Skocz do zawartości

Zlot i Konkurs w Lublinie


gregroc

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się przyłączam do "ochów i achów" :okey: :okey: - świetnie zorganizowana impreza!!!- gratulacje dla organizatorów za wytrwałość w organizacji, dla właściciela Chaty za porządne ugoszczenie. Oczywiście gratulacje dla wszystkich nagrodzonych :beer: :beer: . Miło spędzony czas w świetnym towarzystwie- OBY CZĘŚCIEJ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uczestnik miło mi było poznać tylu piwowarów z regionu. Tym bardziej, że paru z nich miało czym się pochwalić i wygrać w konkursie. Przepyszne piwa i tym bardziej się cieszę, że niektórzy się ujawnili.

Jako człowiek zaangażowany organizacyjnie pragnę pogratulować tym, których trunki były bezkonkurencyjne w tym Najlepszemu Winiarzowi Lubelszczyzny 2012 - Józefowi Czajkowskiemu oraz Najlepszemu Piwowarowi Lubelszczyzny 2012 - Piotrowi Mazurowi. Wyniki szczegółowe przekaże Grzesiek. Tak jak wspomniałem na zlocie nagrody Browamatora zostaną przekazane wam za pośrednictwem poczty. Jak wrócę z Warszawy to w wolnej chwili wrzucę jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako organizator nie miałem nawet czasu napić się spokojnie piwa, nie mówiąc już o integracji i poznawaniu ludzi ;) Niemniej, bardzo miło czytać te wszystkie "ochy i achy". Poniżej zestawienie miejsc konkursowych:

 

kategoria: Piwa jasne

I miejsce - Piotr Mazur (Pepo), Witbier

II miejsce - Paweł Szabaciuk (Pmlody), Irish Red Ale

III miejsce - Marek Lisiewicz (Astrobus?), India Pale Ale

 

kategoria: Piwa ciemne

I Marek Lisiewicz (Astrobus?), WeizenBock

II odmowa udostępnienia danych osobowych (Bnp), Porter Bałtycki

III Robert Hajduk, Porter Angielski

 

wino

I Józef Czajkowski, Jabłczak

II Zbyszek Ludwinowski, Miód Pitny

III Tomasz Tekielak (e-prezes), Różowe Wytrawne

 

Gratuluję wszystkim zwycięzcom, a w szczególności zdobywcy GC Lubelszczyzny 2012 - Piotrowi (pepo). Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie i świetną atmosferę. Właściciel "Chaty" zapowiedział chęć organizacji konkursu za rok, a wcześniej nie wykluczamy organizacji pokazów warzenia lub warsztatów. Oddzielne podziękowania należą się e-prezesowi - bez Twojej pomocy ta impreza nie nabrałaby takiego rozmachu.

Edytowane przez gregroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do konkursu o tytuł najlepszego piwowara i winiarza Lubelszczyzny 2012 zgłoszonych zostało 26 piw (16 w kategorii: jasne i 10 w kategorii: ciemne) oraz 11 win."

 

tu masz link:

http://www.piwo.org/page/index.html/_/konkursy-piwowarskie/wyniki-konkursow/wyniki-lubelskiego-konkursu-piw-domowych-r59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na b.biz już krótką relację zawarłem, więc nie będę się powtarzał... Wspomnę zatem o piwach. Artur - właściciel Chaty, mimo, że osoba spoza forum to piwo (pils) zacne. Witbier bnp, którego wity zawsze były mi wzorem też niezgorszy... Pszeniczne od Wiktora, z tego co pamiętam, bo jakoś szybko zeszło (co też dobrze o nim świadczy) pyszne.

Na odchodnym dostałem o kilku piwowarów próbki. Grzeskowi już przekazałem opinię dt. pszenicznego (chyba nie startowało w konkursie, a nic mu ująć nie sposób). W zielonych vichy, chyba od parzona IPA/aipa - bardzo smaczna. Piwa astrobusa pyszne i i ciężko mi to zrozumieć, dlaczego człowiek się tak ukrywał. Trzy ciemne czekają jeszcze na ocenę, Już to co wypiłem było niezłe. No, ba! weizenbock - mistrzowski. Cieżko mi zidentfikować "LPA" na kapslu, ale to chyba zacny pale ale na aromatycznych chmielach. Ładnie się w szkle układa to piwo. Opalizujące i lekko drożdżowe, niemniej aromat estrowo-chmielowy bogaty. W gardle zadziorny, ale niezbyt wytrawny. Dobrze ułożony. Choć mógłby jeszcze poleżeć. Mam również od nieznajomego piwo marcowe (z zawieszką) - startowało w konkursie. Cóż jak się ujawni właściciel to mu opinię przekażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pochlebne opinię... bo LPA to właśnie piwko odemnie :) cieszę się że smakowało ;) w sumie to to samo piwko co leciało z kega,

jednak tam była większa dawka chmielenia na zimno... bo 'skarpetka' cały czas w nim siedziała :smilies: --> http://www.piwo.org/topic/4105-browar-czarciolapek-czyli-pepa-z-warzeniem-zmagania/page__st__80?do=findComment&comment=165168

Co do leżakowania... fakt mogło by być ciut starsze to i drożdżaki by miały czas na wytrącenie się i opadnięcie... ale było zbyt mało czasu... a zapasy mi się pokończyły... więc do degustacji na zlot wziąłem po prostu to co miałem :(

Tak się teraz zastanawiam czym Cie jeszcze obdarowałem... za cholerę nie pomnę :/

 

Wracając do tematyki zlotu, spotkania.... super że będzie to cykliczna impreza! Brakowało tego typu event'u w naszym regionie.

Jeszcze raz podziękowania dla organizatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uczestnik miło mi było poznać tylu piwowarów z regionu. Tym bardziej, że paru z nich miało czym się pochwalić i wygrać w konkursie. Przepyszne piwa i tym bardziej się cieszę, że niektórzy się ujawnili.

Jako człowiek zaangażowany organizacyjnie pragnę pogratulować tym, których trunki były bezkonkurencyjne w tym Najlepszemu Winiarzowi Lubelszczyzny 2012 - Józefowi Czajkowskiemu oraz Najlepszemu Piwowarowi Lubelszczyzny 2012 - Piotrowi Mazurowi. Wyniki szczegółowe przekaże Grzesiek. Tak jak wspomniałem na zlocie nagrody Browamatora zostaną przekazane wam za pośrednictwem poczty. Jak wrócę z Warszawy to w wolnej chwili wrzucę jakieś zdjęcia.

 

Tomku z niecierpliwością czekamy na zdjęcia.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

astrobus!!!

 

Dzisiaj z Kamilem próbowaliśmy Twoich 6 zbóż.

Szacunek!!! Czy robiłeś to piwo z zestawu CP? Piwo wyśmienite!

 

dzięki,

zestaw z CP, drożdże T-58, pamiętam strasznie powolną filtrację, myślałem że się pochlastam.

jakbym wiedział że tak zloty wyglądają to bym wziął ze dwie skrzynki do testowania.

no ale, pierwsze koty za płoty.

może są jakieś spotkania lubelskich piwowarów w podgrupach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może są jakieś spotkania lubelskich piwowarów w podgrupach?

Pewnie że są :) Jakiś czas temu u mnie było małe spotkanko...

a na zlocie 'ktoś' wspominał o możliwość posiedzenia, pogadania w jego piwniczce... zaproszenie dalej aktualne? )

ja jedynie muszę odbić się od zapasowego dołka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie aktualne, tylko muszę się urządzić :) Jestem świeżo po wyrostku, więc nie mogę dźwigać i cały misterny plan szybkiego otworzenia browaru zależy teraz od uczynnych kolegów:P

 

Jak klasyk zapytał "Pomożecie?" to oni zakrzyknęli "Pomożemy!" także bądź spokojny, Pomożemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.