Skocz do zawartości

kapslowanie


Parzon

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj butelkowałem dwie warki po około 20 l kazda, kapslownicą Greta. Pierwszą warkę wlałem do butelek po Łomży i nie było problemu. Przy drugiej urwałem 10 szyjek w butelkach po pislner urquell. Butelki po pilsnerze napełbniałem czwarty raz. Czy to wina kapslownicy, czy butelek? Do tej pory nie miałem takiego problemu. Gretą zakapslowałem ponad 1000 butelek i nigdy nic się nie urwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Greta też ładnie kapslowała do momentu.. Później zaczęły się ucinanie szyjek i kupiłem Grifo - nie żałuje. Gdzieś się spotkałem z opinią że po pewnym czasie z Gretą tak się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grata już tak ma, że to loteria na jaką trafisz - niektórym przeżyła już 40 warek i więcej. Moja po 10 zaczęła uwalać szyjki butelek z KP, a obecnie już tylko kapsluje szyjki vichy light i NRW - takie jak po Paulanerze, PINTA i podobne. Jeżeli nie będziesz przechodził na kegowanie to warto zainwestować w kapslownicę stołową albo zmienić butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyciągnąć blaszki z Grety,wyprostować zagięcia,które się porobiły(na pewno są) ,włożyć z powrotem i cieszyć się następną pięćsetką.Jeśli masz okazję,zrób sobie zapasowe blaszki.To,niestety ,będzie się powtarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakapslowałem Gretą ponad 250 warek i jest OK.

Wow! 250 warek jedną kapslownicą!? A ja się miałem właśnie pochwalić że trafiłem na taką dobrą Gretę, bo już jakieś 70 warek zrobiła... :)

 

Edit: nie zauważyłem u siebie problemu z butelkami z wysokim kołnierzem. Mam wrażenie że to również zależy od egzemplarza na jaki się trafi.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wniosek : Kup stołową lub zrób to sam.

Moja GRETA tez poszła na emeryturę :D .

Teraz z moją GRIFO mam tylko jeden problem - trudno otworzyć butelkę.(mocno zaciska kapsle).

Ale może to nie wada !?. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyciągnąć blaszki z Grety,wyprostować zagięcia,które się porobiły(na pewno są) ,włożyć z powrotem i cieszyć się następną pięćsetką.Jeśli masz okazję,zrób sobie zapasowe blaszki.To,niestety ,będzie się powtarzało.

mam ten sam problem co kolega ale moja Greta na oko ma proste blaszki a ucina szyjki ostatnio paskuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po kilku warkach puszczały kapsle, zacisniete mierzyłem suwmiarka.Średnica była około 0,4mm większa niz po zakapslowaniu nowa grifo,teraz na grifo zero puszczających kapsli.Blaszki oczywiście miała wygiete(greta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.