Skocz do zawartości

Kto poleci prosty program graficzny


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej. Jestem w temacie grafiki kompletnym dyletantem i nie ukrywam od jakiegoś czasu na skutek prób rozpracowywania kolejnych programów graficznych kompletnie pozbawiony do nich cierpliwości (proszę się nie śmiać). Potrzebuję coś prostego. Doradźcie proszę.

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimp jest godny polecenia dla początkujących ( którym sam jestem). Jest strona gimpuj.pl gdzie są gotowe instruktaże jak uzyskać zamierzony efekt coś się także znajdzie na youtube.

Hmmm gimpa kiedyś miałem ale nie pamiętam czy coś na nim zwojowałem. Zaraz ściągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli etykiety które później chciałbyś drukować, to polecałbym jednak grafikę wektorową. Tylko tutaj nie jestem w temacie, jeśli chodzi o darmowe rozwiązania.

Do druku nadają się projekty tworzone tak i wektorowo (corel, ilustrator) jak i rastrowe (photoshop, gimp) jednak faktycznie to programy do grafiki wektorowej najbardziej nadają się do tworzenia efektownych ilustracji, np etykiet o piwa, w photoshopie i gimpie też takie stworzysz jednak są to programy stricte przeznaczone do obróbki fotografii.

GIMP ma też dużą wadę jeżeli chodzi o przygotowanie projektów do druku, mianowicie nie obsługuje przestrzeni kolorystycznej CMYK, której to używa większość maszyn drukujących tak i cyfrowych jak i offsetowych, więc jak sobie zaprojektujesz żarówiasty kolor który pięknie wygląda na ekranie monitora, zapomnij o nim w druku... monitor (i GIMP) obsługuje przestrzeń kolorystyczną RGB która jest dużo bogatsza od CMYK'a więc jeżeli w druku nie zastosujesz drogich technik np druk z palety PANTONE zapomnij o złocie, srebrze, jaskrawych zieleniach, różach itp... przykład? etykiety koncernówek, pooglądajcie te złote i srebrne kolory, to wynik używania kolorów z palety PANTONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimp nie jest prostym programem wię nie polecam. Jeśli chcesz tworzyć loga to zacznij od inkscape'a - prosty program do grafiki wektorowej.

Tak jak pisałem cienki jestem w grafice i próbowałem inkscapea i dałem sobie z nim spokój. Już lepiej podchodzi mi gimp. Jest bardziej przejrzysty jak dla mnie choć i tak nie kumam wszystkiego. Pierwsze i jedyne grafiki to ja robiłem jeszcze na Amidze i na tym się zatrzymałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Do naklejek na flaszki używam: ( BusinessCardsMX) prosty Polski program do wizytówek a na moje potrzeby wystarcza w 100%.

dokładnie tak; robiłem nim wcześniej wizytówki na własny użytek i także wpadłem na to że się do tego nada; do tego grafika z:

http://start.beerlabelbuilder.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.