Skocz do zawartości

Piwniczka - wymagane pozwolenia


Faszysta Rasista Homofob

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując działkę i znając miejscowy plan godzisz się na istniejące w nim zapisy. Nie ma przymusu kupowania działek w tym a nie innym miejscu. Proponuje wyjechać na trochę z kraju, zobaczyć jak osiedla w innych krajach są zorganizowane i dlaczego nie ma tam dowolności a później wrócić do Polski i przyjrzeć się temu syfowi wokół, który tak bardzo sobie cenisz. Dość już w tym kraju psucia krajobrazu, stawiania wszędzie reklam (bo to moje pole), chaosu architektonicznego.

 

Nie jesteś sam na świecie, zrozum to.

 

Nie wiem co ma produkcja piwa do stawiania budynków, które będa szpecić przez 50 lat.

 

Stosujesz absurdy w myśleniu, podejrzewam, że spowodowane to jest brakiem wiedzy.

 

Skrajny, źle pojmowany indywidualizm szlachty gołoty wykończył IRP. Widzę, że tradycje w narodzie nadal są żywe. :(

 

Wolność człowieka istnieje tylko wewnątrz, nigdy na zewnątrz. Więcej czytaj Exuperego mniej Korwina.

 

Wolnością w dzisiejszych czasach jest zbudowanie sobie domu, który będzie nawiązywał do lokalnej, starej architektury, wpisywać się w nią. Inaczej niż wszyscy katalogowcy. Lepiej za wanne dać mnie kasy a dołozyć na indywidualny projekt u dobrego architekta.

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze rozróżnić pojęcia wolność i samowola. Należy dawać ludziom wolność w dysponowaniu własnym gruntem, niech stawiają sobie garaże bez pozwoleń na budowę, bo to jest wyłudzanie pieniędzy na zezwolenia. Jednak po to jest plan zagospodarowania, żeby nasze miasta i wsie nie wyglądały jak nie wiem co. Jeden będzie chciał mieć dom narożnikiem do ulicy a inny pomaluje swój na czarno, bo ma taki nastrój i ochotę. Zaprezentowany przykład muzyka, to typowa samowola. Wiadomym jest, że wiele decyzji administracyjnych jest nieżyciowych. Wybudowanie piwniczki (zgodnie ze sztuka budowlaną) nie zakłóci niczyjego interesu, nie oszpeci krajobrazu itp. Obserwując fotorelację jestem pełen podziwu. Widzę zarys sklepień łukowych, które nadadzą jej charakteru, w takiej piwniczce można długo robić porządki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując fotorelację jestem pełen podziwu. Widzę zarys sklepień łukowych, które nadadzą jej charakteru, w takiej piwniczce można długo robić porządki ;)

 

Ja mam takie same ceglane sklepienia i codziennie chodzę je podziwiać i przy okazji czyścić piwniczkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nad wolnością do kiczu, bardziej wolę estetyczne miasta i wioski. Przyzwyczaiłem się do tego w UK.

 

Nie wiem jak w Szkocji ale w Londynie na całym obszarze, przez 2 lata jak tam mieszkałem nie zauważyłem żadnej estetyki - klon za klonem tych samych syfiatych domków - każda ulica taka sama, zero piękności i estetyki, nie mówiąc już o ich stanie . Może w centrum wszystko inaczej, zadbane, utrzymane i naprawdę ładne budynki, ale całe obrzeża Greater London to po prostu porażka. Zdecydowanie wolę nasze miasta.

 

A co do własnego gruntu - ja mam prawo zdecydować czy zamieszkam w domu z żelbetu, czy postawię sobie dom z drewnianych bel. Poza tym ciężko na osiedlu żelbetu zniszczyć krajobraz architektoniczny. Moja ziemia - moje prawo. Moja wolność kończy się na pięści drugiego człowieka. To że ktoś postawi sobie Gargamela nikomu nie zaszkodzi. Większą solą dla oka są blokowiska i centra handlowe na każdym kroku a nikt się tego nie czepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... Gdyby przyjąć wpływ PRLu na naszą mentalność wszyscy powinniśmy czuć potrzebę stawiania szkaradnych, szarych klocków do mieszkania.

Teraz dla odmiany przeraża mnie różnorodność niektórych domów, ale chyba jednak wychodzę z założenia, że to kwestia braku gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.