor taki bardzo klarowny, piana w porządku, nagazowany też ok. Teraz moje pytanie do tych co to piwo próbowali, czy to jest normalne, czy to piwo tak smakuje. Ono jest takie lekkie, ale mało pszeniczne. Może z czasem się poprawi bo teraz jest bardzo młode, czy może się zakaziło gdzieś i przez to taki efekt?

Edytowane przez elroy
Poprawione błędy ortograficzne w tytule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem kiedyś to piwo i niestety, ale takie ono właśnie jest. Pomimo tego, że nastawiłem 20 litrów, a nie 23 jak sugeruje instrukcja obsługi, posmak pszeniczny był prawie niewyczuwalny. Spróbuj zrobić z ekstraktu pszenicznego niechmielonego i sam dochmiel. Będzie lepsze.

Edytowane przez Henryk Kwinto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszenica Coopersa tak ma:

http://www.piwo.org/topic/4632-brew-kit-nachmielony-ekstrakt-gatunki-i-smak-porownanie/#entry104177

Mało w nim pszenicy - ale wypić sie da... :)

Z czasem nic się nie poprawi - tylko się zestarzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.