Skocz do zawartości

Biegacze


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalę się tak mi się poszczęściło :)

No to się zastanawiam :) Ponoć od przybytku głowa nie boli. Ale co tu wybrać (z mej listy wyrzuca buty, które były testowane w pierwszej edycji). Oto zagadka.

Mam znajomych, którzy mają ponad 50 maratonów zaliczonych i jeżeli chodzi o buty, to biegają tylko w Asicsach.

Ja z resztą też biegam w Asicsach, ale w przeciwieństwie do nich wybieram raczej te modele z niższej półki. Aktualnie od półtora roku mam Blackhawki (jak je kupowałem, to był najtańszy model z wkładką żelową), ale już się nieco zużyły, więc chyba się rozejrzę za kolejną parą niedługo. Wcześniej miałem Gel Stratusy 2, które udało mi się bardzo okazyjnie kupić, bo wchodziły już Gel Stratus 3 do sklepów. Generalnie lepiej mi się biegało w Stratusach, niż w Blackhawkach. Szkoda, że ta seria już nie jest sprzedawana, z resztą chyba tak samo, jak Blackhawk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista czego? Butów? Muszę stworzyć :)

Obecnie biegam w drugiej lub trzeciej generacji Blackhawków Asicsa. Widziałem na stronie sklepu, że mają piątą wersję za 199 zł.

Skłaniam się ku testowaniu asicsów, choć nie wiem, czy nie są mi ciut za szerokie. W sumie w biegu nie narzekam, gorzej przy ciasnych zakrętach.

Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lista czego? Butów? Muszę stworzyć :)

Obecnie biegam w drugiej lub trzeciej generacji Blackhawków Asicsa. Widziałem na stronie sklepu, że mają piątą wersję za 199 zł.

Skłaniam się ku testowaniu asicsów, choć nie wiem, czy nie są mi ciut za szerokie. W sumie w biegu nie narzekam, gorzej przy ciasnych zakrętach.

Pożyjemy, zobaczymy.

Niestety start w półmaratonie nie doszedł do skutku. Dochodzę do siebie po serii zabiegów krioterapii, masaży, kinesiotapingu itp itd. Konieczność wycofania się wzmogła we mnie jeszcze bardziej chęć (żądze? :D) zaliczenia debiutu. Zaczynam od zmiany opon. Myślę nad zakupem Asics GT-1000. Podobno nowość i niewiele opinii można o nich znaleźć. Może Ty jako tester wiesz coś więcej? ;)

Edytowane przez BuDeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tester jeszcze przed wyborem. Zaproponowano mi 4 modele. I bądź tu mądry i coś wybierz.

Adidas resp cush 21m

Nike AIR Pegasus+ 29

Puma Faas 500 v2 turbulence

Asics Gel-Zaraca

 

Od wczoraj siedzę i myślę. Pumy i Asicsy idą w stronę minimalizmu tudzież biegania naturalnego, a tego się obawiam z racji mych niedawnych problemów z Achillesem i rozcięgnem podeszwowym. Do tego Pumy chyba są miękkie, a ja nadal zachwycam się sztywnością podeszwy Asicsów, zwłaszcza na śródstopiu - żadne kamienie na drodze mnie nie interesują. Buty się ładnie po nich toczą i nic nie boli. A w Nikach wydrę pewnie dziurę. Zostają Adidasy.

Bądź tu mądry. Chyba namówię rodzinę na wycieczkę do Gdańska i będę mierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tester jeszcze przed wyborem. Zaproponowano mi 4 modele. I bądź tu mądry i coś wybierz.

Adidas resp cush 21m

Nike AIR Pegasus+ 29

Puma Faas 500 v2 turbulence

Asics Gel-Zaraca

 

Od wczoraj siedzę i myślę. Pumy i Asicsy idą w stronę minimalizmu tudzież biegania naturalnego, a tego się obawiam z racji mych niedawnych problemów z Achillesem i rozcięgnem podeszwowym. Do tego Pumy chyba są miękkie, a ja nadal zachwycam się sztywnością podeszwy Asicsów, zwłaszcza na śródstopiu - żadne kamienie na drodze mnie nie interesują. Buty się ładnie po nich toczą i nic nie boli. A w Nikach wydrę pewnie dziurę. Zostają Adidasy.

Bądź tu mądry. Chyba namówię rodzinę na wycieczkę do Gdańska i będę mierzył.

U mnie stanęło na Asics GT-2000. Wydatek jeszcze większy niż planowałem, ale wydaje mi się, że warto było. Dzisiaj wypróbuję nowe opony w praktyce. Po kontuzji już nie ma śladu, a start już 2.05. Te 3 tygodnie siedzenia na zadzie i popijania piwka na pewno odbiły się na dyspozycji :ble: W porównaniu ze wcześniejszymi no-name'ami to niebo a ziemia. Niestety koszt spory, a co za tym idzie chyba odbije się to na browarze :/

Edytowane przez BuDeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ten weekend był pełen różnych imprez sportowych, startował ktoś gdzieś?

 

Ja, jak zapowiedziałem wcześniej, zmagałem się na krótkiej trasie (52 km ;) ) "beskidzkiej 160 na raty".

Edytowane przez LJajecznica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten weekend był pełen różnych imprez sportowych, startował ktoś gdzieś?

 

Ja, jak zapowiedziałem wcześniej, zmagałem się na krótkiej trasie (52 km ;) ) "beskidzkiej 160 na raty".

Gratulacje! :)

Jeśli traktować, że ten weekend trwa do następnej następnej niedzieli to ja się łapie ;) Jutro ostatnie rozbieganie, a w czwartek IX Półmaraton Węgorza w Węgorzewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu sami wyjadacze :)

Sam również zacząłem w ten weekend biegać. Nie wygląda to najlepiej w sobotę zrobiłem 8 km w 55 minut, ale trzeba pracować. Postanowienie jest by raz w tygodniu tę jedną godzinę na bieganie poświęcić.

 

 

Trzeba biegać, bo więcej ruchu = więcej piwa można wypić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend nie. Biegłem 13 kwietnia na rekordowe 10 km. Teraz czekam na 3 maja i bieg samorządowy w Łubiance koło Torunia. Dystans 15 km.A Cel 1:20, a jeszcze lepiej 1:15, tyle, że patrząc na me ostatnie wybiegania będzie ciężko...

A dziś idę do lekarza. Od piątku męczy mnie gardło i muszę z tym zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spożycie w normie - tj w tygodniu staram się nie pić ale ciężko to idzie :beer: - w weekend po 3-5 piwek

trening siłowy co drugi dzień (pon/śr/pią) przeplatany z bieganiem (wt/cz) ~8km - 45min

 

dieta: ograniczenie spożycia cukrów i zero cukru białego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie debiut w półmaratonie zaliczony :) IX Półmaraton Węgorza przebyty w 1:48:23. Duża satysfakcja, no i od wczoraj przygotowuję się do kolejnego :) A w sobotę spróbuję poprawić wynik z lutego na Biegu Europejskim w Gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje debiutu :okey: , współczuje chorym :(

 

Przy okazji zapytać chciałem, czy ktoś biega z plecakiem?

Mam zamiar kupić plecak do 10 litrów, z zamiarem wykorzystania w tym roku na Kieracie. Może coś polecicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje debiutu :okey: , współczuje chorym :(

 

Przy okazji zapytać chciałem, czy ktoś biega z plecakiem?

Mam zamiar kupić plecak do 10 litrów, z zamiarem wykorzystania w tym roku na Kieracie. Może coś polecicie.

 

Sprawdź firmę Inov, bardzo fajne, używam od roku do biegania i na biegówki. Super jest Salomon, ale to wyższa półka cenowa.

 

Ja mam taki http://www.inov-8.com/new/global/Product-View-RaceElite-15.html?L=26 i polecam.

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inov już sprawdzałem, ale kasa nie puszcza. Pewnie skończy się na decathlonie.

Dobrze wiedzieć, że z tej wielkości plecakiem da się biegać, bo słyszałem opinie, że 5 litrów maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ten plecak to można go dobrze skompresować, i wtedy jest jak 5litrowy, a zawsze możesz dorzucić, jeśli jest potrzeba

 

faktycznie dobrą, tanią alernatywą jest decathlon, ale jak chcesz wystartować w kieracie to może zafunduj sobie troche komfortu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku postanowiliśmy trochę więcej biegnąć. w zeszłym roku może przetruchtaliśmy 20 km ze 100.

Wyszliśmy z założenia, że trzeba sobie skrócić tę zabawę, bo 24 h wysiłku to trochę dużo.

Ostatnie 8 km biegliśmy i stwierdziliśmy, że wszystko boli tak samo, lub mniej, jak się biegnie. ;)

Oby nie lało i stopy wytrzymały nasze założenia.

 

Kolega miał plecaczek 5 litrów, zazdrościłem mu całą drogę, ale co najważniejsze miałem ja. Gdyby lało, lub było zimniej, pewnie by wymiękł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.