Jump to content
mcpol1

Kto poleci prosty program graficzny

Recommended Posts

Jak wyżej. Jestem w temacie grafiki kompletnym dyletantem i nie ukrywam od jakiegoś czasu na skutek prób rozpracowywania kolejnych programów graficznych kompletnie pozbawiony do nich cierpliwości (proszę się nie śmiać). Potrzebuję coś prostego. Doradźcie proszę.

Edited by mcpol1

Gimp, z racji używania w pracy corela, doprowadza mnie do szału. W sumie w corelu biegły nie jestem, w życiu nie przeczytałem żadnego poradnika, nie kończyłem żadnego kursu, ale coś tam daję radę robić, np.

logo_kzr.jpg oraz KZR_Naklo.jpg

Gimp jest godny polecenia dla początkujących ( którym sam jestem). Jest strona gimpuj.pl gdzie są gotowe instruktaże jak uzyskać zamierzony efekt coś się także znajdzie na youtube.

A do jakiej grafiki. Bitmapowej, czy wektorowej ? Co chcesz tworzyć ?

Oczywiście etykiety no i pracuje nad Logo. Już z tej desperacji chwyciłem za kredki syna :D

Gimp jest godny polecenia dla początkujących ( którym sam jestem). Jest strona gimpuj.pl gdzie są gotowe instruktaże jak uzyskać zamierzony efekt coś się także znajdzie na youtube.

Hmmm gimpa kiedyś miałem ale nie pamiętam czy coś na nim zwojowałem. Zaraz ściągnę.

Jeżeli etykiety które później chciałbyś drukować, to polecałbym jednak grafikę wektorową. Tylko tutaj nie jestem w temacie, jeśli chodzi o darmowe rozwiązania.

Jeżeli etykiety które później chciałbyś drukować, to polecałbym jednak grafikę wektorową. Tylko tutaj nie jestem w temacie, jeśli chodzi o darmowe rozwiązania.

Do druku nadają się projekty tworzone tak i wektorowo (corel, ilustrator) jak i rastrowe (photoshop, gimp) jednak faktycznie to programy do grafiki wektorowej najbardziej nadają się do tworzenia efektownych ilustracji, np etykiet o piwa, w photoshopie i gimpie też takie stworzysz jednak są to programy stricte przeznaczone do obróbki fotografii.

GIMP ma też dużą wadę jeżeli chodzi o przygotowanie projektów do druku, mianowicie nie obsługuje przestrzeni kolorystycznej CMYK, której to używa większość maszyn drukujących tak i cyfrowych jak i offsetowych, więc jak sobie zaprojektujesz żarówiasty kolor który pięknie wygląda na ekranie monitora, zapomnij o nim w druku... monitor (i GIMP) obsługuje przestrzeń kolorystyczną RGB która jest dużo bogatsza od CMYK'a więc jeżeli w druku nie zastosujesz drogich technik np druk z palety PANTONE zapomnij o złocie, srebrze, jaskrawych zieleniach, różach itp... przykład? etykiety koncernówek, pooglądajcie te złote i srebrne kolory, to wynik używania kolorów z palety PANTONE

jak potrzebujesz naprawdę prostego programu to proponuję program Mały Malarz

Używają jego moje wnuki a i ja czasem do druku etykiet.

bez śmiechu - bardzo prosty.

znajdziesz go wyszukiwarką google.

Gimp nie jest prostym programem wię nie polecam. Jeśli chcesz tworzyć loga to zacznij od inkscape'a - prosty program do grafiki wektorowej.

Tak jak pisałem cienki jestem w grafice i próbowałem inkscapea i dałem sobie z nim spokój. Już lepiej podchodzi mi gimp. Jest bardziej przejrzysty jak dla mnie choć i tak nie kumam wszystkiego. Pierwsze i jedyne grafiki to ja robiłem jeszcze na Amidze i na tym się zatrzymałem :D

Jak masz Windowsa to spokojnie podstawową etykietę złożysz w Publisherze. Ambitne to to nie jest, ale na początek może starczyć

Do naklejek na flaszki używam: ( BusinessCardsMX) prosty Polski program do wizytówek a na moje potrzeby wystarcza w 100%.

dokładnie tak; robiłem nim wcześniej wizytówki na własny użytek i także wpadłem na to że się do tego nada; do tego grafika z:

http://start.beerlabelbuilder.com/