Jump to content
Sign in to follow this  
calbaleth

Pszeniczne Coopersa nie smakuje jak pszeniczne!

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum z racji tego że pierwszy raz zabieram głos, to powiedzieć wypada że od roku zajmuje się piwowarstwem domowym, za mną jest już 8 warek z puchy i dwa razy zacieranie. Ostatnio zrobiłem Pszeniczne z coopersa. To moje pierwsze pszeniczne piwo, rozlałem je 20 sierpnia, skosztowałem wczoraj i niestety jestem zawiedziony. Piwo smakuje tak jakby było rozcieńczone, praktycznie nie wyczuwalna pszenica, lekko cierpkie. Kolor taki bardzo klarowny, piana w porządku, nagazowany też ok. Teraz moje pytanie do tych co to piwo próbowali, czy to jest normalne, czy to piwo tak smakuje. Ono jest takie lekkie, ale mało pszeniczne. Może z czasem się poprawi bo teraz jest bardzo młode, czy może się zakaziło gdzieś i przez to taki efekt?

Edited by elroy
Poprawione błędy ortograficzne w tytule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też robiłem kiedyś to piwo i niestety, ale takie ono właśnie jest. Pomimo tego, że nastawiłem 20 litrów, a nie 23 jak sugeruje instrukcja obsługi, posmak pszeniczny był prawie niewyczuwalny. Spróbuj zrobić z ekstraktu pszenicznego niechmielonego i sam dochmiel. Będzie lepsze.

Edited by Henryk Kwinto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wersji piwa pszenicznego jest przynajmniej kilka. Pszenica amerykanska, hefeweizen, krystalweizen, dunkelweizen, weizenbock, nasze pszeniczne typu grodziskie... itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.