Skocz do zawartości

Chmiel z sadzonek


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Postanowiłem zrobić eksperyment i posadziłem kilka pędów chmielu z istniejących roślin do doniczek. Po kilku dniach bardzo ładnie się przyjęły i zaczęły puszczać małe listki.

Czy taka forma jest skuteczna i chmiel będzie ładnie owocować w przyszłości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak transport pocztowy takich sadzonek/szczepek może się sprawdzić?

 

Jak patrzę na moje pierwsze szyszki Marynki, to coraz bardziej mi się mój chmielnik* podoba :D i chętnie przygarnął bym coś 'egzotycznego' zza Wielkiej Wody

 

* - ciężko to 'chmielnikiem' nazwać, bo trzy roślinki tylko, ale radzą sobie na piasku VI klasy :P

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to dobrze zabezpieczyć korzeń przed wyschnięciem i nawet jak pęd zielony obeschnie podczas transportu to i tak później się opuści.

 

elroy z jakiej odmiany zrobiłeś sadzonki?.

Edytowane przez mateos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłącze się do tematu tylko pytanie bardziej szczegółowe niż elroj:

Chciałbym zrobić rozsad chmielu- czy jak teraz posadzę pędy w doniczkach i na wiosnę przesadzę do ogrodu to czy już w przyszłym roku będę miał szyszki czy dopiero w kolejnym roku (z korzenia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłącze się do tematu tylko pytanie bardziej szczegółowe niż elroj:

Chciałbym zrobić rozsad chmielu- czy jak teraz posadzę pędy w doniczkach i na wiosnę przesadzę do ogrodu to czy już w przyszłym roku będę miał szyszki czy dopiero w kolejnym roku (z korzenia)?

Ukorzenione sadzonki, umożliwiają wcześniejsze wejście plantacji chmielu w pełnię owocowania. Plon szyszek z takich plantacji w I roku jest wyższy o około 40% w porównaniu z plantacjami obsadzonymi sadzonkami nie ukorzenionymi. Na plantacji należy je wysadzać jesienią w ostatniej dekadzie października. W tym przypadku głębokość dołków jest większa, aby górny koniec sadzonki znajdował się na takiej samej głębokości jak sadzonek sztobrowych. Podczas sadzenia postępujemy tak samo jak w przypadku sadzonek nie ukorzenionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

U sąsiadów po zachodniej granicy też możesz kupić.

http://www.eickelman...p/Aroma-Hopfen/

A co zrobić z takim sadzonkami jak bym sobie teraz w Niemcowni zamówił? Jak je przechować do wiosny? w doniczkę czy jeszcze do ziemi jeżeli będzie niezamarznięta i zasypać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.