Skocz do zawartości

Biegacze


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko dla bardziej wtajemniczonych w sprzęt do biegania. Otrzymałem ostatnio trochę gadżetów dobiegania i nie mogę się w tym rozeznać. Niestety albo brak instrukcji albo sprzęt jakiś nietypowy.

Otóż mam pulsometr Polar Accurex i brak instrukcji do niego.

Do tego Timex Ironman triathlon speed+distance System (GPS Garmin). Instrukcję podobno mam dostać.

Mam jeszcze opaskę HRM digital data transmission. I tu moje pytanie bo głównie o nią się rozchodzi. Z czym to się je albo ewentualnie łączy. Opaskę mam samą bez zegarka. Zdjęcia podpinam. Czy można ją łączyć ze smartfonem z którąś z aplikacji???

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

post-3292-0-81581800-1372268467_thumb.jpg

post-3292-0-50044700-1372268507_thumb.jpg

post-3292-0-27022900-1372268530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie że nie mam do tego pulsometru. Kopie cały czas neta i doczytałem sie że może to być opaska do odbiorników niekodowanych. Gdzieś nawet doczytałem się ze lączy się z telefonem z jakąś tam aplikacją w androidzie. Niestety nie znalazłem już tej aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje są dwie. Albo będzie się łączyć przez blue, albo przez ant+ (chyba, że jest jeszcze inna transmisja). W pierwszym wypadku powinno pójść ze smartfonem, w drugim przypadku zegarek z odbiorem ant+ np. garmin, polar i pewnie parę innych. Jeśli dostałeś to z polarem spróbuj z nim to sparować :)

zerknij na www.bieganie.pl, może na forum, w zakładce techno coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. Mam zestaw polara ale bardzo stary. Nie wiem czy z nim pójdzie. Dzisiaj robiłem test polara w oryginalnym zestawie i raczej chodzi OK. Choć wolałbym mieć wszystko w jednym (skoro już dostałem) czyli podłączyć pasek pod smartfona muza na uszy gps włączony plus odczyt pulsu.

Jutro spróbuje to sparować z polarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie polar to zobacz timexa. Tu zerkałeś?

edit:

Dla mnie wygodniej jest zerkać na zegarek, a telefon czy muzę mieć niezależnie. Zegarek w tym względzie zdaje mi się bardziej poręczny.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dla bardziej wtajemniczonych w sprzęt do biegania. Otrzymałem ostatnio trochę gadżetów dobiegania i nie mogę się w tym rozeznać. Niestety albo brak instrukcji albo sprzęt jakiś nietypowy.

Otóż mam pulsometr Polar Accurex i brak instrukcji do niego.

Do tego Timex Ironman triathlon speed+distance System (GPS Garmin). Instrukcję podobno mam dostać.

Mam jeszcze opaskę HRM digital data transmission. I tu moje pytanie bo głównie o nią się rozchodzi. Z czym to się je albo ewentualnie łączy. Opaskę mam samą bez zegarka. Zdjęcia podpinam. Czy można ją łączyć ze smartfonem z którąś z aplikacji???

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

post-3292-0-81581800-1372268467_thumb.jpg

post-3292-0-50044700-1372268507_thumb.jpg

post-3292-0-27022900-1372268530_thumb.jpg

Jak na moje to pasek do pulsometru. Nie wydaje mi się, żeby to był sprzęt do zgrania z telefonem.

Sprawdź, czy bateria działa, przypnij pasek na klatę i odpal zegarek. Może załapie dane, chociaż po tym, co znalazłem tutaj wygląda na to, że to nie jest pasek, ani od Garmina, ani od Timexa, ale może jest to jakiś uniwersalny sprzęt i akurat zatrybi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateryjka nowa. BuDeX wygląda to jak mój. Czyli chyba jednak nie do sparowania z innym sprzetem. Z polarem też chyba nie chwyci bo to stary sprzet oparty na analogowym przesyle danych. A ten wynalazek to DIDŻITAL. No nic sprawdziłem polara i sam w sobie śmiga wiec nie jest źle. Teraz jeszcze zostało dorwać instrukcje albo go rozpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiedzcie, czego to może być objawem? Od miesiąca boli mnie jedna noga zaraz powyżej kostki od strony wewnętrznej - na pewno nie jest to staw, bo jak dotknę, to boli kość.

Zrobiło mi się tak raz po bieganiu, tak że na drugi dzień nie mogłem chodzić. Teraz biegać mogę i wtedy nie boli, ale boli trochę jak chodzę no i po dotknięciu. Zmieniłem od wczoraj buty na inne i mam nadzieję, że może przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapalenie przyczepów jakiegoś mięśnia/ścięgna? Można gdybać. Mnie ostatnio dopadł ból wierzchu stopy. Tydzień pauzy i dalej bolał. Waliłem fastum, biegałem mniej i delikatniej i przeszło, ale żeby nie skłamać, odpuściłem jeden tydzień, później tydzień pobiegałem, odpuściłem drugi i dalej pobolewało, ale mniej. Więc niestety... Cierpliwości trzeba.

A jak nie pomoże to niestety ortopeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ma racje, to może być ścięgno (wokół kostki, która pełni rolę bloczka owijają się ścięgna) lub okostna, tak czy inaczej jak boli to znaczy że jest stan zapalny, trzeba go zwalczyć. Na takie objawy stosuje mieszankę altacetu i jakiegoś żelu przeciwbólowego z heparyną. Z tym, że należy nakładać 2, 3 razy więcej żelu niż podają na ulotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie wiem co zrobić. Została jeszcze zmiana butów. 3 km biegu i ból kręgosłupa + łydka str. prawa. Ostatnio musiałem odpuścić bo po 3 km miałem problem żeby spacerkiem do domu dojść. Chyba się starzeję :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Jozefik - dzięki za info.

 

Tak więc kalendarz biegowy na 2013 mam już rozplanowany

 

24.03- Półmaraton w Warszawie

28.04- Maraton w Krakowie

29.09- Maraton w Berlinie

 

Czyli trzeba jeszcze będzie dodać jakiś półmaraton w sierpniu.

 

Pozdrawiam,

 

Berlin zdobyty :okey: 03:15:46

 

Poza Krakowem plan na 2013 w pełni zrealizowany.

 

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jozefik - dzięki za info.

 

Tak więc kalendarz biegowy na 2013 mam już rozplanowany

 

24.03- Półmaraton w Warszawie

28.04- Maraton w Krakowie

29.09- Maraton w Berlinie

 

Czyli trzeba jeszcze będzie dodać jakiś półmaraton w sierpniu.

 

Pozdrawiam,

 

Berlin zdobyty :okey: 03:15:46

 

Poza Krakowem plan na 2013 w pełni zrealizowany.

 

Lukasz

Gratulacje!

Bardzo dobry czas.

Ja walczę z czasem. Debiut w Poznaniu za 11 dni, a mi wybuchł czworogłowy :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to debiut w maratonie już za mną ;)

14 Poznań Maraton ukończony z czasem 3:35 :)

Ktoś jeszcze leciał w Poznaniu?

 

Gratulacje. Bardzo dobry czas jak na debiut.

Jeszcze trochę i będziemy mogli wystawić jakąś piwną sztafetę długodystansową. Już widzę te nagłówki w prasie: "24 godzinny bieg piwowarów na trasie Cieszyn->Bamberg zakończony" :)

 

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.