Skocz do zawartości
bujaczes

[Giełda] Chłodnica zanurzeniowa

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję chłodnicy zanurzeniowej w rozsądnej cenie i w rozsądnym stanie. Jeśli ktoś ma nadmiar;), to proszę o info.

Sposób dostawy: Kurier

Koszt dostawy: do ustalenia

Stan: nowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj!!!

Wybierz średnicę i długość, sam łatwo wygniesz i będziesz miał wiele satysfakcji z własnej pracy, a cenowo pewnie taniej niż z drugiej ręki kupić gotową chłodnice.

Życzę powodzenia!!!

http://www.karbowane.pl/rury-karbowane-c-5.html?osCsid=94vdertsi46pjko5drjeh7v3q3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po przekalkulowaniu czego? Bo droga jest i jak by nie liczyć, to się nie opłaca.

zwłaszcza że można kupić nową taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierz średnicę i długość, sam łatwo wygniesz i będziesz miał wiele satysfakcji z własnej pracy, a cenowo pewnie taniej niż z drugiej ręki kupić gotową chłodnice.

http://www.karbowane...pjko5drjeh7v3q3

Co z tego sklepu proponujesz wybrać ? Bo ja widzę tam chyba tylko jedną rurę, która ewentualnie mogłaby się nadawać - karbowaną ze średnicą wewnętrzną 8mm, ale cena 15zł za mb nie jest powalająca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj oj...... rząd wielkości mi się powalił miał być 8-12pln/mb

sorki za zamieszanie.

na allegro (teraz akurat nie ma) chyba że to:

http://allegro.pl/zl...2589540413.html

albo na http://hutmen.pl/

Edytowane przez leszcz007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.karbowane...pjko5drjeh7v3q3

Co z tego sklepu proponujesz wybrać ? Bo ja widzę tam chyba tylko jedną rurę, która ewentualnie mogłaby się nadawać - karbowaną ze średnicą wewnętrzną 8mm, ale cena 15zł za mb nie jest powalająca.

Może być i DN12 stal 304 - koszt ok.100zł

a jak zastosujesz stal 201 to koszt zejdzie poniżej 60zł

- łatwo sie wygina,

- profilujemy kształt jaki chcemy,

- nasza satysfakcja,

- no i koszta,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomniałem dodać

- większa powierzchnia chłodzenia poprzez karbowany kształt,

- grubość ścianki np. 0,20-0,30mm

- jak kupisz 30mb wychodzi o wiele taniej np. DN8 i DN12- 1mb wynosi po 8,33zł ( można złożyć sie z koleżanką lub kolegą, albo zrobić więcej i sprzedać ;) )

- dodatkowo można dokupić i w łatwy sposób można zamontować nakrętki i końcówki na przewody,

http://www.karbowane.pl/nakretki-c-1.html

Edytowane przez Pogonowiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli 8.33zł to za 60zł wychodzi 7,2 m nie jest to trochę mało? też szukam jakiegoś taniego rozwiązania ,a z tego co widziałem to te chłodnice sprzedawane są robione z 14 czy 16 m rurki

jaka jest lepsza KO czy miedziana?

aaa i DN12 12 na 16 mm (czyli najtańsza) jest niedostępna jeśli już

Edytowane przez Gawon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli 8.33zł to za 60zł wychodzi 7,2 m nie jest to trochę mało? też szukam jakiegoś taniego rozwiązania ,a z tego co widziałem to te chłodnice sprzedawane są robione z 14 czy 16 m rurki

jaka jest lepsza KO czy miedziana?

aaa i DN12 12 na 16 mm (czyli najtańsza) jest niedostępna jeśli już

1.Odnośnie długości są po 7,5m i to podobno wystarcza (im wiecej tym lepiej).

masz u kolegi Wiktora chłodnicę prawie "po kosztach"

http://www.bromania....p?go=cennik#low

albo poszukaj miedzi do instalacji LPG, można znaleźć po 0,8-1,2pln/mb

2. Za stalą KO przemawia wieksza powierzchnia niz w tradycyjnej rurce (chodzi o karbowany kształt) i cienka ścianka, oraz stal KO się nie utlenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W naszych warunkach amatorskich wyjdzie pewnie na jedno. Na plus, niedzewka - zawsze ładnie wygląda i ma stelarz również z tego materiału. Minusem, to fakt, że te rurki są cienkie (bo to są wężownice z chłodziarek) i będziesz musiał kombinować z przyłączami. Ew. podesłać do Wiktora celem wspawania gwintu. Generalnie ok - wiele osób z takich korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmmm dobre pytanie!!! ;)

a lepsza z miedzi, czy z nierdzewki? Bo znalazłem taką - http://allegro.pl/de...2596577941.html. Brać?

14,5m x 1mm rurki ,a np. połowę jej długości, czyli 7,25m karbownej DN8 o grubości 0,20mm (5x cieńsza ścianka)- ja oczywiście wybieram 7,25m karbowaną.

A dodam jeszcze że ma kształt karbowany, czy jej powierzchnia rośnie ok. kolejne 5 razy. Czyli karbowana :D !!!

A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ew. podesłać do Wiktora celem wspawania gwintu.

koszt kupna chłodnicy ze schładzarki + koszt wysyłki do mnie i z powrotem + spawanie gwintów i okaże się że taniej i szybciej będzie od razu kupić chłodnice u nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koszt kupna chłodnicy ze schładzarki + koszt wysyłki do mnie i z powrotem + spawanie gwintów i okaże się że taniej i szybciej będzie od razu kupić chłodnice u nas.

będę gotował w kociołku lidlowskim, wystarczy, żeby w miarę sprawnie schłodzić (pytanie laika;))? Odnośnie końcowek - możesz doprecyzować, co tam dokładnie jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A teraz ja zadam moje śmieszne pytanie(a może zagadka ;) ) czy 7,25m rurki karbowanej DN8 może odpowiadać długości 150m rurki 1mm i srednicy 8mm.

Paniętajmy o grubości ścianki (5 racy cieńsza niż zwykła rurka) i o powierzchni ok 5 razy większej na długości rurki poprzez zastosowanie karbowanego kształtu.

Pytanie śmieszne, ale daje do zastanowienia!!!

Edytowane przez Pogonowiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A teraz ja zadam moje śmieszne pytanie(a może zagadka ;) ) czy 7,25m rurki karbowanej DN8 może odpowiadać długości 150m rurki 1mm i srednicy 8mm.

Paniętajmy o grubości ścianki (5 racy cieńsza niż zwykła rurka) i o powieżchni ok 5 razy większej na długości rurki poprzez zastosowanie karbowanego kształtu.

przewodzenie ciepła to jedno, a współczynniki wnikania ciepła druga rzecz. Więc 5 razy cieńsza ścianka nie sprawia że chłodzi się 5 razy szybciej, zwłaszcza pod koniec chłodzenia, gdzie wnikanie ciepła ma kluczowe znaczenie.

Wyprowadzenia mają gwinty wewnętrzne 1/2".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paniętajmy o grubości ścianki (5 racy cieńsza niż zwykła rurka) i o powieżchni ok 5 razy większej na długości rurki poprzez zastosowanie karbowanego kształtu.

przewodzenie ciepła to jedno, a współczynniki wnikania ciepła druga rzecz. Więc 5 razy cieńsza ścianka nie sprawia że chłodzi się 5 razy szybciej, zwłaszcza pod koniec chłodzenia, gdzie wnikanie ciepła ma kluczowe znaczenie.

Wyprowadzenia mają gwinty wewnętrzne 1/2".

Wielki szacun i ukłony dla Twojej osoby Wiktor za wytłumaczenie!!!

To może z innej strony

7,25m rurki x 5(cienka ścianka) x 5(powierzchnia-nie chodzi o dlugość rurki)=181,25m ,a nie 150m

Czy ogromna długość 31,25m rurki to może różnica w współczynnikach????? A może mało 31,25m rurki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

są 3 czynniki decydujące o przepływie ciepła:

-współczynnik wnikania ciepła ze ścianki chłodnicy do wody płynącej w środku - zależy od przepływu cieczy przez chłodnicę.

-przewodzenie przez ściankę chłodnicy - im cieńsza ścianka i im materiał przewodzi ciepło tym przewodzenie lepsze

-wnikanie ciepła z brzeczki do chłodnicy - im mieszamy tym lepsze, im brzeczka stygnie tym ciepło gorzej wnika.

przepływ ciepła zależy od sumy odwrotności przewodności. W pewnym momencie to jak zwiększamy chłodnicę, nie ma to dużego wpływu na przewodzenie ciepła. Załóżmy że wszystkie przewodności są po 5 (mniejsza o jednostkę) - wtedy sumaryczna przewodność przenikania ciepła będzie 1/15~0,06. Jak zmniejszysz ściankę 5 razy, to współczynnik przenikania wyniesie 1/11~0,09. Czyli zmniejszyłeś grubość 5 razy, a współczynnik przenikania wzrósł o 1/3. Jak kolejny raz zmniejszysz grubość ścianki 5 razy to będziesz miał współczynnik przenikania 1/10.2~0,98 czyli przy kolejnym odchudzeniu 5 razy przenikanie wzrośnie o ~1/9

o wzorach można poczytać tutaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powierzhnia rurki karbowanej w stosunku do zwykłej jest tylko/ (lub jak ktoś woli) 2 x wieksza,

moc wymiany ciepła 1,2KW/M

- dlatego ja używam karbowaną rurkę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wprawdzie jeszcze nie używałem rurek karbowanych w piwowarstwie do chłodzenia (bo dopiero zaczynam), tylko w innym przemyśle i wiem że karbowane nawet pięciokrotnie krótsze niż zwykłe rurki o wiele lepiej chłodzą ciecz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi