Skocz do zawartości

Piła spalinowa.


Jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

 

Problemem było smarowanie łańcucha. W moim egzemplarzu był problem z przekazaniem napędu na pompę smarującą łańcuch.

Finalnie piła leży i rdzewieje.

 

W przypadkach awaryjnych skuteczne smarownie łańcucha to polewanie go co chwilę olejem ze strzykwki (bez igły), do czasu skutecznej naprawy możesz stosować takie smarowanie. Przez moje ręce przeszły różne piły, począwszy od ruskich (jeszcze za komuny) po profesjonlne, x razy nawalało smarownie łańcucha, strzykawka pomagała dokończyć pracę, czasmi smarowałem tak przez kilka godzin bez najmniejszego uszczerbku dla piły.

Edytowane przez bogdan62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupiłem piłę jak na tej aukcji. http://allegro.pl/pi...2544353249.html

Problemem było smarowanie łańcucha. W moim egzemplarzu był problem z przekazaniem napędu na pompę smarującą łańcuch.

Finalnie piła leży i rdzewieje.

Więc jak przedmówcy pisali. Lepiej zainwestować w lepszy sprzęt.

I masz właśnie klasyczną podróbkę stihl'a w wykonaniu chińskim. Nie sugeruj się Germany w nazwie bo to tylko nazwa...

Całkowicie się zgadzam. Dlatego chciałem przestrzec kolegę przed tanią piłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Piła, piłą ale w/g mnie ważny jest a może nawet ważniejszy łańcuch do tej piły.

I o to chodzi. W efekcie kupiłem za 50 zł używaną piłę elektryczną, z Lidla, jakaś Flora coś tam, 2000 W. Sprzedający zapewniał, że jest wystarczająca dla moich potrzeb a najważniejszy jest łańcuch. Więc od razu założyłem Oregon i śmigam nią od jakiegoś czasu bez problemu, klocki do 30 cm tnie bez wysiłku, grubszych nie tnę, bo nie mam takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to w Misiu powiedziano : "w słusznym kierunku idzie nasza władza"

 

http://allegro.pl/be...2866531712.html

 

Towar, może i faktycznie niespotykany, ale za tą cenę to raczej mało opłacalne. Gar ze stali nierdzewnej można mieć za niecałe 500zł i to z pokrywką.

Piła, piłą ale w/g mnie ważny jest a może nawet ważniejszy łańcuch do tej piły.

I o to chodzi. W efekcie kupiłem za 50 zł używaną piłę elektryczną, z Lidla, jakaś Flora coś tam, 2000 W. Sprzedający zapewniał, że jest wystarczająca dla moich potrzeb a najważniejszy jest łańcuch. Więc od razu założyłem Oregon i śmigam nią od jakiegoś czasu bez problemu, klocki do 30 cm tnie bez wysiłku, grubszych nie tnę, bo nie mam takiej potrzeby.

 

jako "wysokiej klasy pilarz" ;), dodam swoje trzy grosze. Przy pile spalinowej ważniejsza jest moc piły i nawet tępy łańcuch daje radę, natomiast przy pilach elektrycznych (jestem prywatnie posiadaczem elektrycznej Makity) najważniejsze jest porządne naostrzenie łańcucha, i przestrzeganie zasady "niezajeżdżania" silnika, a będzie służyć przez lata :smilies: . Należy także korzystać z pił posiadających stalowe przekładnie, a nie z teflonu, bo te ostanie to można sobie, za przeproszeniem, w du....ę wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.