Skocz do zawartości

Przechowywanie drożdży Wyeast


pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam drożdże Wyeast 3522 Belg. Ardennes (data produkcji 30.01.2012). Niestety musiały zostać przypadkiem aktywowane podczas transportu - saszetka lekko napuchła.

 

Pytanie - ile mogą te drożdże leżeć w lodówce aktywowane (i tak będę robił z nich starter)?

 

Planowałem robić na nich piwo za co najmniej 4 tygodnie...

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że paczka lekko napuchła nie oznacza, że musiały być aktywowane! Podczas transportu mogły się ogrzać i trochę napuchność, wsadź je do lodówki i powinno być dobrze. Lecz jak nie masz pewnośc czy ta paczka pękła to lepiej zrób to piwo teraz ;) Pogrzeb następnym razem w wyszukiwarce bo parę razy już na ten temat było... lub zaczekaj i wieczorem zapytaj się na czacie.

 

Popraw temat WYEAST!! :D

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś było, ale nie mogłem znaleźć :/

Paczka była w lodówce i teraz też jest w lodówce, więc mam nadzieję, że trochę wytrzymają...

Piwa na nich na razie nie mogę zrobić, bo nie mam wolnych fermentorów :(

 

Sorry za literówkę w temacie, ale nie mogę znaleźć opcji do zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To balon szklany pożycz od kogoś, też da radę :P Obserwuj paczkę jeżeli napuchnie to zapewniam cię że będzie wyglądało tak jak na zdjęciu, gdyby tak się stało to lepiej zrób to piwo!

post-3297-0-35018000-1346950135_thumb.jpg

post-3297-0-20122900-1346950162_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie lekkie napuchnięcie nie musi oznaczać aktywacji :) Musiały w transporcie trochę urosnąć. Saszetka w środku okazała się być w całości i ciężko ją było zgnieść, żeby aktywować.

Wcześniej używałem zwykłych (starych) Wyeastów, stąd moje pytanie. Activatory zachowują się trochę inaczej i bardziej puchną po aktywacji.

 

W każdym razie na wszelki wypadek zrobiłem starter i teraz drożdżaki pracują nad Belgian Pale Ale w piwnicy :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj paczkę i saszetka jest dość konkretnie napuchnięta, tak jak na powyższych zdjęciach (swoją drogą ciekawe czemu, bo była dość dobrze zabezpieczona). Zadzwoniłem do sklepu i powiedziałem że planuję za ok. półtora tygodnia warzyć, dostałem info że powinny być OK tylko trzymać w lodówce i będzie lepiej starter zrobić.

Mam nadzieję, że wytrzymają, bo na chwilę obecną nie mam nawet fermentatora, czekam na inne przesyłki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No właśnie tez przeglądałem jego blog i zamieszał mi trochę tym stwierdzeniem. A że robię właśnie starter do którego użyłem brzeczki z pożywką, więc już nie rozbijałem saszetki i wlałem tylko zawartość Propagatora. Teraz nie wiem, czy dobrze zrobiłem :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez przeglądałem jego blog i zamieszał mi trochę tym stwierdzeniem. A że robię właśnie starter do którego użyłem brzeczki z pożywką, więc już nie rozbijałem saszetki i wlałem tylko zawartość Propagatora. Teraz nie wiem, czy dobrze zrobiłem :roll: .

Będziesz miał teraz okazję skonfrontować swoje obserwacje z kopyrowymi wypocinami ;) Czekamy na wnioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Activator™ packages include a sterile liquid nutrient pouch that, when “smacked”, releases its contents into the yeast slurry and “activates” the package.

 

w tej ampułce jest pożywka która aktywuje drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Activator™ packages include a sterile liquid nutrient pouch that, when “smacked”, releases its contents into the yeast slurry and “activates” the package.

 

w tej ampułce jest pożywka która aktywuje drożdże.

Wiktor miałeś nie podpowiadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.