Skocz do zawartości

Biegacze


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie żaden, zdecydowanie żaden. Choć zerkając na stronę poznańskiego odniosłem wrażenie, że tam lepiej i atrakcyjniej (np. możliwość przeniesienia opłaty na innego zawodnika).

Ale jak zerknąłem na wysokość wpisowego w "Bydgoszcz na start" stwierdziłem, że przegięli. 10 km, 40 zł, pakiet startowy to koszulka i numer z chipem. Ale ja czepliwy jestem.

Edit: Andrzeju. Zastanawiałem się nad Poznaniem. Z punktu widzenia pracy pasowałby mi bardziej, dojazd też. Pomyślę jeszcze.

Jak koszulka to nie jest tak źle :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę nowym zakupem

http://www.sklepbieg...ucony_xodus_3-0

Zastanawiałem się nad tymi Xodusami, ale nie mieli w akurat w Krakowie... no i przywiązanie do Asicsa też dało o sobie znać.

Miałeś może przetestować Asicsy GEL-Trail Lahar 4 (ewentualnie 3) G-TX? Ewentualnie z jakimiś innymi trailowymi Asicsami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno zacząłem również przygodę z bieganiem, staram się biegać 40min 2x w tygodniu tempem 5.5-6min/km. Niestety bardzo często odczuwam bardzo silny ból piszczeli i mięśni piszczelowych. Czasami jestem zmuszony po 15min zrezygnować z biegania. Jak sobie z tym radzić, to wina źle dobranych butów, przeciążenia treningowego? Zawsze się rozgrzewam i na początek robię marsz, ale ból wraca. Dotychczas nie biegałem tylko jeździłem dużo na rowerze i nic mnie nie bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem /strasznie upierdliwe/ zmieniłem buty i przeszło ale też to może była kwestia wzmocnienia tych partii mięśni, Bo zbiegło sie to w czasie kilku miesięcy od rozpoczęcia treningu. Teraz nie boli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle mówi prowadzący ścieżki biegowe w parku Chorzowskim " ciało się musi przebudować " mnie wszystko już chyba bolało :D . Swoje trzeba odpokutować jak się prowadziło taki a nie inny styl życia ;)

Edytowane przez Kasanga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zacząłem również przygodę z bieganiem, staram się biegać 40min 2x w tygodniu tempem 5.5-6min/km. Niestety bardzo często odczuwam bardzo silny ból piszczeli i mięśni piszczelowych. Czasami jestem zmuszony po 15min zrezygnować z biegania. Jak sobie z tym radzić, to wina źle dobranych butów, przeciążenia treningowego? Zawsze się rozgrzewam i na początek robię marsz, ale ból wraca. Dotychczas nie biegałem tylko jeździłem dużo na rowerze i nic mnie nie bolało.

Miałem tak pierwszy raz, gdy zacząłem biegać po długiej przerwie, bo normalnie jeżdżę na rowerze szosowym, więc inne mięśnie pracują, tak to sobie tłumaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trochę pocieszyliście, do biegania wrócę jak śnieg stopnieje bo tak to nogę sobie można złamać. Za to wyciągnąłem z piwnicy swoje stare narty biegowe i zrobiłem małe tour de ski :) Super sprawa, szczególnie bieganie wzdłuż plaży po zmroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem ale za 3 miechy, przy systematycznym bieganiu będziesz tak kontrolował i biegał z równym tętnem, że pulsometr na giełdę wystawisz. ;)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Sęk w tym, że policzyłem sobie po biegu dwa razy. 29 uderzeń w 10 sekund, drugim razem ciut mniej. Za to spoczynkowe miewam ładne, rzędu 50/min.

Obstawiam, że tak wysokie HR w biegu jest kwestią nierozbiegania. Zobaczymy we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie pochwalę- biegam od lipca ubiegłego roku (nasze forum dało mi natchnienie do rozpoczęcia uprawiania tego sportu)- na początku było ciężko przebiec 1 km, teraz już dużo, dużo lepiej z czego jestem dumny :). Tak przy okazji- wybiera się ktoś na maraton/półmaraton Silesia w Katowicach w tym roku? Wyznaczyłem sobie za cel ukończenie tego półmaratonu wtym roku :) - może będzie okazja do spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.