Jump to content
Sign in to follow this  
Gawon

lambik faro czy to jeszcze piwo?

Recommended Posts

Witam, błądząc po między półkami sklepu rzuciło mi się w oczy jedno piwo, Lambik Faro ,z tego co czytałem o tych piwach że są słodkie nie interesowałem się nimi bo słodkie piwo to nie piwo jak dla mnie,ale pomyślałem że jak to mawiają w życiu trzeba wszystkiego spróbować,i szczerze powiem że .... gorszego nie piłem ,pomieszanie wiśniowo jabłkowego smaku i ta słodycz o dziwnym posmaku to nie dla mnie.

Czy wszystkie lambiki są do siebie podobne czy ten to jakiś wynalazek wyjątkowy?

pierwsze słyszę, że lambiki to słodkie piwa... poczytaj dokładniej. uwielbiam faro ale nigdy bym nie powiedział o nim, że ma wiśniowo-jabłkowy smak...

kwaśny to on też jest ,tak jak pisałem taki jabłkowo wiśniowy jak by,trochę jak rosyjski szampan :) w "kerfuże"

aaa i do tego słodzik w składzie :monster:

Edited by Gawon

faro jest dosładzne cukrem kandyzowanym :monster:

może też być dosładzany cukrem trzcinowym, jest lekko słodkawy, ale nie powiedział bym, że jest owocowy. Takie już są Lambiki, albo się je kocham, albo nienawidzi :D

pod tą małą polską karteczką coś tam było ale nie za bardzo się ładnie oderwał rozszyfrowałem że jest kandyzowany cukier i zoetstof czyli słodzik

jest to podobno acesulfamem K i Lindemans podobno do wszystkich lambików dodaje ,ale może coś mi się poj.... jeszcze nie tak dawno byłem koneserem rodzimej produkcji w zielonym szkle

pierwsze piwa moje w życiu to było 10,5, EB,warka i królewskie było za "gorzkie" a teraz atak chmielu ,imperium atakuje czy wiosłujący jacek z alebrowaru jest moim ulubionym piwem ,więc może do lambika jeszcze nie dorosłem po prostu